Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będą tańsze mieszkania spółdzielcze

Będą tańsze mieszkania spółdzielcze

Money.pl / 2007-05-11 12:54
Komentarze do wiadomości: Będą tańsze mieszkania spółdzielcze.
Wyświetlaj:
spóldzielca / 81.168.223.* / 2007-05-11 19:23
Niech pan Jerzy Jaszczyk nie wypowiada się za spółdzielców bo boi się o ciepła posadkę w Warszawie.
Jestem w Radzie Nadzorczej i byłam pracownikiem na umowę o pracę i powiem tak że jest to posunięcie w dobrym kierunku bo do tej pory przynosiliśmy wynagrodzenie do spłdzielni celem zapłacenia czynszu. owszem w tym czynszu były wszytskie koszty tj. odpis na fundusz socjalny za który pracownicy jezdzili na wycieczki zagraniczne teraz mogą na krajowe, kupują drogie środki czystości mnie na takie nie stać. Jeżdza na drogie kursy na nic nikomu niepotrzebne sama na takim byłam jako członek RN i wstyd mi na ten temat pisać. Pensje Prezesów chciałoby się takie mięć. Pytanie za co. Rozporządza naszym wynagrodzeniem wpłaconym w formie czynszu. Tam gddzie są wspólnoty czynsze na dzień dobry sa 30% mniejsze. Dziękujcie Kaczyński, A do Trybunału ustawę będzie dawać czapa na górze która staci ciepłe stołeczki
aina60 / 87.105.199.* / 2007-05-11 22:12
bardzo dobrze mowisz podpisuje sie obiema rekami pod tym tekstem. Prezesi maja ciepła posadki za nasze cięzko zarobione pieniadze i już niejednokrotnie spłacony kredyt mieszkaniowy ja płace juz 14 lat ok 26 tys spłaciłam i ktos mi powie że mieszkanie dostanę za darmo!!!!!!!!!!
ANKA2611 / 83.21.250.* / 2007-05-12 22:32
Wszytko wszystkim.... czy ktoś z was walczył kiedyś ze "spółdzielnią" o swoje własne pieniądze, bo ja tak ponad trzy lata.... Kosztowało to mnie trochę zdrowia i nerwów, walczyłam o głupi wkład mieszkaniowy który mi się należał jak przysłowiowa "psu mucha" tak naprawdę to udało mi się tyko odzyskać część pieniędzy, a i tak jestem w dobrej sytuacji, znam wielu ludzi którzy nie uzyskali nic!!!!!!!!! Natomiat Panowie Prezesi oraz niektórzy z wyższych pracowników przyznali sobie premie ,13- te pensje i to nie w wysokości kilkuset złotych ale kilku tysięcy złotych i to nie jednorazowo. Mało tego machlojki w danej spółdzielni do tej pory wychodzą na jaw a prezes dalej ten sam. Mogłabym przytaczać godzinami inne błędy "spółdzielni" dla mnie to archaiczny twór który nie szans bytu w naszych realiach i może w końcu ktoś otworzy szeroko oczy i wszystkiemu się przyjży.
Zdając mieszkanie wyliczyli mi że kredyt na mieszkanie o 69 m w 2000r wynosiłok170000,00zł, a jak poprosiłam o wgląd do dokumentów gdzie mogłabym sprzwdzić to zadłużenie nabrano wody w usta, powiedziano mi iż zadłużenie przewyższa wkład mieszkaniowy inie wypłacą mi ani złotówki. Jeśli ktośsię zna na prawie spółdzielcztm to potwierdzi, że wkład jet "święty" i nie wolno go"tykać".
A Spółdzielnia swoje, uwierzcie mi że jest dobrze jak nic nie chcecie a jeśli cośsię zarząda to się wszystko psuje.
I MIMO IŻ NIE JESTEM CZŁONKIEM SPÓŁDZIELNI TO SIĘ CIESZĘ ŻE KTOŚ INNY BĘDZIE MÓGŁ COŚ WKOŃCU DOŚTAĆ OD SPÓŁDZIELNI MOŻE W KOŃCU TO "DZIDOSTWO" SIĘ SKOŃCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE IDŹCIE PO ROZUM DO GŁOWY I SIĘ NIE KŁÓĆCIE!
ANKA2611 / 83.21.250.* / 2007-05-12 22:32
Wszytko wszystkim.... czy ktoś z was walczył kiedyś ze "spółdzielnią" o swoje własne pieniądze, bo ja tak ponad trzy lata.... Kosztowało to mnie trochę zdrowia i nerwów, walczyłam o głupi wkład mieszkaniowy który mi się należał jak przysłowiowa "psu mucha" tak naprawdę to udało mi się tyko odzyskać część pieniędzy, a i tak jestem w dobrej sytuacji, znam wielu ludzi którzy nie uzyskali nic!!!!!!!!! Natomiat Panowie Prezesi oraz niektórzy z wyższych pracowników przyznali sobie premie ,13- te pensje i to nie w wysokości kilkuset złotych ale kilku tysięcy złotych i to nie jednorazowo. Mało tego machlojki w danej spółdzielni do tej pory wychodzą na jaw a prezes dalej ten sam. Mogłabym przytaczać godzinami inne błędy "spółdzielni" dla mnie to archaiczny twór który nie szans bytu w naszych realiach i może w końcu ktoś otworzy szeroko oczy i wszystkiemu się przyjży.
Zdając mieszkanie wyliczyli mi że kredyt na mieszkanie o 69 m w 2000r wynosiłok170000,00zł, a jak poprosiłam o wgląd do dokumentów gdzie mogłabym sprzwdzić to zadłużenie nabrano wody w usta, powiedziano mi iż zadłużenie przewyższa wkład mieszkaniowy inie wypłacą mi ani złotówki. Jeśli ktośsię zna na prawie spółdzielcztm to potwierdzi, że wkład jet "święty" i nie wolno go"tykać".
A Spółdzielnia swoje, uwierzcie mi że jest dobrze jak nic nie chcecie a jeśli cośsię zarząda to się wszystko psuje.
