Trwa ładowanie...
bEqljhyt

Notowania

Przejdź na

Nowy podatek i wyższa kwota wolna dla emerytów. Tego chce Waldemar Witkowski

- Na kryzysach i wojnach zarabiają konkretni ludzie. Trzeba to ograniczyć - mówi w programie "Money. To Się Liczy" kandydat na prezydenta Waldemar Witkowski. Właśnie dlatego jest zwolennikiem nowego podatku od przepływów kapitałowych. - Jeśli londyńskie "city" chciałoby rano kupić akcje, a po południu je sprzedać, to musiałoby zapłacić od tego podatek - mówi Witkowski. Jego zdaniem nawet przy minimalnej stawce do budżetu wpłynąć mogłoby kilka miliardów złotych. Kandydat na prezydenta nie jest jednak zwolennikiem opodatkowania samego kapitału, czyli majątku ludzi najbogatszych. - Jak już zgromadzili dzięki własnej pracy majątek, to nie powinni być za to karani - tłumaczy. Jednocześnie proponuje zwiększenie kwoty wolnej od podatku dla emerytów. - Powinni być zwolnieni do takiej samej wysokości, jak dziś parlamentarzyści - mówi Witkowski.

23-06-2020
Tagi:
podatki, emerytury, wybory prezydenckie, wideo, waldemar witkowski, mtsl
0
0
48
Podziel się
Komentarze (48)
zobacz więcej komentarzy (48)
bEqljhyF
KOMENTARZE
(48)
ken
rok temu
tak jak mówi, nalezałoby zwolnic emerytów z podatków do ok 30 000 zł rocznie, tak jak mają parlamentarzyści!
345
rok temu
EMERYTÓW '''N A J L E P I E J ''' TRAKTOWAŁ rząd PO-PSL /????/ --REWALORYZACJA 4,70 /cztery zł.70 gr/ podatek 18% ,No i podniósł wiek emerytelny do 67 i 65lat. OBECNY RZĄD ---OBNIŻYŁ PODATEK OD EMERYTURY. REWALORYZACJA TO ŚREDNIO PONAD 50zł MIESIĘCZNIE , ZASIŁEK 900zł rocznie /nie można nazwać 13emeryturą--taka wówczas gdy jest równa z otrzymywana co miesiac/ Obniżył wiek emerytalny do 60 i 65 lat.....tylko PIS jest gwarantem, że zniesie podatek od emerytury. TEN rząd PREZYDENT REALIZUJE OBIETNICE WYBORCZE,,,,
henio
rok temu
już dostałem orgazmu , kto to jest ten Witkowski ?
bEqljhyX
tadek
rok temu
Za PO matka moja ŚP. dostała 3 zł podwyżki do emerytury . Do końca życia tego poniżenia jej nie zapomnę . To było poniżanie ludzi starszych.
Christom
rok temu
Głosuję na Krzysztofa Bosaka a TY? Łapka w górę i Naprzód Polsko!!!
...
Następna strona