Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obniżenie wieku emerytalnego. Sejmowa komisja pozytywnie o prezydenckim projekcie

32
Podziel się:

Komisja polityki społecznej i rodziny pozytywnie zaopiniowała w czwartek prezydencki projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Obniżenie wieku emerytalnego. Sejmowa komisja pozytywnie o prezydenckim projekcie
(Bob Jagendorf/Flickr (CC BY-NC 2.0))

Za przyjęciem projektu było 20 posłów, 4 przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Prezydencki projekt zapowiadany w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy trafił do Sejmu pod koniec listopada, pierwsze czytanie odbyło się podczas posiedzenia Sejmu na początku grudnia. W połowie stycznia komisja polityki społecznej przeprowadziła wysłuchanie publiczne projektu.

Projekt zakłada przywrócenie niższego wieku przechodzenia na emeryturę. Podczas wysłuchania publicznego związki zawodowe opowiadały się za wprowadzeniem dodatkowego kryterium - stażu pracy - pozwalającego na przechodzenie na emeryturę.

Obecnie wiek emerytalny wynosi 67 lat niezależnie od płci - podnoszony jest stopniowo - kobiety osiągną go w 2040 r., a mężczyźni w 2020 r.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(32)
OBYWA
7 lat temu
PO GÓWNO MI ZUS NIECH MOJE SKŁADKI PRZELEJĄ NA KONTO NIE MIEJ NIŻ 1 % /M A CHOROBOWE POWINNO PŁACIĆ PZU
jan
7 lat temu
Na onecie wytykają jaka ta Polska be. Ma najmłodszych emerytów w Uni. Niedawno w TV niezależnej złotousty objaśniał jak to się liczy przeciętną rodzinę przyjmując że każdy z małżonków zarabia średnią krajową. Czy w kraju nie ma już przywódcy który walnął by w stół i pokazał jak jest naprawdę. W tym roku przeszedłem na emeryturę mając przepracowane 43 lata . Moi koledzy ze studiów którzy poszli do służb mundurowych od 20 lat są na emeryturze. Nie mam im za złe . Taką drogę wybrali. Nie mam pretensji do siebie bo też mogłem i pracowałem w wyuczonym zawodzie. Mam pretensje do rządów o zakłamywanie tych statystyk dla potrzeb własnych. Opozycja i wszelkiej maści eksperci to porażka kiedy coś argumentują. Panowie mamy 31 wiek i trochę samodzielnego myślenia w narodzie . Ale kto ma władzę i media ten ma rację
gdzie prawa n...
7 lat temu
To co zrobiło PO zmieniająć wiek emrytalny i sposób naliczania emerytury spowodowało przegrane wybory.Tuż przed emeryturą pozbawiono ludzi i tak skromnych emerytur dając nędzną .Natomiast luksusowe przywileje pozostawiono i cesarskie emerytury dla elit. Przez 25 lat nazbierało sie tyle wypasionych emetytur ,że dla zwykłego człowieka nie starcza. Kobiety nie chcą rodzic dzieci bo ich dzieci pracują potem na wypasione emerytury same mają nędzne świadczenia. Jedni maja luksusowe życie i starość inni nędzne życie i nędzną starość. Nie dziwią pytania ile maja emerytury decydenci ,którzy zmieniali kraj i przepisy.
kleo
7 lat temu
Wciąż czekamy na realizację obietnic wyborczych.. Mając większość w parlamencie powinno to już być dawno uchwalone i już obowiązywać. Nie rozumiem dlaczego tak długo i jeszcze nie załatwione.
@
7 lat temu
redaktorku dopiero jest początek listopada a co ty bazgrolisz ???
...
Następna strona