Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jak wykorzystać słabość rynku

Jak wykorzystać słabość rynku

Money.pl / 2007-04-30 17:56
Komentarze do wiadomości: Jak wykorzystać słabość rynku.
Wyświetlaj:
07 długo dystans / 83.28.112.* / 2007-05-01 00:09
pozdrawiam Biga co to za zadyma nie mam czasu czytać między fundamentami, a emocjami czy fundamentami widmo
ja to się śmieję z takich ,,inwestorów" co mają portfel jakieś tam spółki a w zasadzie gówno wiedzą co mają i piszą bzdury
07 długo dystans / 83.28.112.* / 2007-05-01 00:14
jedno gówno jakie mam to żurawie od debiutu dla zabawy ale wywalam pod pp
reszta portfela to tylko i wyłącznie fundamenty z dużym kapitałem ostatnio bardzo mocno angażowałem się w naftę po około 35 i lena bardzo mocno niedoceniona fundamentalna spółka pewniak a ci inwestorzy kupują jakieś gówna fony srony mastersy pampersy lata nauki jeszcze przed nimi :)
chris / 2007-05-01 00:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
długiś i głupiś jak buc ... że tak luźno zacytuję pewien kabaret
a ci cię obchodzi to że ktoś ma fona srona ... boli że nie zarobiłeś ... cieszy że nie straciłeś ... niech cie główka o to nie boli - pozostaw to zainteresowanym
... a może wtopiłeś i aż tak boli?
Jakiś zakompleksiony jesteś że musisz sobie dodać a innym dodatkowo ująć
ŻENUŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!
07 długo dystans / 83.28.112.* / 2007-05-01 00:50
jak p************* kiedyś w dzień 100 tys. na spekule bo Cie wydymają to zobaczysz zresztą nie wiem czym obracasz ale pewnie całym gównem bo jak podchodzisz to spółki za 100tys.-150 tys i nie masz pojecia o grupach spekulantów to badziewia się nie kupuje według mnie . chłopaczku wiec nie pisz o zenule bo zenuła to ty :)
chris / 2007-05-01 01:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a ktoś Cię prosił o takie komentarze ... Ciebie ktoś wydy**** na w dzień na 100?
... w jakim celu tak ostro jedziesz, a to fon jedeny na tym podworku?
Nie masz ... nie kupiłeś ... nie krytykuj innych ...
Od kiedy na tym forum kwotami w ujeciu PLN się operuje ... "inwestujemy" tu w ujęciu % ... nie interesuje mnie kto ile wsadził PLN ... ale ile % swojego portfela ... ewentualnie
Skąd ta Twoja agresja?
07 długo dystans / 83.28.112.* / 2007-05-01 01:21
kolego staram ci wytłumaczyć to ze jak kupujesz co za 10 czy 20 tys a coś za dziesięć razy tyle to jest zasadnicza rożnica CO KUPUJESZ
chris / 2007-05-01 01:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kolego nie kwota a % zaiwestowanego kapitału jest ważny ... 100% kapitału np. w FONa bym nie zainwestował ... i NIKT mnie nie zmusza ... do niczego ... to tak na koniec
Pozdrawiam kolego i to szczerze ;)
raven2007 / 2007-04-30 23:56 / portfel
Witam ponownie, tu mówię ja - jeden z "młodszych" leszczy :)
Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu czytam Wasze wypowiedzi, zawsze z dużym zainteresowaniem i cieszę się (oczywiście ze swojej pozycji nowicjusza), że na forum występuje tak szerokie spektrum spojrzeń na ten sam temat, a nawet (uwaga zabrzmi górnolotnie) filozofii inwestowania. Dziś chyba jednak byłem lekko zniesmaczony atakiem na Biga. Obok kilku innych osób obecnych mocno na tym forum jego posty czytam z ciekawością, chętnie "łykam" jego opinię (choć nie zawsze uważam, że są lepsze lub trafniejsze od innych). Czyżby dziś pochwała ze strony modliszki sprowokowała do odgrzania powiedzenia "a to Polska właśnie"? Szkoda, że nie potrafimy się pięknie różnić, tylko od razu się atakujemy.

Miłej nocki :)
Big Lebowski / 2007-04-30 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
komentujac ponizej wszystkie wypowiedzi - to jezeli chodzi o mnie bronilem dziewczyny ktora napisala cos spontanicznie..osobiscie to powiem ze odsune sie od forum - zycze wszystkim udanych transakcji..
07 długo dystans / 83.28.112.* / 2007-05-01 00:34
Bigu powiem Ci jedno gdzie chcesz się odsuwać i po co moim skromnym zdaniem jeżeli jesteś pewny swego i masz wiedzę ekonomiczną to co ty kurna wrażliwy jesteś ja sie wpisuję rzadko częściej czytam ale tylko niektóre osoby bo duża część to laicy szkoda czasu na ich posty jeśli coś polecam to zawsze fundamenty nigdy nikt w przeciągu kilku miesięcy nie stracił na moich poradach bo doradzam trochę ludziom jak czytam człowieka np pisze o mci ktorego mam duzo od 5 zł i dobierałem po 15 najdrozej ze to droga spółka i powinna kosztować góra 6-7 to się cieszę bo taki inwestor to mi w zebach kase przyniesie a nawet o tym nie wie haha od roku pisze o pepie a tu tylko sporadyczne odzewy ci inwestorzy bedą go brać po trzycyfrowej cenie jak bedzie o nim głośno a ja wtedy będę miał conajmniej 700% i tacy są potrzebni jak najbardziej :)
millon / 2007-05-01 00:15 / portfel
Jeszcze nie doczytałem, w czym problem, ale chyba jakoś coraz częściej tu obecni rozpoczynają mimochodem małe konflikty. A moim zdaniem tak musiało się kiedyś stać. "Ryba psuje się od głowy", "sygnał idzie z góry" itp stwierdzenia mają tu swoje zastosowanie.
Żeby nie przedłużać: Szanowni Państwo, nie szkoda życia na konflikty, zwłaszcza, że zwykle do niczego nie prowadzą?
Życzę spokojnej nocy
rezoon / 2007-05-01 00:09 / "Strategos"
Bigu,

przemyśl to jeszcze - nigdy nie będzie tak, że w dużej grupie osób nie znajdzie się ktoś kto będzie chciał pomącić dla przyjemności sprawdzenia jaki efekt uzyska. takie osoby są niestety zawsze najgłośniejsze, ale trzeba je po prostu zignorować - tak jest najzdrowiej

Dobranoc
Nosferatum / 194.106.193.* / 2007-05-01 00:02
Szkoda Big nerwów, tu wszyscy są mądrzejsi, szkoda że rezultatów w portfelu brak. Nie odchodź!
Woytek / 2007-05-01 00:01
ejze, "osobiscie to powiem", ze to troche pompatyczna wypowiedz ...
marboru / 2007-04-30 23:59 / portfel / "Bankier giełdowy"
...nie rób nic pod wpływem emocji.
Emocje zarówno na giełdzie jak i na forum niewskazane.
Dobrej nocy.

PS. Mam nadzieję, że jutro będzie Cię można poczytać.
ślicznooka / 2007-04-30 23:21 / Uznany gracz giełdowy
Dobrej nocki wszystkim,
oby od pojutrza zaczęło coś się dziać na giełdzie, bo stagnacja forum nie służy:-)
a z refleksji na dobranoc: my kobiety już takie jesteśmy, że o swoje autorytety dbamy, jak chcemy podziękować, to się przytulamy, jak lubimy to całujemy.
I od Modliszki proszę się odstosunkować, bo powiedziała to, co niejednemu chodziło po myśl.
modliszka / 2007-04-30 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc Ślicznooka :-)
Modliszka da radę :-) nie takie tematy, już w życiu "omawiała" :-)
ślicznooka / 2007-04-30 23:27 / Uznany gracz giełdowy
ech, w to akurat nie wątpię i zupełnie spokojna o Ciebie udaję się na spoczynek. jutro kolejny dzień zmagań z moim małym potworem... to dopiero wyzwanie:)
piciu / 2007-04-30 23:51 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobranoc
orzeł / 2007-04-30 23:12 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
po bardzo dobrej dla mnie sesji gdy zupa przybrała Zdzicha smak pozdrawiam Gwarka po wycięciu dup i wędrówek w tą stronę
głęboka mądrość - serdeczne pozdro
pozdrowienia dla wszystkich starych nowych średnich :)
każdy wcześniej czy później dojdzie do tego iż by mógł zarabiać na giełdzie SAM musi stać się bohaterem :) ot co
przypalonego fucka odrobiłem na DT centkowanym :)
ps ORzeł któremu kiedyś przylepili "absolutny guru forum"
Brydzia to wszystko co piszesz to racja absolutna - nie trać emocji :) zarabiaj
no to tyle ze szczytu portfelowego
dobrej nocki
orzeł / 2007-04-30 23:19 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
BIg nie traćcie emocji na takie dziecięce plucia kłucia i ciągnięcie za warkocze :)
a tymi fundamentami budowlanki to też nie tak do końca przecie :) kto z czym zostanie to już inna bajka - znam tych którzy kupili zabrze po 18,3 i co myślisz że z takim fundamentem im dobrze :) więc relatywizm i sytuacjozmienność nie pozwala na oceny stąd żelazna zasada tego forum piszemy co robimy :)
a że wraz z kobietami (ukłony drogie Panie) dochodzi emocjonalny smaczek uczuciowy to może i dobrze (mnie tam nie przeszkadza bywam przelotem więc niech sie dzieje) :)
Big Lebowski / 2007-04-30 23:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Orzel mi nie chodzi o fundamenty tylko o zasady..a jak myslisz czuja sie ci co sprzedali po 7zl - bo im obrzydzano...
rotux_nielogo / 83.29.52.* / 2007-04-30 23:35
pewnie podobnie, jak Ci, którzy sprzedali fona po 1,40 - bo im obrzydzano...
brydzia / 2007-04-30 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale może kupili po 70 groszy i 100% im wystarczyło
chris / 2007-04-30 23:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak sprzedawali pewnie tak ... później już niekoniecznie
Big Lebowski / 2007-04-30 23:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tu Brydziu chcialem wskazac ze kij ma dwa konce .. pozdrawiam..
rotux_nielogo / 83.29.52.* / 2007-04-30 23:47
może i Ci, którzy sprzedawali mosty po 7 byli usatysfakcjonowani 100%-tami zarobku? who knows.. ;-)
risky-rainmaker / 2007-04-30 23:17 / Ostatni Optymista
Witaj...Orle miło Cię wspominam...mam nadzieję, że jak nie w Warszawie to na śląsku zmówimy się na jakimś piwie....Pozdrawiam
orzeł / 2007-04-30 23:26 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj
wiesz co ............to jest tak że lubię ludzi wszystkich ale niktórych łykam.
to Ci powazelinię trochę się wpasowując w atmosferkę :) no optymizm wali od Ciebie gościu na parę metrów przynajmniej a to lubię :)
pozdrawiam serdecznie
risky-rainmaker / 2007-04-30 23:41 / Ostatni Optymista
Grunt to cieszyć się w życiu z małych rzeczy....coś pomyślę o tym spotkaniu na Śląsku....przy piwku....wiadomo jakim...Warren prace obroni...będzie okazja..:)))
brydzia / 2007-04-30 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozdro , ale dzisiaj ktoś wazeliną pojechał

gratulacje a mnie dzisiaj ktoś na zdzicha namawiał rano to mi się nie chciało kupić bo wolałam odpoczywać , także wypoczęta nie zarobiona
modliszka / 2007-04-30 23:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ważne aby przyjemnie było, a było ? :-)
valjean / 2007-04-30 23:37 / Galernik
a kto był przescieradłem?
pklark / 2007-04-30 23:12 / portfel / -
Pytanie-od jesieni zapowiadany jest rozruch specjalnego parkietu dla malych,nieznanych ,ambitnych spólek ..............czy nie sądzicie ,że to spowoduje spadek obrotów i kursów spólek z np:sWIGU ( a w malym stopniu dotyczyc to bedzie spólek z WIGu20) ,wszak polski maly kapital spekulacyjny wlasnie z tych malych rynków na ten nowy ucieknie .....................pytam ,bo mysle o kupieniu solidnych spólek na dlugi okres,a nie chce wchodzic tylko w lokomotywy z wigu20 .....
hannibal / 2007-05-01 09:23 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pamiętaj ,że to jest nowy....baaaaaaaaaardzo ryzykowny rynek.....aż tylu chętnych na to nie będzie...chyba,że w końcu przejdą na "normalne" notowania
sumani / 2007-04-30 23:07 / Plankton giełdowy
Modliszka -nie cukrz
modliszka / 2007-04-30 23:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przepraszam, zapomniałam o Tobie :-)
sumani / 2007-04-30 23:23 / Plankton giełdowy
szczerze mówiąc mam to gdzieś...
modliszka / 2007-04-30 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
coooooooooż :-) kłaniać się nie mam zamiaru, dobranoc ;-)
Big Lebowski / 2007-04-30 23:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma potrzeby cukrzenia i nie cukrzy..
marlowe / 2007-04-30 22:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
wszyscy śpią? To wkleję co mi znajomi przez gg wysyłają ;P

http://www.maxior.pl/?p=index&id=53624
witexaaa / 2007-04-30 23:00 / Bywalec forum
no ja jeszcze nie śpię ..... słucham bluesa i zerkam na Lilu :):):
PedroGonzalez / 2007-04-30 22:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Laku Nociu :-)
modliszka / 2007-04-30 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
BIG, poszedł spać, wiec napiszę....
BIG, jest doskonałym inwestorem a jego wiedza, wywodzi się z wieloletniej praktyki, nie tylko na giełdzie polskiej...Chylę przed nim czoła. Jest doskonałym mentorem, jakich mało...nie ubliżając jednak nikomu, z zapartym tchem, czytam jeszcze kilku ( ników dzisiaj nie będę wymieniała ). Dla równowagi giłedy potrzebne są również soby, które mają inne zdanie, niż BRydzia, A2, BIG, Gollum, Warren, Sław, Risky, Samuraj, Topol, i wielu innych - dlatego cenię, to forum bardzo...( przepraszam, że wszystkich, nie wymieniłam)...

Piszę jednak ten post w jednym celu., aby BIG-owi przyznać jakąś szczególną rangę - REDAKCJO POMYŚL...
Big Lebowski / 2007-04-30 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki Magdo .. jakakolwiek ranga nie jest mi potrzebna nawet ta przypisana , ja jestem tylko Dude i tak zostanie.. na badziewia bede mowil po imieniu - moj portfel jest publiczny i kazdy moeze moje walory opluc do woli... - nie robi to na mnie wrazenia ... co do walorow -zwanych badziewiem kiedys byc moze zostaniesz z takim walorem kolego valjean - wowczas inaczej na to spojrzysz.. - badziewiem sie brzydze tak jak kronika towarzyska typu Moska , Karkosik itp..
modliszka / 2007-04-30 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Big, zbyt dobrze Cię znam, aby nie stwierdzić, iż jesteś zbyt skromny...
valjean / 2007-04-30 23:12 / Galernik
sztuką jest zarabiać pieniądze, te prawdziwe. dla Ciebie to badziewie, dla mnie to sposób na zwiększanie majatku. może kiedyś inaczej na to spojŻę ale wtedy sprzedam zawczasu
nie opluwam Twoich walorów w przeciwieństwie do plucia na moje walory. ale Ty plujesz, a ja zarabiam i to nas różni
p.s.
ja nie mam ambicji być autorytetem, po prostu zarabiam. Ty owszem, mieszasz z błotem... Warrena na przykład...
chris / 2007-04-30 23:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bo nadęcie i zadęcie ... szkodzi
ślepy ten co drzazgi innym wypomina a sam niczym kołek
Big Lebowski / 2007-04-30 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z warrenem to jest taka sprawa ze nie zmieszalem go z blotem - napisalem jego teksty ktore pisze codziennie - odnioslem sie tylko do jego walorow . dzien wczesniej prosilem go zeby pisal o o wszystkich walorach jednakowo a nie tylko o jednym segmencie rynku..warena kiedys zjechalem za naganianie na fundamenty typu Leasko gdzie caly weekend byl poswiecony tej firmie ...wiec teraz ciagle przypominanie fundametow jest chore..
Big Lebowski / 2007-04-30 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zarabiaj chlopie zarabiaj..
valjean / 2007-04-30 23:20 / Galernik
staram się i wychodzi.
p.s.
miało być "spojrzę"
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 22:52
Big Lebowski ma pytanie! Czy zarabiasz średniorocznie więcej niż 36%? Ale to średnia nie z jednego roku! To średnia przynajmniej z pięciu lat! Oto jest pytanie: mieć czy nie mieć średenioroczny zarobek wyższy niż 36%! Jeśli ktoś zna na to odpowiedź, to najwyraźnie zna rozkład prawdopodobieństwa!
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 23:16
Big a znasz funkcję rokładu prawdopodobieństa Gaussa, zwanego Księciem Matematyki?
Big Lebowski / 2007-04-30 23:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
znam funkcje zwyklego inwestora ktory ciagle zmaga sie z losem i to mi wystarcza...
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 23:35
No nie żartuj! A czym jest funkcja zwykłego inwestra, jak nie funkcją Gaussa?
Big Lebowski / 2007-04-30 23:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moje zwroty sa widoczne i publiczne o zwrotach piecioletnich sam bedziesz mial okazje sie przekonac - swoich.. gdyz nasza przywara narodowa polega na tym ze w wlasnym portfelu nie mozemy dojsc do ladu - natomiast cudzy szybko obliczymy.. dzieci hossy maja to do siebie ze - od urodzenia sa profesorami od rynkow kapitalowych..
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 23:24
Ale ponad 36% rocznie w przeciągu przynajmniej 5 lat(powtarzam przynajmniej, bo dopiero wtedy można z jakimś prawdopodobieństwem badać średnią), to rezultat godny miana Supermana GPW! Nikt nie jest profesorem od rynku kapitałowego od urodzenia! To niemożliwe. Ale jeśli się zrozumie znaczenie słów: proces błądzenia losowego, to wtedy można poznać swoje możliwości. I wtedy właśnie, jak przekroczy się te możliwości, to będzie można zrozumieć, kiedy redukować swoje pozycje!
valjean / 2007-04-30 22:52 / Galernik
nie rozpędzaj się aż tak mocno.
1- nie sprzedaje sie akcji w dołku - sanwil (a było widac że dołek)
2- nie gardzi się zyskiem -fon który dla Biga jest "badziewiem" kupiłem za 1,10 sprzedałem po 4,70. początkowo jakieś 35%portfela, zyski każdy może policzyć sam. pieniądz to pieniądz, nie ważne na badziewiu czy fundamentach. tylko ilu posłuchało że to badziewie i zrezygnowało z zysków?
p.s.
przykro mi ze w takiej roli występuję ale "pseudo autorytety" wielu pozbawiły pieniędzy. w przeciwieństwie do niektórych nigdy nie namawiam do papierów które posiadam, wrecz wystrzegam się pisania o nich. czasami napomknę że kupiłem i TO WSZYSTKO.
walę po oczach prawdą i nie zmienię się, sorry
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 23:14
dokładnie: pieniądz to pieniądz i nieważne w czym jest i skąd się bierze! Pieniądz nie ma sentymentów, do krówki nędzy!
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 22:45
BNiuniuś, ale włazisz w dupę! Nikt nie ma takiej wiedzy o rynku, żeby mu włazić w dupę! Rynek to niestety proces błądzienia losowego, czyli trzeba wiedzieć, gdzie jest średnia, żeby móc wygrać. A gdzie jest średnia? Przecież tego nikt nie chce, przynajmniej w takim kraju jak Nasz, nie chce wiedzieć. Każdy zakłada, w swoje głupocie, że jest ponad tą średnią.
rezoon / 2007-04-30 23:54 / "Strategos"
próbować trzeba - lepsze to niż przyjęcie, że rynek jest efektywny do bólu i jedyny sposób na inwestowanie to błądzenie losowe
a i jeszcze jedno efektywność + proces błądzenia losowego to hipotezy więc nie strasz, chociaż mnie, swoją głęboką niewiedzą. Nie narzucaj marazmu !!!
Kilgore / 2007-04-30 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki graczom "losowo błądzącym" nawet ja, początkujący jestem w stanie coś ugrać dla siebie, starając się wiedzieć więcej;)

Co do Biga... Sam długo doskonaliłem się w czymś, robię to nadal i zawsze była to sprawa wyrzeczeń i świadomych wyborów. Gdzieś daleko na tej drodzę pojawia się finezja i wyczucie przez innych postrzegane jako zaczyn "mistrzostwa" - pochodna praktyki (pracy), inteligencji i mądrości. Dlatego popieram wyrażenie respektu do starszyzny tutaj, wprost jak to zrobiła Modliszka. Bycie szanowanym przez "młodszych" w swojej działce to zdrowy porządek rzeczy nie mający nic wspólnego z lizusostwem. A wypisywanie takich rzeczy jak (bez urazy) Gwarek świadczy tylko o tym że nigdy pewnie się niczemu wystarczająco nie poświecił żeby umieć to poświęcenie odczytać i uszanować u innych.

peace (nie mylić z PIS;) i dobrej nocy życzę
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 23:46
Wiesz dlaczego jesteś w stanie ugrać więcej? Bo mamy rozkład po czasie, w którym akurat jest pęd! Czyli mamy pęd do góry, dopóty, dopóki nie pojawią się sygnałyu świadczące o wyczerpywaniu pędu. Pęd lub jego brak jest podstawą rozkładu bez czasu, czyli funkcji prawdopodobieństwa, w której 3 odchylenie standardowe wynosi 36% zysku rocznie. Oczywiście jest to odkształcenie na plus, czyli pozyton.
szprotek / 83.7.239.* / 2007-05-01 01:05
Uchachałem się tak, że mi mało uszy nie odpadły :)))
Wybacz osobiste pytanie mistrzu, ale na którym roku studiów Cię wyrzucili?
Kilgore / 2007-05-01 00:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brzmi to trochę jak z miesięcznika "Szaman" w wersji dla inwestorów ;), ale nie podejmuję się tego komentować bo fakt że wielu rzeczy o giełdzie nie wiem.
Big Lebowski / 2007-04-30 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do wchodzenia w tylek - Magda tego nie robi i nie ma potrzeby by ktokolwiek robil..
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 23:12
Proste pytania i odpowiedzi. Proste pytanie: czy potrafisz zrobić więcej niż 36% średniorocznie np. w przeciągu 5 lat? Oto jest ptytanie!
modliszka / 2007-04-30 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
halloo mądralo, do kogo ten wpisik ?
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 23:00
gwarka znanego Don Chichotem Giełdy Papirów Wartościowych.
risky-rainmaker / 2007-04-30 22:51 / Ostatni Optymista
Magdo to Twój ziomal...ze stolicy..
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 23:05
powiedz ze stolycy, to będzie bardzie adekwatne do rzeczywistości
risky-rainmaker / 2007-04-30 22:39 / Ostatni Optymista
Pomyślimy o tym...jak STX będzie po 25 zł...:))) Będziesz być może miała okazję porozmawiać w poniedziałek z kimś w tej kwestii....
modliszka / 2007-04-30 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cieszę się z tego powodu bardzo i postaram się odpowiednio przygotować, do rozmowy ;-)))
ślicznooka / 2007-04-30 22:38 / Uznany gracz giełdowy
Big jest rangą samą w sobie.... ja jestem na forum bardzo krótko i prawdę powiedziawszy dopiero teraz zwróciłam uwagęna to, że tu większość ma jakieś rangi... czy to ma znaczenie?
modliszka / 2007-04-30 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem, ale uważam, że niektóryc warto wyróżnić...
ślicznooka / 2007-04-30 22:44 / Uznany gracz giełdowy
no tu się zgodzę, np Ciebie!:-) i tu mój apel do redakcji w ramach propagowania równouprawnienia: czy Modliszka musi być Panem?
modliszka / 2007-04-30 22:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja jestem leszczem, a do Pana, już się przyzwyczailam :-))) całe szcześcię, że nic wiecej mnie z nim nie łaczy ;-)
ślicznooka / 2007-04-30 22:51 / Uznany gracz giełdowy
hehe, jak Ty jesteś leszczem, to ja muszę być mega płotką drogi Panie:-)
rotux_nielogo / 83.29.52.* / 2007-04-30 22:41
czy nie na takie okazje mamy rangę "Uznany Gracz Giełdowy"?
modliszka / 2007-04-30 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Świat nie stoi w miejscu, wiec i rang można modyfikować...:-) Ilość postów, nie odzwierciedla posadanej wiedzy, tylko na to pragnę zwrócić uwagę....
rotux_nielogo / 83.29.52.* / 2007-04-30 22:53
przez skórę wyczuwam, ze pijesz do WB..
generalnie baardzo trudno się z Tobą nie zgodzić w kwestiach powyższych, aczkolwiek sądzę, że Needle, Brydzia, A2, Anna, Warren, Samuraj, Jarg, Topol, Dżeju zasługują na wyróżnienie nie mniej, niż Big. No chyba, że pomieniamy wszyskich Uznanych w Bardziej Uznanych /tylko po co?/
ps: myślę, że skromność Biga nie pozwoliłaby mu przyjąć superrangi, więc raczej rozmowa bezprzedmiotową jest
modliszka / 2007-04-30 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przeczytaj uważnie, a doczytasz iż cenię owe osoby. I chociaż czasami mam inne zdanie, to ich komentarze, czytam uwaznie i równie bardzo cenie...
fuks2000 / 2007-04-30 22:51 / Tysiącznik na forum
każda ranga będzie subiektywnym spojrzeniem części osób. i tak każdy ma swoją rangę wewnętrzną przypisaną do paru osób i zdanie każdej osoby inaczej waży... po co ubierać to w słowa?
Big Lebowski / 2007-04-30 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim ...
modliszka / 2007-04-30 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kolorowych - dobranoc...
Kilgore / 2007-04-30 22:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobranoc :) Dude, nie zapomnij na noc zaryglować drzwi na wypadek najścia nihilistów.
ślicznooka / 2007-04-30 22:29 / Uznany gracz giełdowy
słodkich i kolorowych, jak by Ci się przyśniło coś istotnego, to nie omieszkaj proszę powiadomić:-)
Kilgore / 2007-04-30 22:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Może ja jakiś naiwniak, ale czuje ulgę że Stany wreszcie się obsunęły, mimo że 60% u mnie w akcjach. To mi zdrowiej wygląda, niech się trochę schłodzą, w końcu my się obsuwamy już kilka sesji, na niektórych spółkach naprawdę mocno i czuć wstrzymywanie oddechu. Strach ma wielkie oczy, dlatego niech się USA skorekci i po krzyku, łatwiej będzie światu odzyzskać poczucie realizmu, nawet jeśli kilku fantastów dostanie po kieszeni. Ja się uczę dopiero, także chętnie popatrzę co będzie dalej, ale nastawienie u mnie bycze.

pozdrawiam was :)
needle / 2007-04-30 22:15 / Bez rangi
Jeśli determinacji mi starczy a pogoda będzie zniechęcała do siedzenia przy kompie to przez tydzień niczego nie napiszę...
... a Wy zarabiajcie...
PedroGonzalez / 2007-04-30 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy
ciezko bedzie ztym zarabianiem w tym tyg. ja mam tylko nadzieje, ze te USA sie nie wyglupi bo faktycznie dzis jakos zbledli pod koniec jak by ducha zobaczyli :-) zebysmy i my tacy bladzi nie byli potem :)
brydzia / 2007-04-30 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
2007-04-30 21:49:45 | *.*.*.* | jeż [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
przesada - wyniki firm budowlanych zawsze od kiedy pamiętam za I kw były marne (w
okresie zimy nikt podstawowych robót budowlanych nie wykonuje chyba że w afryce lub
ameryce południowej) a rewalacyjne za III -kw ( dla przypomnienia o ile % akcje
Energopolu po wynikach III kw).
A wyniki finansowe za rok 2006r. firm budowlanych są jedne z lepszych wśród
notowanych spółek GPW - pomijając Fonów i innych szmacianek.
Dlatego firmy budowlane należy oceniać trochę inaczej niż firmy produkcujne. skomentuj


Ja może nie chodzę w kasku po budowie , ale pamiętam 1 kwartał 2006 roku gdzie były 30 stopniowe mrozy a obecną zimę gdzie praktycznie można było wybudować wszystko co się chciało , bo w obecnej stuacji są materiały , dzięki którym można budować nawet w mrozy , dlaczego jedne firmy potrafiły pokazać super zyski a inne super straty ?
i właśnie chodzi mi o to że nagradzać powinno się wzrostem kursu te które potrafiły zarabiać a bezwzględnie karać nieudaczników ,

oczywiście szanuję wszystkich nawet tych co kupują spółki nie patrząc na zyski tylko na straty ,
jeż / 2007-04-30 23:00 / Bywalec forum
a tak po za tematem - w 1 kw 2006r nie było 30* mrozów ( anomalia polegała na tym że średnia temperatura lutego była niższa od stycznia )
risky-rainmaker / 2007-04-30 22:13 / Ostatni Optymista
Szacunek nie należy się za to gdzie się patrzy i na co ...ale za stopę zwrotu z podjętych decyzji zakupu.
gwarek / 87.205.207.* / 2007-04-30 22:41
Najwyższa na świecie stopa, oczywiście rokdoroczna, wynosi 36% i jest dziełem zbiru szaleńców z tytułami doktarskimi, ajest tam nawet doktor lingwistyki stosowane, czyli co?
brydzia / 2007-04-30 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
masz rację , ale ja nie chcę wciskać ciemnoty na forum , że powinno kupować się spółki bez zysków i perspektyw chociaż teraz faktycznie taka faza hosy ,

już nie piszę bo widzę że i tak nie mam racji
risky-rainmaker / 2007-04-30 22:29 / Ostatni Optymista
Masz rację...tylko jak chcesz przekonać ludzi do zakupu HTL (dziś nabyłem) skoro Mastersy...Budopole rosną po 100% w miesiąc albo krócej...

Ja tam mogę zarabiać nawet na Leasco...byle zarabiać..

Cóż taki rynek...
PedroGonzalez / 2007-04-30 22:12 / Uznany Gracz Giełdowy
ale co ty mowisz...od kiedy to sie buduje w mroz ?? :-))) pierwsze slysze.... :)) i jeszcze powiedz, ze fundamenty sie wylewa na zmrozonej ziemi :-))) nie zycze ci mieszkac w takim domu...kafelki to po 5 latach bys mogla polozyc jak by sie blok juz osadzil na dobre :-)))
brydzia / 2007-04-30 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musisz się jeszcze wiele uczyć o budownictwie a ile było mroźnych dni w 1 kwartale 2007 roku
risky-rainmaker / 2007-04-30 22:15 / Ostatni Optymista
Nie no można budować na mrozie i owszem...tylko cena tych materiałów jest nieporównalnie większa...no i trzeba zrobić wykład pracownikom żeby nie wystawiali jęzorów na mrozie....bo to grozi przymarznięciem do rusztowania...
warren buffet / 2007-04-30 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale jednak inne spolki wykazaly zysk...
jeż / 2007-04-30 22:35 / Bywalec forum
na pewno nie z grupy ogólno-budowlanej
risky-rainmaker / 2007-04-30 22:30 / Ostatni Optymista
Zrobiły szkolenia??? :)))
PedroGonzalez / 2007-04-30 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy
:-))))))))))))))))))
PedroGonzalez / 2007-04-30 22:30 / Uznany Gracz Giełdowy
moze w mrozne dni poprostu robili juz wykonczeniowke...instalacje CO...tynki itp...ci co nie zdazyli murow postawic wczesniej mieli w plecy kilka miesiecy...
nawrócony lucyper / 85.128.94.* / 2007-04-30 22:02
Apropo Euro 2012.Wyjaśniło się wreszcie za co Zidane przygrzał Materraziemu
PedroGonzalez / 2007-04-30 22:05 / Uznany Gracz Giełdowy
powiesz nam czy tak to zostawisz ? :-)
nawrócony lucyper / 85.128.94.* / 2007-04-30 22:07
Materazzi powiedział do Zidana:Grasz jak Rasiak
PedroGonzalez / 2007-04-30 22:13 / Uznany Gracz Giełdowy
a myslalem, ze powiedzial: twoje akcje biotonu to mozesz sobie w d.. wsadzic ;-)
marlowe / 2007-04-30 22:49 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a może to był skotan? ;P;P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy