Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Ważna zmiana w ZUS. Dobre wieści dla emerytów

101
Podziel się:

Podróże do placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tylko po podpis urzędnika pod zaświadczeniem o otrzymywanej emeryturze czy zasiłku odejdą do przeszłości. ZUS zapowiedział ważną zmianę.

Ważna zmiana w ZUS. Dobre wieści dla emerytów
Emerytury. Ważna zmiana w ZUS, dobra wiadomość dla seniorów (Adobe Stock, WDnet Studio)

Jak informuje ZUS na swojej stronie, od 31 lipca już nie tylko ubezpieczeni, ale także świadczeniobiorcy mogą tworzyć elektronicznie potwierdzenia na portalu PUE ZUS. Oznacza to, że dokument ten nie potrzebuje już podpisu pracownika ZUS-u.

"Dotychczas tylko ubezpieczeni i płatnicy składek mogli samodzielnie generować elektroniczne potwierdzenia o danych zgromadzonych w ZUS na PUE ZUS. Od 31 lipca taką możliwość mają również świadczeniobiorcy" - czytamy na stronie instytucji.

Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne

Dokument, który senior wygeneruje w PUE ZUS, będzie całkowicie wystarczający i będzie uznawany jako dokument urzędowy. Emeryt nie będzie potrzebować niczego więcej.

"Potwierdzenie danych świadczeniobiorcy to dokument elektroniczny podpisany za pomocą kwalifikowanej pieczęci elektronicznej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który nie wymaga już podpisu pracownika ZUS. Na potwierdzeniu mogą znaleźć się informacje dotyczące przysługujących emerytur, rent i zasiłków, czy wysokości świadczenia. Taki dokument można przekazać do instytucji, która tego oczekuje" - zapewnia ZUS.

A co jeżeli ktoś mimo wszystko będzie wymagać od emeryta dodatkowego potwierdzenia od ubezpieczonego? ZUS zapewnia, że pojawi się opcja wygenerowania oświadczenia, że z Zakładu nie pobiera on żadnego ubezpieczneia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(101)
Niepis
rok temu
Głosujcie dalej na pis. Będzie super!
nana
rok temu
Ludzie. Zastanówcie się. Podwyżek emerytur nigdy nie było. Waloryzacja to nie jest podwyżka a tylko nieznaczne niby wyrównanie kosztów utrzymania. To pokaz jak traci rocznie na wartości i sile nabywczej waszej emerytury. Wasza emerytura niby staje się wyższa ale wasze oszczędności (o ile je macie) tracą tyle samo procent ile zyskujecie. Tracicie więcej niż zyskujecie. Np od emerytury 2000 w ciągu roku tracicie 1200. Od uciułanych przez całe życie np. 50000 stracicie już 2500...zakładając 5% inflację. Im niższa inflacja tym macie większą siłę nabywczą emerytury....Ale emeryci cieszą się z kilkudziesięcio złotowej niby podwyżki. Rząd zabierze wam z tego wielokrotnie więcej...
WACEK
rok temu
LUDZIE PRZED EMERYTURĄ TRZEBA SOBIE ZNALESC ROBOTE NA CZARNO I UCIEKAC NA EMERYTURE PONIEWAŻ EMERYTURY NIE SA DZIEDZICZONE I PANSTWO ZABIERZE KASE PO SMIERCI WIEC KORZYSTAJCIE JAK MOZECIE PO TYCH 45 LATCH PRACY BO MUNDUROWKA TAK ROBI BYKI 45LETNIE EMERYCI PRACUJA W OCHRONIE
edi
rok temu
no to teraz poszalejemy- taka dobra wiadomość.
Gość
rok temu
"""Mery 2 godz. temu Ja i tych 36 zł nie chcę. Zobacz 2 kolejne oświadczenia marszałek sejmu albo kochanego posła emeryta to im emerytura wzrosła ponad 4000 zł za rok. A my emeryci chcemy tylko odpoczywać. A za co po 42 latach pracy mam 1400 na rękę. To tylko na autobus miejski mnie stać."""" ---------- "Cóś któś kręci". To za 42 lata pracy dorobiłaś emerytury 1400 zł ? Jakie więc szkoły pokończyła ? Poza tym, podwyżka o 0,24 % była w roku 2016, o 0,44 % była w roku 2017. Rok 2015 podwyżka była 1,68 % lecz nie mniej niż 36 zł. Kto w tych latach rządził ??.
...
Następna strona