I MIMO IŻ NIE JESTEM CZŁONKIEM SPÓŁDZIELNI TO SIĘ CIESZĘ ŻE KTOŚ INNY BĘDZIE MÓGŁ COŚ WKOŃCU DOŚTAĆ OD SPÓŁDZIELNI MOŻE W KOŃCU TO "DZIDOSTWO" SIĘ SKOŃCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE IDŹCIE PO ROZUM DO GŁOWY I SIĘ NIE KŁÓĆCIE!
ANKA2611 / 83.21.250.* / 2007-05-12 22:31
Wszytko wszystkim.... czy ktoś z was walczył kiedyś ze "spółdzielnią" o swoje własne pieniądze, bo ja tak ponad trzy lata.... Kosztowało to mnie trochę zdrowia i nerwów, walczyłam o głupi wkład mieszkaniowy który mi się należał jak przysłowiowa "psu mucha" tak naprawdę to udało mi się tyko odzyskać część pieniędzy, a i tak jestem w dobrej sytuacji, znam wielu ludzi którzy nie uzyskali nic!!!!!!!!! Natomiat Panowie Prezesi oraz niektórzy z wyższych pracowników przyznali sobie premie ,13- te pensje i to nie w wysokości kilkuset złotych ale kilku tysięcy złotych i to nie jednorazowo. Mało tego machlojki w danej spółdzielni do tej pory wychodzą na jaw a prezes dalej ten sam. Mogłabym przytaczać godzinami inne błędy "spółdzielni" dla mnie to archaiczny twór który nie szans bytu w naszych realiach i może w końcu ktoś otworzy szeroko oczy i wszystkiemu się przyjży.
Zdając mieszkanie wyliczyli mi że kredyt na mieszkanie o 69 m w 2000r wynosiłok170000,00zł, a jak poprosiłam o wgląd do dokumentów gdzie mogłabym sprzwdzić to zadłużenie nabrano wody w usta, powiedziano mi iż zadłużenie przewyższa wkład mieszkaniowy inie wypłacą mi ani złotówki. Jeśli ktośsię zna na prawie spółdzielcztm to potwierdzi, że wkład jet "święty" i nie wolno go"tykać".
A Spółdzielnia swoje, uwierzcie mi że jest dobrze jak nic nie chcecie a jeśli cośsię zarząda to się wszystko psuje.
I MIMO IŻ NIE JESTEM CZŁONKIEM SPÓŁDZIELNI TO SIĘ CIESZĘ ŻE KTOŚ INNY BĘDZIE MÓGŁ COŚ WKOŃCU DOŚTAĆ OD SPÓŁDZIELNI MOŻE W KOŃCU TO "DZIDOSTWO" SIĘ SKOŃCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE IDŹCIE PO ROZUM DO GŁOWY I SIĘ NIE KŁÓĆCIE!
też w Radzie / 84.10.65.* / 2007-05-11 19:54
Kto Cie wybrał do Rady Nadzorczej ??? co Ty ludziom opowiadasz ???to Ty jesteś winna jeśli w spółdzielni jest żle, to y decydujesz o finansach a nie zarząd - kiepska spółdzielnia jeśli ma takich członków , powiedz gdzie jesteś w Radzie a takiego spółdzielce spuszcza na bruk. Mam nadzieje że inni spółdzielcy czytaja statuty i wiedzą kto ich robi w konia (jesli robi) a Kaczynskich sama w dupę całuj
kaate / 213.134.135.* / 2007-05-11 19:09
ogarnia mnie niemoc jak to czytam..
rafy / 87.50.86.* / 2007-05-11 18:49
Czytam te opisy i naprawde widze ze nie warto wracac do Polski. Nic w tym kraju się nie zmienia. Pamietam jak wyplata dwojga osob nie starczala na oplaty i jedzenie. Na szczescie mamy pelne prawo wyemigrowac z IV RP i życ w normalnym państwie jak normalny człowiek. a jak moja córka dorośnie i będzie chciała poznać kto to jest złodziej, wtedy bede ja musial zabrać na wycieczkę do Polskiego sejmu. Ale do tego czasu być moze sprzedamy Polske niemcom. W sumie zadna ruznica i dowodu nie trzeba będzie na granicy pokazywac.
MiStyczny / 83.175.191.* / 2007-05-11 23:39
i naucz sie troszke ortografii zanim cos na forum napiszesz, nie dziwne ze wyemigrowales: "ruznica" heheh
MiStyczny / 83.175.191.* / 2007-05-11 23:37
taaaa dokladnie zostan tam gdzie jestes i rob za pacholka do konca zycia a Twoja corka zeby zmywala gary do konca zycia w anglii albo w innym panstwie i bedzie git. Nie potrzebujemy takich "patriotow" w Polsce i jak tam siedzisz to siedz i pracuj i sie nie odzywaj palancie !!!! W Polsce moze nie jest super pieknie ale przez gadanie takich ludzi jak Ty to sie niedobrze robi. Oby Ci sie tam powodzilo, bo nikt tutaj na pewno na Ciebie nie czeka.
MMX / 83.15.96.* / 2007-05-11 19:21
Człowieku co Ty bredzisz??Masz ziaziu w główkę.Możesz tutaj nie wracać bo nikt na Ciebie nie czeka a tym bardziej myślisz że przyjedziesz na gotowe?bo ktoś będzie pracował tutaj i budował Ojczyznę.Wybrałeś los tułacza to już takim zostań.
kmurmylo / 2007-05-11 16:55
A jak ma sie sprawa z mieszkaniami lokatroskimi z lat 90 u.w.? Mam takie i chetnie je wykupie, bo obecnie nie mam mozliwosc dysponowania lokalem w takim stopniu jakbym chcial. Wie ktos cos na ten temat?
bigL. / 62.21.122.* / 2007-05-11 15:45
no tak, będziemy mieli możliwość zapłacenia za to co nasze już jest. dzieki Bogu i Kaczyńskim zapłacimy za to tylko kilkaset zł., a nie jak dotychczas kilkaset tysięcy złotych... czy to dobrze, czy źle?? oczywiście, będą się wymądrzać tacy, co to kupili swoje za kilkadziesiąt tysięcy... ale czy wy jesteście w pacie?? ci którzy sprowadzili auta, mogą odzyskać podatek akcyzowy, miejmy nadzieję, że komuchy zasiadające na stołkach spółdzielni, oddadzą nam kasę którą nam zabrali. a swoją drogą, skoro majątek spółdzielni należy do spółdzielców, to dlaczego zgadzamy się na niebotyczne characze zwane czynszem?? tylko podatek od gruntu płaćmy, a na swoje konto jakąś kasę w razie potrzeby remontu.
tez w Radzie / 84.10.65.* / 2007-05-11 22:19
Policz sobie a potem zabieraj głos. Dowiedz się ile kosztował m2 mieszkania (po kosztach wybudowania) np w 1990 roku i dopiero odnieś się do tego dziś. dla przykładu powiem że w mojej spółdzielni -zreszta prężnej i dobrze gospodarujacej 975,-. Jeśli ktos zapłacił 10 % tej sumy na mieszkanie o statusie lokatorskim a inni wszystko to dlaczego ma teraz reszte dostac za darmo .A jeśli chodzi o czynsze to juz dawno można zobaczyć kalkulacje ,tylko łatwiej szukać winnych w spółdzielni niż uczciwie dowiedzieć sie co i jak .Zreszta ryba gnije od głowy ,jeśli biednym powie sie że cos dostana za darmo to juz się ma elektorat - dzis wielki i coraz większy .Takie dzis prawo juz nie mówiąc o sprawiedliwości.
śmieszno i durno / 83.4.138.* / 2007-05-12 09:41
10% wpłata na starcie, a potem spłata kredytu na resztę mieszkania. Kredyt zaciąga Zarząd Spółdzielni w imieniu członka - a spłaca członek spółdzielni Szanowny Panie.
Więc wartość całego mieszkania zostaje spłacona wraz z odsetkami do Banku przez Członka Spółdzielni a nie przez Spółdzielnię jak pan piszesz.
Więc wartość całego mieszkania tj: koszt działki, materriałów, robocizna,sprzęt, chodniki, drogi, pomieszczenia gospodarcze, place zabaw, trawniki, sieć wodociągowa, CO, Energetyka, domofony, zapłacił członek spółdzielni w ramach rozliczenia zadania inwestycyjnego.
Nie dość że mieszkanie należy mu się jak psu zupa, ale powinien jeszcze dostać pieniądze za wybudowane sklepy, świetlice itp. infrastrukturę.
Więc gadanie że ktoś dostaje coś za darmo ni kupy ni d... się nie trzyma.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-05-11 16:09
Nie rozumiem - co jest Twoje? To, że mieszkasz w mieszkaniu, które kiedyś Ci przydzielono (a nie zapłaciłeś), to oznacza, że jest Twoje? W żadnym razie.

Inna rzecz, że dopóki byłem członkiem spółdzielni (mieszkałem w mieszkaniu własnościowym, a nie lokatorskim - kupionym za ciężkie pieniądze na wolnym rynku), to ostro walczyłem ze spółdzielnią i nie popieram wielu rozwiązań, które funkcjonują. Jednak jestem przeciwny rozdawnictwu!

Ponieważ jakiś kaczor daje Ci coś, co nie jest ani jego, ani Twoje. I to mi się nie podoba.
azz / 83.4.138.* / 2007-05-12 09:48
Albo proszę się douczyć albo choć przeczytać ustawę o Spółdzielniach Mieszkaniowych.
Gdzie widzi Szanowny Pan tu rozdawnictwo?
Członek wpłaca 10% kosztu na starcie, spłaca resztę wartości zadania inwestycyjnego tj: mieszkanie i infrastrukturę płacą raty kredytu zaciągniętego przez Zarząd Spółdzielni w jego imieniu na realizację tego zadania; bloku, domu.
Jeśli członek spłacił wszystkie kredyty to czyje to jest?
aina60 / 87.105.199.* / 2007-05-11 22:18
za darmo a spłacany kredyt przez 14 lat pełny wkład na mieszkanie wymyślone co miesieczne dopłaty do książeczek może ty dostałeś darmo ale ja nie
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-05-11 16:21
Bodek2 nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wiesz jak kiedyś dostawano mieszkania?Przyszły lokator wpłacał wkład, normą było że po pracy albo w czasie urlopu przyszli lokatorzy własnymi rękami pomagali budować bloki, a później przez wiele lat spłacali kredyt w czynszu.Więc o jakim rozdawnictwu paplesz cwaniaku z trąbką w nosie?
oona / 84.10.65.* / 2007-05-11 22:23
Ty nie wiesz co piszesz ale piszesz jaki jesteś xxxyyyzzz. Chyba widziałeś tych budowniczych na filmie jak własnymi rekami domy stawiali, cos Ci się poplątało
lato22 / 195.238.227.* / 2007-05-11 16:53
to ty nie wypowiadaj się na temat rzeczy oczywistych przy użyciu proagandowych haseł - mieszkania były rozdawane - najwięcej dostali "koledzy królika" - ci co budowali sami to margines - a wkłąd własny nie pokrywał ani kiedyś anie dziś prawdziwej wartości mieszakania popieram xxxyyyzzz
pryt / 84.10.65.* / 2007-05-11 22:25
do lato22 - pijany jestes przeczytaj co napisał ten cichociemny xvz ..........
MMX / 83.15.96.* / 2007-05-11 19:39
To ciekawe, bo ja żeby dostać mieszkanie musiałem za nie zapłacić wziętą na ten cel pożyczką.Przez 30lat płacę czynsz oraz haracz na fundusz remontowy i nie mam wglądu na co jest on przeznaczony.Pewnie na premie dla pracowników spółdzielni.Rozdawnictwo to było i jest ale etatów w Spółdzielni.Jak ludzie którzy nie mają ani nie mieli nic wspólnego z wybudowaniem bloków a dostali etaty dzięki kolesiom mogą decydować ile mamy płacić w/g własnego widzimisię za mieszkanie oraz przyznawać sobie niebotyczne pensje i premie??A my którzy płacimy latami wysokie czynsze nie mamy żadnych praw??Nareszcie ten problem zostanie rozwiązany i będzie można popatrzć na ręce tzw.prezesom i ich sitwie.
bri / 84.10.65.* / 2007-05-11 22:39
Jeśli jestes członkiem spółdzielni to zawsze masz mozliwośc zobaczyc z czego składa sie czynsz i sprawdzić kalkulacje,dowiedziec sie dlaczego cos jest drogie a co tanie a jesli chodzi o fundusz remiontowy to nie haracz tylko pieniadze które odtwarzają wartość poczatkowa budynku , popytaj znajowych którzy maja swoje domy min 15 lat a powiedzą Ci ile kosztuje remont. Zresztą jak zlikwidują spółdzielczość ( a staraja sie wszelkimi metodami) to własciciela mieszkań dadza podatek katastralny i wyrównaja swoje straty. Spółdzielni nie moga bo to Spółdzielnie sa właścicielami mieszkań. Wtedy powiecie ludzie że znów ktos was zrobił w konia ale nie to wy sami robicie sie w konia. W mądrzejszych krajach jak moja ojczyzna istnieje spółdzielczość ale tam nie ma Kaczyńskich.
kaj / 83.18.243.* / 2007-05-11 17:58
Mieszkania były rozdawane?
Widzę, że żyłem w jakiejś wirtualnej Polsce i dopiero teraz niejaki pan lato22 informuje mnie, że dostalem mieszkanie za darmo, a mnie się wydawało, że wpłaciłem pełny wkład na mieszkanie czyli 30000zł a pozostała kwota została rozłożona na 45 lat którą też już dawno spłaciłem.
śmieszno i durno / 83.4.138.* / 2007-05-12 10:01
Do Kaj:
Baranów ci u nas dostatek niestety. Albo nasłuchali się młodych gniewnych albo wstyd im zapytać dziadka jak było.
Nie przejmuj się my mamy przynajmiej kwity po wpłacanych pieniądzach do Banku za spłatę kredytów.
Młodym się wydaje że z PRL-u wszystko było rozdawane i za darmochę. A wystarczy sobie obejżeć amerykańskie filmy jak polska wyglądała w 1945r.
Szkoda tych składek na odbudowę stolicy,,, i nie tylko, przy każdej wypitej flaszcze 1zeta na FOS..... oj a dziś ci wmawiają że to z nieba spadło i w Częstochowie wymodlili......... oj oj.......co z kraj.....
mm12mm / 212.2.100.* / 2007-05-11 17:43
A co powiecie na to, że w latach 80-tych dostałem mieszkanie spółdzielcze (bo w tamtych reaaliach inaczej się nie dało zamieszczkać we własnym M), oczywiście posiadając pełny wkład lokatorski, kredyt przypadający na moje mieszkanie w całości spłaciłem we "własnym zakresie" (co do złotówki) i teraz mam jeszcze raz za nie zapłacić w formie haraczu dla SM ??? W normalnym państwie byłbym właścicielem tych 70 m2 już jakieś 15 lat temu, a tu ...... Osobiscie nie cierpię Kaczyńskich i nie bedę na nich za tą "przysługę" głosował w przyszłości, ale przynajmniej jedną rzecz zrobili normalnie .....
polpaw / 83.12.39.* / 2007-05-11 15:20
Idioci !!!
rząd wam chce pomóc bu każdy mógł wykupić mieszkanie ("za grosze"), które już wcześniej spłaciliśmy w czynszu i poprzez wkłady mieszkaniowe - to wam źle !!!.
Mój ojciec też wykupił mieszkanie własnościowe za ciężkie pieniądze; ale teraz też jest za nową ustawą ( bo nie zazdrości bliźniemu jak większość "POLAKÓW". Ustabilizuje to może rynek mieszkań; i te kosmiczne ceny może spadną.
ANEGDODA - 10 lat temu kupiłem komputer za 10tys. zł;
ale teraz nikomu nie żałuje, że kupił sobie lepszy za 1 tys.
PS. cytuje: " a taki bezrobotny, któremu nie chce się
pracować ma dostać je za przysłowiową złotówkę??? "
znów zazdrość - do roboty; i wykombinujcie coś żeby was było stać i na 10 takich mieszkań - tylko umiecie narzekać //
każde ułatwienie ze strony rządu jest dla nas/społeczeństwa wskazane i ma nam ułatwić życie. Niech robią coraz więcej "takich" rzeczy i w innych dziedzinach. Pozdrawim.
wrrrrrrrrrrrrr / 84.10.65.* / 2007-05-11 22:31
Pieprzenie głupot, złe było tylko to że to spółdzielnia brała kredyt i dlatego teraz takie p******* sie opowiada , dlaczego Kaczki nie dopłaca mnie forsy do banku który mnie osobiscie dał kredyt na kupienie mieszkania ?????Pewnie spółdzielcze to niczyje ,niech spłacaja Ci co brali......popukajcie sie w głowy
Wisia / 83.3.188.* / 2007-05-11 20:05
Popieram na całej linii. Ja również w 1989 r dostałam mieszkanie te upragnione 70 m 2 miałam pełny wkład, ale z powodu błędu popełnionego przez prezesa sm ( podpisał wykonawcy aneks do umowy o przesunięciu formalnego odbioru budynku o pół roku i jakby tego było mało zaciągnął jeszcze dodatkowy kredyt. Skutkowało to tym, 9 początek roku 1990 był z galopującą inflacją i nagle okazało się, iż odsetki od zaciągniętego kredytu są ogromne i ciągle rosną wielu lokatorów zaciągało kredyty w pracowniczych kasach zapomogowych by wykupić mieszkania Ja niestety nie miałam takiej możliwości i przez wiele lat spłacałam ten kredyt z odsetkami, które na ówczesne czasy nie były małe. Kredyt spłacałam przez 5 lat musiałam wyrzec się wielu rzeczy by go spłacić w całości a teraz miałabym jeszcze raz za grube pieniądze wykupić mieszkanie, dlaczego???? Rozumiem rozgoryczenie ludzi, którzy wykupili mieszkanie dwa lata temu, to ich decyzja trudno. Ten przykład z komputerem jest super można to samo powiedzieć o samochodach dziś coś kupuję drożej a za tydzień okazuje się, że jest to tańsze, bo staniało. Do kogo o to pretensja????
ArcadiusFlavius / 217.98.102.* / 2007-05-11 17:45
ZGADZAM SIĘ!! Nie przepadam za obecnym Rządem, ale bądźmy rozsądni...Czy zawsze jak szykują na jakieś udogodnienia musimy narzekać? Nie ma jak "optymizm" naszego dzielnego, zaradnego Narodu...
isabela58 / 2007-05-11 16:03 / portfel
Brawo tak trzymać !!!! Polacy zazdrośnicy ktorzy jak pies ogrodnika sam nie zje a innemu nie da. Ja tez wykupiłam kiedyś za straszne pieniądze ale się ciesze że teraz można kupić taniej. A te całe spółdzielnie to o kant d.... rozbić. Ja za 53 m2 musze zima płacić 600 zł. a tam gdzie nie ma spółdzielni to koszty sa takie same i zimą i latem i z tego co się orientuje nie są aż tak wysokie jak w tych starych tworach prl-u. Pozdrawiam
izag / 84.10.59.* / 2007-05-11 15:57
Brawo tak trzymać !!!! Polacy zazdrośnicy ktorzy jak pies ogrodnika sam nie zje a innemu nie da. Ja tez wykupiłam kiedyś za straszne pieniądze ale się ciesze że teraz można kupić taniej. A te całe spółdzielnie to o kant d.... rozbić. Ja za 53 m2 musze zima płacić 600 zł. a tam gdzie nie ma spółdzielni to koszty sa takie same i zimą i latem i z tego co się orientuje nie są aż tak wysokie jak w tych starych tworach prl-u. Pozdrawiam
jr / 212.76.37.* / 2007-05-12 16:17
To coś w w waszej spółdzielni jest nie tak. Ja za 3 osoby w mieszkaniu 53 m płace tylko 415 zł. Mamy wspaniały zarząd a przede wszystkim prężnie działającą Radę Nadzorczą i ok. 100 osobowe Walne zgromadzenie, które to własnie decyduje co i za ile zrobić w spółdzielni
.... / 83.12.60.* / 2007-05-11 15:32
Ja nie zazdroszcze ale nie chcę dopłacać do czyjegoś mieszkania.
A ceny mieszkań nie spadną bo poprzez wykupienie mieszkań nie przybywa.
Gdyby wybudowali 3 mln mieszkań to by spadły
certe / 83.30.179.* / 2007-05-11 14:54
Co do płytkiego rozumowania Pana Szmita lepiej się nie wypowiadać...Rozdrabnianie Spółdzielni Mieszkaniowych i przekaształcanie we Wspólnoty prowadzi częstokroć do tworzenia nowych Zarądów Wspólnot ,które również muszą prowadzić wymaganą ustawą dokumentacje i ponosić wszelkie koszty z jej obsługa .Stara zasada "mały zapłaci więcej" dociera do włascicieli kiedy już nie ma odwrotu .Nikt zdrowo rozumujący nie bedzie negocjował cen usług z małą Wspólnotą .Co do wykupu za przysłowiowe pare groszy to nie cieszcie się .W tym kraju nioczego nie możesz mieć na własność bo zawsze znajdą się spadkobiercy po za granicami RP ,którzy zostali porzkywdzeni przez władze ludową bądź też dawno zeszłych i zamierzchłych Królów Polskich .Może nie płaćmy wcale z mieszkania spółdzielcze tylko poszukajmy aktu nadania ziemi jednego z Królów Polskich a im głębiej poszukamy tym wieksza ważność dokumentu będzie bo dobra kutury narodowej uszanować należy ."Oto kawał ziemi ,który do ciebie należeć będzie i wystko co stoi na niej",no jedynie odatek skromny do skarbca sie należy co roku czyli podatek" . Zdrowo myślący Polacy potraktójcie moją wypowiedź z humorem i wyciągnijcie z niego wnioski jak kiedyś mawiał błazen nad błazny Stańczyk
jr / 212.76.37.* / 2007-05-12 16:25
Popieram. Dodam jeszce,że jeżeli dojdzie do tego,że ci co wykupili wczesniej mieszkania, nie będą płacic na fundusze remontowe ( taka była propozycja sejmu) i co wtedy. Ci co będą płacic zapłacą 3-4 razy więcej. To tak jakby co miesiąc płacili za kredyt. I co wtedy zrobią?
PS Już wiem skąd te 3 000000 mieszkań!!!!
Krucza / 84.10.65.* / 2007-05-11 22:50
Masz rację, popieram w pełni. Nie bedzie odwrotu jak uda im sie rozparcelować spółdzielnie , ja mieszkam w małej spółdzielni (5 małych bloków) i dajemy sobie radę ,czynsze mamy przyzwoite. Mój ojciec mieszka we Wspólnocie. Blok stoi 7 lat i juz sa kłopoty bo własciciele nie dochodza do porozumienia ,więc nic sie nie robi. U nas jest wszystko zrobione i robione na bierzaco a co ciekawe nikt nie złożył wniosku o wydzielenie lokalu na tz. odrebna własność .Własność spółdzielcza jest bezpieczniejsza i wygodniejsza. Sa oczywiście niezadowoleni ale w każdym środowisku ok. 2% jest "innych". Mam nadzieje że nam krzywdy Panowie z PiS nie zdołaja zrobić. Wydaje mi się że na forum wypowiadaja sie ludzie którzy nic nie wiedza o spółdzielczości oraz jakichkolwiek rozliczeniach .
gosia55 / 62.21.47.* / 2007-05-12 19:40
Czytam, czytam.... no cóż najlepiej skłocić naród mówiąc,ze ktoś ma cos za darmo...faktem jest ,ze najbardziej boją się PREZESI o posadki , wspólnoty - to mniejszy czynsz i lepsze zarządzanie finasami, dlaczego nikt nie oskarża o to ,że wykupili po bandyckich cenach, mieszkania z lat 80-tych, kiedy to mozna było splacić kredyt jednorazowo -dla mnie to równa się posiadanie mieszkania własnościowego, ale tak nie było...oszukano nas i tyle. Członkowie , którzy mieszkają w SM od 20 lat juz dawno zostali właścicielami , ale pazerność SM nie ma granic, sprzedawali mieszkania po bardzo wygórowanych cenach, a ceny rózniły się w zależności od spółdzielni, czy już nikt nie pamięta jak zrobiona ludzi , którzy mieli książeczki samochodowe, zostali z kwotą na kólko od roweru , albo z ubezpieczeniem dziecka, kiedy się rodziło , obiecywano,ze po skończeniu 18-tu lat będą mieli duuuużżża kasę , a tu nic 0. Sprawa SM musi byc wyrównana, a ci którzy wykupili mieszkania powinni mieć to zrekompensowane. Ludzie opanujcie się to bardzo dobra Ustawa, trzeba brać w swoje ręce zarządzanie domem , a nie PREZES - nie oglądajcie się na sąsiadów jak psy ogrodnika tylko zrouzmcie będzie lepiej dla wszystkich bo taniej!!!!
lokator sm / 212.2.100.* / 2007-05-11 17:51
A co ty ??? Prezes jakiegoś SM jesteś ???? Tak się składa, że od kilku lat mieszkam na osiedlu wydzielonym z dużej, macierzystej SM ..... I co .... Nic, poza tym,że koszty utrzymania administracji zmiejszyły się do 1/4, czyli płacę mniejszy czynsz o ok. 200.00 pln miesięcznie (!!!). Miniej więcej tyle przejadała nasza kochana Spółdzielnia Mieszczkniowa, czyli moloch zamieszłych czasów ......
certe / 83.30.179.* / 2007-05-11 20:23
Nie pisze tu o wszystkich Wspólnotach bo są na szczęście takie co sobie wspaniale z tym radzą .Jesli to jest wydzielone osiele z dużej SM to ma racje bytu ,ale nie sądze by to była Wspólnota Mieszkaniowa tylko nadal Spółdzielnia . Drogi lokatorze nie jsetem nawet członkiem SM tylko mieszkam w zasobach Spóldzielczych i zajmuję się obsługą nieruchomosci komunalnych ,spółdzielczych i wspólnot .Oszczędność duża ,ale czy to się przypadkiem nie odbije na remontach . W molochu czekałeś z pewnościa dłużej na remonty i to akurat nie było dobre z punktu widzenia Spółdzielcy w małej z braku funduszy możsesz się nie doczekać.Propozycja odkładaj te 200 zł miesięcznie lub połowe z tego na remonty ,bo jak będziesz już pełnym włascicielem to nikt remontu dachu za Ciebie nie sfinansuje ...no możesz wiziąć preferencyjny kredyt za który zapłacisz ale to już nie będzie przecież czynsz
ekonom222 / 217.153.241.* / 2007-05-11 14:15
To ja pracuję, zap..am, żeby wykupić mieszkanie za kilkadziesiąt tysięcy złotych, a taki bezrobotny, któremu nie chce się pracować ma dostać je za przysłowiową złotówkę??? Super!!!
Ustawa w sam raz dla elektoratu PiSu.
MMX / 83.15.96.* / 2007-05-11 20:03
A jak Ty będziesz bezrobotny to Ci miło bedzie gdy wyrzucą Cię na bruk bo nie będziesz miał na czynsz.Zawiść Cię żeżre.Opamiętaj się.
lil / 83.17.140.* / 2007-05-11 21:32
Ludzie tak zawsze reaguja na nowe udogodnienia, jeżeli oni nie mają z tego korzyści.Pokończyły sie wszystki ulgi remontowe, budowlane a ja z mężem dopiero teraz mogę zaczac budowe domu- kiedy wszystko w budownictwie drożeje.Mieszkanie też mamy tylko spółdzielcze, bo na wykup nas wczesniej nie było stac, liczymy na kredyty przy budowie-w końcu czynsz też sie płaci niewiadomo za co, a tak przynajmniej będziemy wiedziec, na co ida nasze pieniadze.
wqdqw / 212.2.100.* / 2007-05-11 17:54
Bezrobotny też człowiek i gdzieś musi mieszkać ..... Jeżeli tyko ma taką szansę, czemu nie. Niech ma własny kąt z 1 zeta (!!!)
or / 83.31.236.* / 2007-05-11 15:05
w tej chwili właśnie WY wszyscy pokazujecie Polską mentalność. ja kupiłem drogo to niech inny też płaci. Tylko pomyślcie między innymi któeym powodzi się gorzej niż wam i nie mają nawet zdolności kredytowej. Oni nie mają prawa do tego, żeby być właścicielem mieszkania, tym bardziej w którym mieszka od lat i płaci za nie często bardzo wysoki czynsz.
idąc waszym tokiem myslenia to ja nie chce zeby wybudowali nowe stadiony i autostrady (ME 2012), tyle lat kopałem się na piaskowych boiskach i jezdzilem po dziurawych drogach, to co teraz Ci młodzi mają mieć lepiej, a w życiu!!!!!!!!
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-05-11 14:37
kto szybko płaci dwa razy płaci...
Przeczytaj jeszcze raz artukuł i pomyśl.Ludzie spłacali kredyt w czynszu, więc dlaczego teraz mają jeszcze raz płacić za coś co spłacili?Chciałeś mieć własnościowe wcześniej to zapłaciłeś, innym wystarczyło posiadanie mieszkania o statusie lokatorskie i nadzieja że w przyszłości ktoś zatrzyma zapędy spółdzielni do zbierania haraczu.
c***** / 83.13.31.* / 2007-05-11 15:06
Mylisz się - taki sam czynsz płacili ci co wykupili mieszkanie na własność jak i ci którzy tego nie zrobili. Tak było w spółdzielni do której należałam. Więc albo kredyt był już spłacony a my musieliśmy wpłacić wysoki "haracz" do spółdzielni za możliwość swobodnego dysponowania mieszkaniem, albo dalej spłacaliśmy kredyt, z tym, że już nie za własne mieszkanie... I wszystko po to, żeby teraz ktoś je dostał za darmo. Super ! A do tej pory myślałam, że żaden ze mnie filantrop...
Lokator / 83.15.96.* / 2007-05-11 20:10
Przecież nikt Cie nie zmuszał do wykupu na własność.Kupiłeś bo pewnie chciałeś sprzedać i zarobić.Myslałeś sobie jak żyd,mieszkania drożeją to trzeba wykupići zarobić.A przecież mogłeś mieszkać na lokatorskim i teraz nie zazdrościć innym że byli mądrzejsi i poczekali bo wiadomo było ze te molochy Spółdzielcze kiedyś muszą paść.
Anusiai / 83.22.87.* / 2007-05-11 14:45
To najwieksza bzdura.Kiedys musialam sie zadluzyc w banku i wykupilam mieszkanie ,a teraz ktos dostaje za darmo .Prosze o zwrot moich pieniedzy.Najwiekszy idiotyzm dawac cos za darmo nigdy nie uszanuja a ciagle sie domagaja.Ale to jest zasrana Polska.
lil / 83.17.140.* / 2007-05-11 21:35
czemu dwa razy piszesz to samo?
Zawiedziony / 83.15.96.* / 2007-05-11 20:18
Ja rok temu kupiłem aparat fotograficzny i dałem 2000zł.W tej chwili dają go prawie za darmo bo za 700zł.Proszę o zwrot moich pieniędzy.Do kogo mam sie zwrócić po moje pieniądze.
Kapifar / 212.76.37.* / 2007-05-11 22:02
Nie rozumiem takich ludzi co patrzą tylko w swoje interesy i zazdroszczą ludziom co być może będą mieli szansę na którą czekali całe życie. Jest dużo ludzi którzy wypracowali sobie na to mieszkanie dawno i czekali na taką szansę by moc z czasem wykupić takie mieszkanie taniej bo cena jaką oferuje spółdzielnia jest ,,chora '' jak nasza służba zdrowia
qwd / 212.2.100.* / 2007-05-11 17:58
Ja kupiłem swoje za kredyt w banku. Ale to nie powód, żeby moja matka (emerytka) nie miała możliwości wykupu swojego mieszkania za kilkaset złotych. Mam się na nią obrazić i psy wieszać, że ona ma za nic, a ja muszę tyrać, żeby spłacać raty ??????
Ludzie, zluzujcie trochę !!!!
gizel / 84.40.181.* / 2007-05-11 13:59
No cóż...Pan Szmit jest...albo populistą, albo...idiotą. Optowałbym za tym drugim...ba, jestem tego pewny!!!
lokator / 83.15.96.* / 2007-05-11 20:22
Czy Ty jesteś prezesem czy idiotą??Optowałbym za ..............
Piotreq / 87.207.15.* / 2007-05-11 13:11
Jak to wpłynie na ceny mieszkań? Czy te duże zasoby mieszkań w części uspokoją rynek?
WydymanyPrzez IV RP / 85.214.63.* / 2007-05-11 12:54
I sprawa 3 mln. mieszkań załatwiona. Każde wykupione mieszkanie zaliczy się na konto PiS. Nakazać wszystkim właścicielom domków jednorodzinnych wykupić ich własne domy np. za 1,-PLN (plus VAT oczywiście) i dopisać do ilości wybudowanych mieszkań
Plan zostanie przekroczony.
wolny / 84.201.219.* / 2007-05-11 15:27
Regulamin forum
qwertyu / 88.156.96.* / 2007-05-11 17:08
Jak czytam twoje bzdury do wiem, że nie robisz zakupów w media markt - nie dla idiotów.
Jakbyś się czuł gdybyś wykonywał taką sama pracę jak twoj kolega zza biurka a dostałbyś mniejszą kasę - zastanów się. Powinny byc jedne warunki wykupu dla wszystkich. Ja do dzisiaj spłacam kredyt za mieszkanie - może mi dołożysz do raty kredytowej ty mocherowa pało!!!
aschloch / 193.33.124.* / 2007-05-11 16:53
Od razu takie mocne słowa? Znasz WydymanegoPrzezIVRp? Zlustrowałeś go? Gratuluję dostępu do tajnych akt :) Skąd w Was wszystkich tyle nienawiści do siebie? Nienawiść zasłania Wam oczy na racjonalne argumenty i wyłącza racjonalne myślenie.
Ryszard7 / 83.5.254.* / 2007-05-11 16:12
Każda sprawiedliwosć dziejowa kończy się klapą dziejowa i najbardziej poszkodowani są Ci, którzy tą sprawiedliwoscią sią zauroczeni.
Nie żałuję tym co dostaną za darmo. Raczej współczuję wszystkim. W tym i sobie. Oczywiscie są złe zarządy również i takie, które okradają mieszkańców. Ale sa i dobrze funkcjonujące. Z przekształceń lokali uzyskana kwota zasilała fundusz remontowy. Po wprowadzeniu ustawy fundusz trzeba pokryć z wpłat wszystkich mieszkańców. To wzrost czynszów. Już dziś niektóre spółdzielnie rozliczają indywidualnie budynki ale remonty finansują z ogólnej kwoty (szczególnie ocieplenia). Po zmianie lokatorzy bedą płacić za remonty własnego i dodatkowo ogólną stawkę remontową. To wzrost opłat itd, itp. Również Biuro Legislacyjne Sejmu uważa, że ustawa jest niezgodna z konstucją (sic!).
A dla tych,którzy są okradani przez ich własne zarzady proponuję po prostu się skrzyknąć i własny zarząd wyrzucić a nie opowiadać o "sprawiedliwości dziejowej"..
qwertz / 83.15.96.* / 2007-05-11 20:32
Fundusz remontowy jest nie z przekształcania lokali tylko z indywidualnej dodatkowej składki każdego lokatora.Jak nie wiesz o tym to możesz sobie sprawdzić że można go było odpisywać od podatku.Wiec nie pisz bzdur,bo właśnie chodzi o to że nowa ustawa w końcu ułatwi każdemu członkowi Spółdzielni wgląd w finanse.
jr / 212.76.37.* / 2007-05-12 16:32
A w mojej spółdzielni każdy ma wgląd w finanse. Co roku w kwietniu są zebrania grup członkowskich, na których Zarząd i Rada Nadzorcza ( również w formie pisemnej) rozliczaja sie przed członkami spóldzieni za cały rok działalności. A fakt,że na zebranie zamiast 500 osób przychodzi 30 to tylko świadczy o zainteresowaniu mieszkańców sprawami spóldzielni. I tak ktoś za nich wszystko zrobi.
Najgorzej,że PiS znowu chce swoja popularność zdobyć nie swoja własnością. Spóldzielnie działaly jeszcze przed wojną. Może poruszą jeszcze tamte własności.
aolek111111 / 89.79.56.* / 2007-05-11 17:08
popieram w 100% BRAWO wreszcie cos mądrego!!!
motylek0100 / 83.22.146.* / 2007-05-11 16:21
nikt nikomu nie kazał kupować mieszkania. trzeba się było zastanowić nad tym co się robi .
cieszę się że dużo osób będzie miało możliwość dostać mieszkanie na własność za grosze. należy się to wszystkim polakom. szkoda że tak póżno , może nie byłoby bezdomnych???????
ja wykupiłam swoje mieszkanie za kilkanaście tysięcy, ale nikt mi nie kazał . sprzedałam je bo za cenę mieszkania mogłam sobie kupić dom. i nikomu niczego nie zazdroszczę. jeszcze raz mówię do "Polaków" cieszmy się z tego co mamy. i radujmy że jesteśmy zdrowi.
lil / 83.17.140.* / 2007-05-11 21:40
no i tak jest u nas-trzeba cały czas trzymac rękę na pulsie i wykorzystywac to , co w ustawach jest dla nas najlepsze-zrobiłas dobrze, podziwiam cię-ja się tego dopiero ucze!
Fantazja12345 / 86.63.93.* / 2007-05-11 20:05
Popieram. Ale ucieszę sie dopiero jak ustawa będzie ogłoszona w dzieniku ustaw i bedzie możliwa do realizacji
aolek11111 / 89.79.56.* / 2007-05-11 17:06
to nie jest tak ja nikomu nie zazdroszcze że sobie kupi mieszkanie za grosze ale większość tych ludzi co niby czynsze płacą to wcale ich nie płaca i zalegają spółdzielni grube tysiace więc też oni tych mieszkań sami nie kupią tylko zaczną się następne przekrety.... i po co to? to takie prawo które nic nikomu nie przyniesie dobrego ale same straty dla spółdzielni i tych którzy już maja w tej spółdzielni mieszkanie bo znów czynsze pójda w górę( remontowe w góre i czynsze w góre)
mmwq / 212.2.100.* / 2007-05-11 18:02
Jak to nic nie przynesie tylko straty, bo podwyżki czynszów .....
Trzeba się gogadać z sasiadani, założyć Wspólnotę i .... mieć kontrolę nad wydatkami ......
Giga / 83.20.67.* / 2007-05-13 13:37
Jak to czytam to zaluje ze sie urodzilam w tym zasranym kraju maz zapierniczal ciezko zeby wykupic mieszkanie i zamienic na parter ze wzgledu na niepelnosprawna corke i to doslownie w grudniu 2006 dlaczego nikt nie poinformowal ludzi przeciez nikt o zdrowych zmyslach by nie wykupil nie naleze do ludzi zawistnych ale los mnie i tak juz doswiadczyl a kase 16 tysiecy przeznaczylabym np. na rehabilitacje corki i wy ludzie uwazacie to za sprawiedliwe????????????? Niech w jakiejs formie zwroca nadplacone pieniadze.
Sonar / 89.79.200.* / 2007-07-23 09:14
Ja -to w pierwszej kolejnosci pieniadze przeznaczylbym na rehabilitacje. Pozdrawiam
gosia55 / 62.21.47.* / 2007-05-13 19:24
Rozumiem wyrzeczenia na rzecz wykupu mieszkania , ale..... jeżeli ktoś ma lokatorskie mieszkanie i znajdzie kupca ten kupiec placi za wykup mieszkania ( umowa u Notariusza) i resztę zainteresowanej osobie , która nabyła prawo do własności. Obecnie w SM nie obowiązuje 5 lat karencji po wykupie mieszkania. U nas na osiedlu duzo osób w ten sposób "sprzedało" swoje mieszkanie lub zamieniło. O Ustawie "trąbiono" juz dawno, zanim więc ktoś zdecydował się na wykup powinien śledzić co się w temacie dzieje. Jestem za Ustawą - koniec wielkich molochów SM. Powtarzam raz jeszcze ci którzy mieszkaja od 20-25 lat w swoim M juz dawno je nabyli, natomiast ci którzy zaplacili powinni zwrócić się do SM niech oddadzą to co wzięli. Jeżeli w 1990 roku niektórzy spłacili kredyt jednorazowo , to proszę mi wierzyc ci którzy wykupili później zapłacili o wiele więcej, czy więc ci którzy wykupili w 1990 roku powinni dopłacić?Ludzie opanujcie się tu chodzi o czapę - czapę administracyjną SM , Współnoty są tańsze!!! mniej administracji i tyle!
zoro / 83.23.46.* / 2007-05-24 17:04
A ja uwazam ustawe za niesprawiedliwa powinni zwrocic ludziom nadplacone pieniadze nie kazdy tak sie orientowal dlaczego w spoldzielniach nie informowali ludzi
Rodziny z Poznania / 83.23.214.* / 2007-05-27 15:33
Wszyscy jestesmy rowni i nie moze tak byc ze jednych sie oszukuje a drugim daje zadamy zwrotu pieniedzy w moim bloku niedawno wykuoilo mieszkania pare rodzin i to ciezko pracujacych czujemy sie oszukani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lopi / 84.234.50.* / 2007-06-05 18:21
bobas kupi was wszyćkich
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy