Forum Forum inwestycyjneForex

Kurs sprawiedliwy nie wszystkim się opłaci. Zobacz, komu raty mogą wzrosnąć

Kurs sprawiedliwy nie wszystkim się opłaci. Zobacz, komu raty mogą wzrosnąć

Wyświetlaj:
Alinoeeee / 83.24.56.* / 2016-01-16 08:52
Może weźcie pod lupę 8 lat rządów PO i Komorowskiego i czy to ONE się Polakom OPŁACAŁY !!!!
Bachus. / 79.191.57.* / 2016-01-16 08:49
Teraz czas na pomoc tym którzy pożyczali u lichwiarzy. Też pewnie mają ciężką sytuację.
mira44 / 31.11.218.* / 2016-01-16 08:49
Powszechnie znana jest grupa spoleczna, ktora zadluzala sie we frankach czy innych walutach.jest to grupa "cwaniaków", ktorzy liczą, ze spoleczenstwo poniesie koszta ich lekkomyslnosci. NIE NIE NIE ZGADZAM SIE i nie chce uczestniczyc w tej akcji pomocy.Niech bedzie referendum!!!
666zxc / 178.235.36.* / 2016-01-16 09:02
a ja nie zgadzam się z dofinansowania z moich pieniędzy rodzina na swoim, młodym małżeństwom i innym takim, jak ich nie stać to nich kupią mniejsze mieszkanie, albo dalej od centrum- to wypowiedz dlatego ją dodałem jednego takiego i dotyczyła frankowiczów, nie zgadzam się dofinansowywać z moich pieniędzy nierentownych kopalń i tym podobnych :). mira lata to ty może masz ale rozumu za grosz. dziwnym trafem ludzie nie mieli zdolności w złotówkach ale dla tych samych banków we franku już tak, nikt nie łudził się , ze frank będzie stał w miejscu, ale tego co się później stało z frankiem nie można inaczej nazwać jak spekulacją obliczona na wyprowadzenie z polski pieniędzy :)
Gfbn / 94.254.198.* / 2016-01-16 08:51
Nie wiem za kogo pani będzie płacić. W pierwszym szeregu za psychiatre może. Twórcy tej ustawy przewidują zwiększenie wpływów do budżetu...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Statker / 188.121.27.* / 2016-01-16 09:08
A wpływy skąd pochodzą? Z podatków. A źródłem podatków jesteśmy my.
kazunerson / 176.100.196.* / 2016-01-16 08:49
Jak im raty malały jakoś nie robili problemu ale jak rosną to wielkie halo - to jest typowo polskie zachowanie , wiedzieli o ryzyku i jak dla mnie je ŚWIADOMIE PODJELI wiec czego teraz chcą by ktoś za nich spłacał ich zobowiązania ???!!!!! Jak ktoś prowadzi firme i sie przeliczy z kosztami to bankrutuje i koniec !!! Powiem tak ok niech im pomogą ale nie w taki sposób jak oni chcą czyli bez jakiejkolwiek odpowiedzialności ,nie można rządać mając kredyt w walucie by raty ich były takie same jak w momencie zaciągnięcia kredytu niech też poniosą jakieś koszty powiedzmy sobie szczerze SWOJEJ GŁUPOTY !!!!!
Hffghh / 94.254.198.* / 2016-01-16 08:47
Wszystkim spienionym i sfrustrowanym życzę kubla zimnej wody na glowe. Po pierwsze jakimś dziwnym trafem regres na rynku nieruchomości zbiegł się z szybujacym kursem franka.... Umożliwia to bankom przejmowanie wyposażonych nieruchomości za śmieszne pieniądze a dodatkowo egzekwowanie gotówki jako reszty długu...czyli obywatele naszego kraju tracą dorobek życia i dodatkowo jeszcze dalej są dłużnikami...A zyski w dużej większości są wypompowywane zagranicę....w interesie nas wszystkich jest zahamowanie tego procederu...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
J.LUBLIN / 85.222.25.* / 2016-01-16 08:44
Pytam tego Marszałka PIS KUNDLA .... DEBILU a czy Dzieci GIERTYCHA to Dzieci II SORTU czy GESTAPO...??? Im się nie należy??? A jaki DZIDZIUŚ DYKTATOR Prezio, że trzeba wydać 1 200 000 zł na pilnowanie jego by nie zbłądził..??? To nie Bizancjum....... Brawo Główny Policjant kto ci będzie nosił notes i ołówek....
Red fox / 77.253.32.* / 2016-01-16 08:53
Pies cię sunoł. Wyjesz jak Azor ci mu jaja do asfaltu przymarzły
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ewasos / 79.175.224.* / 2016-01-16 08:36
Zagryzłam zęby i spłaciłam mój kredyt we frankach. NIE ŻEBRAŁAM I NIE WOŁAŁAM ,ŻE MNIE BANK I PAŃSTWO OSZUKAŁO WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY i nie będę za nikogo spłacać bo kiedyś wybrał kredyt tańszy w walucie niż w złotych
G / 89.71.247.* / 2016-01-16 09:00
Pranie mózgu zrobione masz a zlotowkowiczom za moje Frankiewicz mają dopłaty do mieszkań rodzina ba swoim
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tęcza / 95.50.140.* / 2016-01-16 09:00
BRAWO dla EWASOS !!! Gdyby wszyscy tak myśleli, jak pani i robili tak , to by nie było żadnego problemu . Nie chcę płacić za długi nie odpowiedzialnych ludzi. Chcesz żyć w luksusach, to płać i nie narzekaj , nikt wam w bankach nie obiecywał , że kurs waluty będzie stały , na ten moment kredyt się opłacał i trzeba jak najszybciej spłacić lub wziąć w złotówkach. Kredyt wzięli nie biedni , tylko "warstwa" zamożnych ludzi, aby jeszcze na kredycie zarobić. ZA SWOJE BŁĘDY NIESTETY KAŻDY MUSI ZAPