Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jak wykorzystać słabość rynku

Jak wykorzystać słabość rynku

Money.pl / 2007-04-30 17:56
Komentarze do wiadomości: Jak wykorzystać słabość rynku.
Wyświetlaj:
slaw / 2007-04-30 20:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam - przegladami czytam raporty jeden za drugim robie notatki cos wypada są rozczarowania nie powiem --- Mostostal Warszawa Warren pisze ze fatalne wyniki przez ceny - wpadło mi cos innego do głowy - zwróccie uwage Budimex i MostWar -- Ferrovial i Acciona - cos mi ci Hiszpanscy wlasciciele nie pasuja cholera wie jak tam wyglada ta robota -- popatrzcie że inne spolki budowlane calkiem dobrze wypadają .... moze nie mam racji moze jestem przewrazliwiony teraz mi to wpadło do glowy raportow szczegolowo nie cyztalem
Kai / 2007-04-30 20:37 / Tysiącznik na forum
Pracuje w firmie, ktora jest w 100% w niemieckich rekach. I wiem jedno, moja firma nigdy nie bedzie miala plusa na koniec roku. Najlepiej zero lub maly minus :)
edeejay / 2007-04-30 20:32 / Bywalec forum
Warimpex - czy jeśli planują dywid. to My też się załapiemy ?
lukaszwych / 2007-05-01 09:31 / portfel / "Demon rynków"
A czemu nie, pytanie czy w tym roku planuja? Wiem ze z 50% planuja wyplacac wogule wiec niezle pytanie od kiedy
lukaszwych / 2007-05-01 09:48 / portfel / "Demon rynków"
sory 25 % - albo zmienili albo zle zapoamietalem
mikus / 2007-04-30 20:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jasne, i to w EURO (przliczą na PLN), jezeli będziesz posiadaczem akcji na wybrany dzień.
needle / 2007-04-30 20:37 / Bez rangi
jeśli, to też...ale nie gramy na takich spółkach dla dyw.
Kai / 2007-04-30 20:28 / Tysiącznik na forum
Bigu.... przemow do mnie jakims cieplym slowem, bo kurs STXa, strasznie mnie doluje. Najgorsze, ze pelen wiary odkupilem go drozej, niz wczesniej sprzedalem. Usrednilem go juz w dol, ale i tak jestem ponad 10% w plecy. Boli, bo kwotowo nie wyglada to najlepiej, a nawet fatalnie :(
modliszka / 2007-04-30 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale w momencie, kiedy weszłam w STX przez około miesiąc czasu siedziałam w nim z 10% stratą... Potem był nagły niespodziewany wyskok i znów kiszenia, aż do ogłoszenia wyników Euro2012. Kiedy euforia opadła, kurs każdego dnia tracił, a pod koniec dnia był zazwyczaj mocno dołowany. Dzisiejsza sesja, po raz pierwszy zakończyła się małymi, to małymi - ale wzrostami...nie chcę krakać, ale sądzę, że powolutku zaczynamy odbijać, w górkę. Najbliższy tydzień tzn, do rozpawy, raczej żanych odpałów, bym się nie spodziewała...


Ps. w sprawie STX, czy ktoś Szanownych forumowiczów jest z Katowic i może wybiera się na rozprawę?

Ps.1 pod wskazanym adresem :
http://www.investstock.civ.pl/board/Pytani...t-SA-t3234.html

Pan Mieczysław Skołożyński Wiceprezes Zarządu Dyrektor Finansowy Spółki Stalexport S.A odpowiedzialny za kontakty z mediami zgodził się odpowiedzieć na nasze pytania. Pytania można zadawać najpźniej, do 07.05.2007
ts / 2007-04-30 20:44 / "Trial na giełdzie"
nie martw się niektórzy kupowali drożej.
Big Lebowski / 2007-04-30 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
STX - graja prawdziwi fachowcy i wielokrotnie przestrzegalem w lapanie gorek i dolkow- papier jest schladzany i przegrzanie mu nie grozi.. W tej chwili sa najgorsze momenty gdyz niecierpliwi beda tracic nadzieje - moim zdaniem powinni odejsc od waloru .. Istnieje blokada na pozytywne informacje - ale nie ma sie co martwic informacje podazaja za kursami takze przy nastenym wzroscie pojawia sie informacje..
PedroGonzalez / 2007-04-30 20:33 / Uznany Gracz Giełdowy
przeskocz na cos co rosnie...nie zarobisz ale zniwelujesz straty...zach rosnie..MCI rosnie..napewno 10% na nich szybko odrobisz...
marboru / 2007-04-30 20:45 / portfel / "Bankier giełdowy"
Cierpliwości...w Polsce branża budowlana jest motorem dla gospodarki i pewnie wcześniej niż myślisz na STXie się o tym przekonasz.
Jeśli sąd rostrzygnie sprawę na korzyść spółki - będziesz miał wiele radości z papierka.)
Skakania po spółkach raczej nie polecam bo skakanie jest do czasu.
Jest takie przysłowie: "Gdyby Kózka nie skakała...".... kiedyś skakałem iiiiiiii i złamałem nóżkę.
Pozdrawiam.
PedroGonzalez / 2007-04-30 20:51 / Uznany Gracz Giełdowy
a znasz takie ?:"gdyby kot sie jednej dziury trzymal to by zdechl" :-)))
Kai / 2007-04-30 20:40 / Tysiącznik na forum
tak wlasnie 2 miesiace temu wyskoczylem z fona, sprzedalem ze strata :)
PedroGonzalez / 2007-04-30 20:44 / Uznany Gracz Giełdowy
to wywal polowe akcji ze strata..reszte zostaw..to co wywalisz wladuj na inna spolke..tam niech czeka na lepsze czasy a gotowka obracaj niech sie nie zamraza ze strata..ja tak zrobilem i mimo to w calosci jestem na plus...i dziel kapital...mniej sie zarobi jak spolka idzie do gory ale naprawde spi sie spokojniej na wachaniach i korektach...zawsze cos bedzie roslo jak dobrze dobierzesz...
flugo / 2007-04-30 20:36 / portfel / Dziecko hossy
sam sobie wyskocz z novity skoczny byczku:))))
PedroGonzalez / 2007-04-30 20:38 / Uznany Gracz Giełdowy
ale po co ? :) ja mam tam ulamek swojego kapitalu a Kai placze, ze ma tego sporo :) nie badz uszczypliwy :)) ja ostatnio zdywersyfikowalem maksymalnie portfel :)) siedze w 11 spolkach i powiem, ze to jednak mniej boli jak jedna cos wywinie niz jak masz 2-3 i wywina ci 2 z 3 :-))
flugo / 2007-04-30 20:44 / portfel / Dziecko hossy
dlatego jak ktoś płacze to trzeba przytulić a nie sugerować porzucenie:))
ja siedzę w 7, kwotowo- każdy minus boli, ale stx ma potencjał, niemniejszy od zach i mci dlatego wyskakiwanie jest nie na miejscu:)
oczywoście to tylko moje zdanie i nie należy się nim sugerować:)
PedroGonzalez / 2007-04-30 20:47 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz..zalezy za ile kupil..bo moze mu hossy nie starczyc zanim sie doczeka jak wroci do poziomu zakupu....
EDiS / 2007-04-30 20:20 / Tysiącznik na forum
Getin może kupić Bank na Ukrainie.
ATom / 2007-04-30 20:27
Znam takich jednych co zainwestowali na Ukrainie i jak narazie dokładają do interesu już parę lat... co prawda w branży ubezpieczeniowej ale to też finanse.
needle / 2007-04-30 20:11 / Bez rangi
Są rzeczy ważniejsze niż papiery, których nikt nie tylko w ręku nie miał, ale nawet na oczy nie widział!!!

ELVIS żyje...i złożył oświadczenie lustracyjne - to jest wiadomość, a nie jakieś splity, czy spready - jakby była jakaś różnica http://wiadomosci.onet.pl/1528515,11,item.html
sumani / 2007-04-30 20:17 / Plankton giełdowy
witam ,masz to NTT?
needle / 2007-04-30 20:34 / Bez rangi
czekam na jakieś 12 zł; ale jak będzie zawierucha to nawet po 7,4 mogę po drodze oddać
kurs jest na poziomie rynku pierwotnego to raczej już nie spadnie
nawet ich kompa mam
i nie przeszkadza mi to, że dziś tylko ich akcje mi spadły
sumani / 2007-04-30 20:48 / Plankton giełdowy
a ja też mam ich maszynkę ,no właśnie cena praktycznie z emisji też myślę nad kupnem ale dopiero po łykiędzie teraz nic nie kupuję:)
needle / 2007-04-30 20:58 / Bez rangi
spokojnie odpocznij...co nagle... wiadomo
ja to muszę pilnować - tak mam teraz
natomiast Qumak podał słabieńkie wyniki, ale chyba wiedzieli duzi o tym i redukowali.. ja mam średnią ok. 11,6 chyba(4 razy dobierałem, mogłem pomylić, ale najwyżej prawie 13) ale w tym roku będzie miał prawdopodobnie rewelacyjne, dlatego zostawię pewnie jeszcze na wiele kwartałów
sumani / 2007-04-30 21:05 / Plankton giełdowy
pozdrawiam,na razie -oglądnę sobie 5 element ...:)
ATom / 2007-04-30 19:54
Witam
Pytanie do wytrawnych graczy: jak dalej może potoczyć sie los cetrostalu ? trochę gotówki włożyłem w tę spółkę a dzisiaj przez chwilę serce zadrżało, naszczęście w miarę się pozbierał, Nie sądziłem że wprowadzenie dodatkowych akcji tak negatywie podziała. Jak to wyglądało w podobnytch przypadkach ?
Kai / 2007-04-30 20:13 / Tysiącznik na forum
Rozumiem, ze kupiles wczesniej akcje. Trzeba bylo dzis zerknac na kurs PDA Centrostalu i kupic usredniajac w dol. Mnie ta roznica pomiedzy cena akcji, a PDA skusila na tyle, ze kupilem PDA w przedziale 14-15zl. Nie sprzedalem na koncowce (17zl), mam nadzieje, ze ich kurs podazy jeszcze w gore, blizej ceny akcji. Moim zdaniem (choc moge sie mylic) cena akcji i PDA ustali sie w przedziale 19-20zl.
lojka / 2007-04-30 20:25 / Tysiącznik na forum
a ja zamieniłam akcje na pda ;)
Kai / 2007-04-30 20:33 / Tysiącznik na forum
a ciekaw jestem w ktorym momencie to zrobilas, czy w ciagu dnia, czy na koncowce. To byl dzis swietny papier na DT
lojka / 2007-04-30 20:09 / Tysiącznik na forum
w podobnych przypadkach wyglądało prawie tak samo :)
spokojnie - widziałeś jak ładnie się zachował pod koniec sesji - bedzie dobrze - tak myślę ;)
ATom / 2007-04-30 20:19
Też myslę że nie można w takich przypadkach działać pochopnie... przed centkiem jeszcze ogłoszenie wyników za IQ, które powinny być ok biorąc pod uwagę wynik np. Drozapolu. ... ale rada z PDA bardzo cenna na przyszłość, dzięks :)
Kai / 2007-04-30 20:21 / Tysiącznik na forum
EURO w Gdansku tez mu bedzie sprzyjac, nie martw sie, wroci jeszcze do Twojej ceny.
lojka / 2007-04-30 20:28 / Tysiącznik na forum
otóż to :)
flugo / 2007-04-30 18:21 / portfel / Dziecko hossy
2007-04-30 18:18:43 | *.*.*.* | needle [ "Bez rangi" ]
od razu inwestory...
...tak siedzimy i piszemy sobie co pod paluchy podejdzie, ale
żeby ktoś miał własne pieniądze wyłożyć...
...przecież można stracić!!!skomentuj

ładne:)))
PedroGonzalez / 2007-04-30 18:34 / Uznany Gracz Giełdowy
to jak tam flugo...co masz w portfelu na dzisiaj ? :)
flugo / 2007-04-30 18:39 / portfel / Dziecko hossy
to samo co miałem: leń,eurofuck, gtc, stasio, zdzisio, igroup.
a nie mam MCI!!!!
PedroGonzalez / 2007-04-30 18:43 / Uznany Gracz Giełdowy
no mi zach i mci troche portfel podciagnely bo dwa byki strzelilem ostatnio :)
gamon ze mnie ale moze spadne na 4 lapy :) w novote sie wpakowalem bo nie sdzilem, ze tak zle sie akcjonariat zachowa na nim i dzis drozapol tez mnie zaskoczyl..nowita mysle, ze pomalu dobije w okolice 90 i sie pozbede a drozapol tez znajdzie swoije 5 minut jak cos znow bedzie euforycznego w komunikacie pierwszym z brzegu ;-) a jak nie to uszczupli moj zarobek ogolny ;-)
flugo / 2007-04-30 18:55 / portfel / Dziecko hossy
novita chyba słaby raport kwartalny miała...
ale Moska chce fuzji, praktycznie jego ludzie z lenia mają pełną władzę w novicie, na targach w usa albo w moskwie się razem wystawiali.
Myślę tak- jak len sprzeda wykladziny Wallis to novita przejmie produkcje wykladzin..
ale z drugiej strony te wykladziny nezle im ida caly czas i moze nie beda ich sprzedawac?
PedroGonzalez / 2007-04-30 19:00 / Uznany Gracz Giełdowy
w sumie nie zaglebialem sie przemysl textylny w Polsce wiec ciezko mi sie wypowiedziec na ten temat :) poprsotu widze, ze ktos z uorem maniaka skupuje systematycznie te akcje wiec cos sie musi wydazyc a nawet jesli nie to podciagna kurs do tych 90 zebym mogl sie pozbyc ;-)) a moze potrzymam jak zobacze, ze technicznie ladnie idzie..kto wie :)
flugo / 2007-04-30 19:04 / portfel / Dziecko hossy
ktosi troche jest-moska, opera itd:)
good luck!
flugo / 2007-04-30 18:42 / portfel / Dziecko hossy
a i bytka jeszcze, ale go nawet nie obserwuję do splitu i pipek
warren buffet / 2007-04-30 18:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Na szerszym rynku działo się też niewiele. Wyniki opublikował Mostostal Warszawa. Okazało się, że pomimo znakomitej koniunktury i znacznego wzostu przychodów spółka zanotowała dużą stratę -12 mln. Strata jest kilkakrotnie większa niż w analogicznym okresie ub.r. Jest to już drugi przypadek tego typu. W ub. tygodniu Budimex poinformował o stracie w I kw. Daje to do myślenia. Otóż spółki budowlane podpisały kontrakty, kiedy ceny materiałów budowlanych były znacznie niższe. Z braku pracowników wzrosły także wynagrodzenia budowlańców. Nic zatem dziwnego, że spółki z tego sektora kolejny dzień kontynuowały zniżkę. Co prawda WIGBudownictwo wykazał się niemal 1% wzrostem, ale pamiętajmy, że największy udział w nim posiada GTC, PBG, Echo i Polimex. Dwie z nich są deweloperami a PBG to spółka specjalistyczna. Tymczasem cały szereg Mostostali, Budimex i Projprzem zanotowały stratę od 2 do 6 procent.
jeż / 2007-04-30 20:27 / Bywalec forum
ponieważ jestem związany z branżą budowlaną ja to widzę trochę inaczej. Proszę zauważyć że w przypadku Mostostalu Warszawa przychody z I kw są wyższe od przychodów za ubiegłe półrocze 2006 (Ikw+IIkw), jeśli dodadać do tego wzrost ilościowy i wartościowy podpisanych kontraktów to musi to skutkować tym że na początku realizacji inwestycji firmy budowlane muszą ponieść dodatkowe koszty, co w efekcie przełoży się na ujemny zysk netto w I kwartale. Osobiście uważam że dla firm budowlanych wskaźnik C/Z nie jest adekwatny do oceny firmy, bardziej miarodajny jest wskaźnik C/Wk.
Specyfiką budowlanki jest to że najniższe przychody z działalności są w I kw, najwyższe za III kw (tak dla przypomnienia po wynikach III kw – akcje Energopolu poszły w górę o około 400%). Większość firm budowlanych na dzień dzisiejszy ma podpisanych 100% kontraktów.
Co wynika z moich obserwacji – w ubiegłym roku do 1 przetargu na roboty budowlane startowało nawet i 30 firm, obecnie jeżeli, złoży ofertę 3 firmy to jest dobrze. A paradoksem jest że do przetargu na niektóre roboty drogowe inwestorzy proszą firmy o udział w postępowaniu przetargowym.
Zysk w robotach przetargowych kształtuje się średnio 12-15% a dlaczego w sprawozdaniach firm budowlanych wynosi tylko 0,5%, to jest temat tabu.
de havik / 2007-04-30 18:35 / portfel / "Tysiącznik na forum"
wszystkie podpisywaly takie kontrkaty, za wyjatkiem.... MSZ, to tak na poprawe humoru.... mojego :))))
fuks2000 / 2007-04-30 19:32 / Tysiącznik na forum
nie tylko Twojego :))))
warren buffet / 2007-04-30 18:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale mysle ze korekta na budowlance dobiega konca. takze nie będzie zle.

pozdrawiam i uciekam.
flugo / 2007-04-30 18:10 / portfel / Dziecko hossy
leć w miasto i nie strasz...
mam nadzieję,że los się własnie odmienia na gtc..
Taisho / 2007-04-30 20:18 / portfel / "Zielony spekulant"
Właśnie w tej nadziei go zakupiłem :-) Według mnie wykres odbija się od linii wsparcia zaczynającej się na minimum z listopada ub. roku, STS jest na minimach i zakręca. A jak się to nie sprawdzi to cóż... Przynajmniej wiadomo kiedy wywalić, nie to co na papierach latających po kilkanaście procent w dzień.
de havik / 2007-04-30 18:38 / portfel / "Tysiącznik na forum"
tez mam takie wrazenie :)
needle / 2007-04-30 18:42 / Bez rangi
kolejny spokojny wzrost ją czeka
obudzę Was jak się od oporu odbije...na razie śpijcie
a jeśli przebije (na co liczę) to niech dalej rośnie
czytaliście o emitowanych obligach?
needle / 2007-04-30 19:11 / Bez rangi
wiesz co to oznacza... tańszy pieniądz niż z banku na inwestycje
ja tylko dlatego w nią nie wszedłem na początku bo wykazywała niskie przychody...nie wiedziałem kto zacz?
zarobiłem już na 3 wzrostach;
nie mam wątpliwości, że ten będzie czwarty
needle / 2007-04-30 18:03 / Bez rangi
2007-04-30 17:20:18 | *.*.*.* | Doxon [ Bywalec forum ] | komentowany artykuł
Drogi NEEDLE'u [1]
Witam pamietasz naszą pogawędkę.Jeśli nie nie przejmuj się. Oferujesz pomoc więc się
zwracam o nią jednocześnie zapewniam Cie że nicku nie bede zmieniał bo po co?

Chcę sobie coś kupić na dłużej jeśli przyjdzie korekta głebsza. Myślę o Stalprodukcie
Timie i BRE. Proszę o Twoje zdanie. Dodatkowo jeśli możesz powiedz czy na długo lepiej
kupić cos co ma Free float na poziomie 15% (dużo fundów cos ala kruk), czy cos bardziej w
stylu 70%.Z doswiadczenia swojego powiedz ex post jak wyglada sytuacja gdy fundusze
zaczynaja wychodzic z dobrej fundamentalnie i wskaźnikowo spolki.Czy kurs poleci czy się
obroni.Pewnie w krótce się dowiem na przykładzie właśnie kruka.To samo z
Impexmetalem.Ogólnie zachwyca wskaźnikami,ale jak karkosik zamiesza to może nie być
ciekawie.Poza tym szopienice zagospodarowały juz caly zysk grupy kapitałowej ponoć.Chce
kupić też grajewo ale to tak średnio terminowo.Jeśli masz mnie przestrzec przed czymś to
zrób to teraz :))) Dodatkowo czy uważasz że obecnośc funduszy w w\w spółkach determinuje
ich kurs?Czy jeśli nie byłoby tam fundów to kurs zachowywałby się podobnie?
pozdrawiam skomentuj
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
raczej pamiętem co piszę i co kto do mnie pisał, ale zapewne mi się tak zdaje
to może tak...
nie na wszystko mogę Ci odpowiedzieć
zorientujesz się dlaczego...
...od tyłu jest łatwiej... :-)
-obecność fundów determinuje, w niektórych spółkach na moje oko potraja kurs - to raz;
-jak wyjdą fundy to nikt nie wie jak będzie..., bo nie wychodziły dotąd (właśnie ...polecam mój artykuł na głównej stronie forum -do przejrzenia i do wpisania swoich przemyśleń, bo to wszystkim pomoże); na zdrowy rozum mocno spadnie... tylko przemnożenie wyników kwartalnych przez 3 mogłoby utrzymać kursy - to dwa;
-chyba rozsądnie byłoby doradzić wejście na longterm po mocniejszej korekcie; przecież nie musisz się spieszyć - to trzy;
-mały FF daje okazję spekulantom; ale (jeśli trwały) pokazuje, że udziałowcy nie chcą wyjść - to 4;
-długo...to jedni napiszą 2 miechy, inni 2 lata, a jak wycofywali z giełdy MILMET, który od kilku lat trzymałem, to nawet nie myślałem, żeby z niej wychodzić...bo i wycena 12 i powiększanie zysków spore i solidny zysk obrotowy - no wyciągamy ze spółki ile się da - to 5;
-ww spółki już urosły i mają potencjał wzrostu ograniczony (w ostatniej fazie podokazują zapewne...może to już...?); jeśli je zauważasz to dobrze, ale czemu nie dawniej?
Jak coś rośnie 20 x to sądzisz, że jeszcze 20 urośnie? A może 8...No może urośnie, ale wybacz... ja gram na fundamentach i zazwyczaj wygrywam, a nie w ruletkę
-nick jest ładny i nie wymieniaj jak nie musisz, ale jak wymienisz to się przecież nie obrażę...bo i na co - to tyle
pa
Doxon / 2007-04-30 19:11 / Tysiącznik na forum
Mnie się właśnie wydawało że to są spółki fundamentalne.Takich szukałem bo inwestycja ma trwać nawet do euro2012.

BRE- chce jakiś bank dla bezpieczenstwa.Wiadomo banki padają ostatnie w cyklu.No i co tu się oszukiwać za 2006 rok 421 mln zysku netto na 29,5 mln akcji to mi się podoba.Poza tym 70% udziałow ma Commerzbank.Uważam że jaki to by nie był udziałowiec to sobie w kolano nie strzeli.Nie będzie przepychanek bo rządzi jeden.Za IQ jest juz 229,7 mln.Wiem że zapowiadaja ze dalej juz tak nie będzie kolorowo ale niech będzie połowa tego to co źle?Poza tym ja na długo wiec wszystko się może zdarzyc.

Stalprodukt- zysk netto za 2006, 273 mln na 6,725 mln akcji !!!!!!! Jest dosyć tani (C|Z) a po korekcie bedzie jeszcze tańszy.Niby cena zbliza sie do wyceny ale spece nie musza mieć racji.Uważam że stal to dobry produkt zwłaszcza przed euro tylko martwi mnie ze oni produkują jakieś plyty do prądnic czy inne cuda ale równiez kształtowniki.Teraz wlaściwie konstrukcje stalowe będą potrzebne (poczytam jeszcze na pewno co oni tak na prawde robią i zrecosideruje moj wybór) W spółce nie ma funduszy FF=45%.Spółka też wydaje mi się fundamentalna.Nie wiem czy już na pewno ale ma być w wig20.Jest na 20 pozycji na koniec kwietnia w rankingu rocznym.(nie wiem czy to pomoże)

TIM spółka jest na pewno teraz dużo za droga ale przecież ja czekam na korekte i jak będzie sensowna cena to myślałem że się opłaci w ten biznes wejsć.Zysk netto 30mln roczny ale w tym przypadku liczę że "akcesoria" elektyczno techniczno elektroniczne będą cieszyc się duzym zainteresowaniem bo jak sie cos buduje to nie ma innego wyjscia niz takie duperele pokupowac.A retail mają niezly i mają jeszcze go poszerzyc o 2 punty sprzedaży.Mają troszke za dużo akcji i jescze sie tam jakies pda pałętają widziałem czyli będzie jeszcze więcej ale kurcze może warto?

No nic jestem dopiero na początku moich poszukiwań.Na razie mam te spółki pod rozwagę teraz zaczne szukać dokładnie co one robią i jaką mają strategie rozwojową i co znaczą na rynku.A co sądzisz o impexmetalu.Można wierzyc Karkowi?Rozważałem jeszcze PBG (dwie pieczenie na jednym ogniu) KRUKA (tylko dlatego ze złoto dobrze mieć na wszelki wypadek:)) PROCHEM (może coś uszczkną w szale euro) Sam nie wiem może jakis ATM czy ABPL a może KAREN.Będę szukał bo do korekty to jeszcze trochę zostało czasu :)))
P.s Czy ty się orientujesz czy MW20 jest rozliczany kwartalnie czy to plynnie się toczy bez rozliczen.Czyli nie wygasają te kontrakty aż do 2025 czy tak?Może kupię też takie małe cudeńko w dobrym momencie i niech se leży?
fuks2000 / 2007-04-30 19:36 / Tysiącznik na forum
a propos KRUKa, właśnie powychodziło z niego kilka funduszy (poczytaj infa ne espi z dzisiaj i poprzedniego tyg.) więc możesz poobserwować jakie to będzie miało przełożenie na kurs. Taka ciekawostka :)
Doxon / 2007-04-30 20:38 / Tysiącznik na forum
No w sumie mu to na pewno nie pomoże.Ale ja nie uważam Kruka za dobrą spółkę.Pomyślałem może rynek wie lepiej.Ale mimo iż uważam że dziedzina bardzo rozwojowa (dobra luxusowe) to gdyby kruk miał konkurencję na GPW (bo z tego co mi wiadomo nie ma) to by się miotał jak bakalland.(a na bakallandzie będzie wkrótce odpał:)))) ale to tak BTW).
Wybierając dlugoterminowy porfel nie chce wróżyć z fusów która spółka odniesie najwyższy sukces wiec kieruję się trochę zaszłościami przeszłymi.Wystarczy mi jak zysk będzie większy niż w funduszu czyli 60% w rok to już by było przyzwoicie i oby bezpiecznie.I tak nie przestane się bawić avadisami pcguardami mastersami swarzędzami zdzichami a i na stx czy msz fajne dt można zrobić.I tu już akceptuję większe ryzyko ale i wymagam większej stopy zwrotu.
Myślę że tylko bessa może pokrzyżować moje plany a w tą wątpię ze względu na nasze kochane euro 2012.
needle / 2007-04-30 19:35 / Bez rangi
od tyłu lubię...i zaraz sobie idę (bez papierosa)
-kontrakty na wszystko rozliczane 3 piątek /4 razy w roku na MW relatywnie mała płynność, ale jak weźmiesz 1-2 to może ujdzie -to raz
-Tim na korekcie spadnie b.dużo /przeczucie...nie pytaj
-Karen na wejście dobry
-Kruka zdecydowanie odradzam
-zamiast AB, może ABG - fuzja za pasem, kontrakty spore dla MEN
-IMPEX - ładnie idzie...sam myśłałem/Brydzie też polecała
-BRE i Stalp -wiesz za długo jestem na giełdzie...one były takie tanie...
*BRE pewnie będzie przejęty! - to up
*a Stalp należy się split i rzeczywiście dynamika niesamowita (ale bdb prezes - to nie przypadek) - to nie stracisz...
Doxon / 2007-04-30 20:47 / Tysiącznik na forum
Dzięki Needle. Zobacze jeszcze poczytam popatrze i jak kupie to dam znać co kupiłem i po ile :))) 3maj sie
dominik 30 / 2007-05-01 11:18 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
.
michalmlody / 83.12.121.* / 2007-04-30 18:24
gdzies już to pisałem ale w wolnej chwili odnieś się do mojego mejla sir.eh ta młodziez jest teraz bezczelna tylko do pracy zagania.thx
michalmlody / 83.12.121.* / 2007-04-30 21:05
dzięki
warren buffet / 2007-04-30 17:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czołem inwestory, wpadne tu wieczorkiem :-)
lojka / 2007-04-30 17:57 / Tysiącznik na forum
uważaj na siebie - bo dzisiaj zimno :)) i grzej lepiej piwo :)
warren buffet / 2007-04-30 18:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie :)
6 7 8 9 10 11
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy