Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Waloryzacja emerytur może być rekordowa. Tyle zyskają seniorzy

312
Podziel się:

Waloryzacja emerytury w 2022 roku może być rekordowa. Wszystko przez inflację i wzrost zarobków w Polsce. Na samej waloryzacji seniorzy zyskają nawet 400 zł.

Waloryzacja emerytur może być rekordowa. Tyle zyskają seniorzy
emeryci emerytura ławka park senior emeryt spacer seniorzy (money.pl, Rafał Parczewski)
bEKcUUxx

Waloryzacja emerytur ze względu na inflację i wzrost płac w 2022 może być najwyższa od wielu lat. Według wyliczeń dziennikarzy "Super Expressu" emerytury mogą wzrosnąć od 100 do nawet 400 zł. W 2022 roku wskaźnik waloryzacji może wynieść 7,4 proc. Dla porównania w tym roku było to 4,24 proc.

Tak wysoka waloryzacja to wynik rekordowej inflacji wynoszącej 5,5 proc. oraz wzrostu pensji na poziomie 9,5 proc. Sama waloryzacja to tylko jedna ze składowych zakładanych na 2022 roku podwyżek emerytur.

Trzeba pamiętać także o tym, że od przyszłego roku wzrośnie kwota wolna od podatku. Najwięcej zyskają emeryci pobierający świadczenie do 2500 zł.

bEKcUUxz

W projekcie budżetu na 2022 r. zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca 2022 r.

Zobacz także: Świadczenie wyższe o 6-7 proc. "To dobry czas na przejście na emeryturę"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKcUUya
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(312)
wojciech
2 tyg. temu
dlaczego zasiłek pogrzebowy jest od czasu jego obniżki przez ryżego z 6 tys.zł na 4tys stoi w miejscu od lat-przecież wszędzie koszty wzrastają -jakieś poważne zaniedbanie się ostało !!
jagna
4 tyg. temu
Ale i koszty życia są rekordowe, więc całość się zeruje. Tutaj jednak można pozostać w ppk, by w przyszłości po prostu mieć więcej na życie. Zawsze to jakaś dodatkowa opcja dla przyszłych emerytów.
Grek
4 tyg. temu
Panie KRWL Poziom artykułu godny gimnazjalisty. Po pierwsze, wzrost placy te niby 9,5% zawiera już inflację średnioroczną. Do waloryzacji emerytur (nie podwyżki) przyjmuje się 20 % realnego wzrostu płacy w gosp.narodowej (czyli 9,5-5,5%=4,5% )x 20%=0,9%. Dla emerytów jest podawana inflacja emerycka, trochę wyższa
bEKcUUyb
Kasandra
4 tyg. temu
Przypominam, Mussolini skończył wisząc głową w dół
oleś
miesiąc temu
A jak ma się procentowo najniższa emerytura do najniższych zarobków? Miało być to 50%. Minimalna płaca 2800.-, a świadczenie emeryta 1250,88 zł... i co roku to się pogłębia.
...
Następna strona