Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rejestrując firmę nie zapomnij o domenie

0
Podziel się:

Brak poprawnego adresu internetowego może przynieść niepożądane konsekwencje.

Rejestrując firmę nie zapomnij o domenie
(Lincolnrogers/Dreamstime.com)

Domeny internetowe stały się nieodłącznym elementem wizerunku współczesnej firmy. Brak poprawnego adresu internetowego może przynieść niepożądane konsekwencje. Prostym rozwiązaniem jest rejestracja domeny równolegle do rejestracji działalności gospodarczej, ku czemu skłania się coraz więcej początkujących przedsiębiorców.

Inwestycje zagranicznych firm w regionalne adresy WWW podczas wkraczania na polski rynek już nikogo nie dziwią. Obecnie również małe firmy muszą pamiętać o odpowiednim adresie internetowej wizytówki.

– _ Rynek _ domenowy w Polsce staje się coraz bardziej nasycony, przez co często okazuje się, że firma może zetknąć się z sytuacją, kiedy _ planowany _ adres jest zajęty. W takim wypadku można spróbować pozyskać _ domenę _ na rynku wtórnym, gdzie ceny za adresy zaczynają się od _ kilkudziesięciu __ , maksymalnie kilkuset złotych. Nie jest to duży wydatek, a dzięki niemu można spokojnie zabrać się za budowanie firmowej witryny WWW _ – mówi Przemysław Bojczuk, znawca rynku domenowego i właściciel giełdy domen premium.pl.

Pominięcie rejestracji domeny odpowiadającej nazwie firmy lub marki produktów może zakończyć się sytuacją, kiedy ktoś w wyniku zamierzonej spekulacji lub zupełnie przypadkowo pozyska taki adres WWW. Jego przejęcie może być wtedy kosztowne, może wymagać postępowania sądu polubownego lub okazać się wręcz niemożliwe. Od początku 2011 roku do Sądu Polubownego w sprawie Domen Internetowych wpłynęło już 25 wniosków o postępowanie arbitrażowe.

W takiej sytuacji warto pomyśleć odpowiednio wcześnie o dobrym adresie. Istnieje jeszcze inne narzędzie, z którego może skorzystać przedsiębiorca jeżeli trafi na zajętą domenę. Wiele domen rejestrowanych jest bez konkretnych planów konsumpcji adresu, w takiej sytuacji można złożyć zlecenie przechwycenia domeny po jej wygaśnięciu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t42257.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/domena;internetowa;jako;znak;towarowy,233,0,708329.html) Domena internetowa jako znak towarowy Adres firmowej strony służy często do oznaczania wyrobów przedsiębiorstwa. Coraz częściej stanowi też element nazwy firmy. Kiedy podlega ochronie jako znak towarowy?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/jak;maksymalnie;wykorzystac;firmowy;serwer;i;domene,64,0,672320.html) Jak maksymalnie wykorzystać firmowy serwer i domenę Na serwerze mogą znajdować się np. firmowe konta pracowników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t100456.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/jak;zamowic;strone;www;-;krok;po;kroku,21,0,648725.html) Jak zamówić stronę www - krok po kroku Jednym ze sposobów na niedrogie stworzenie firmowej witryny www jest skorzystanie z oferty zakupu strony w modelu abonamentowym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)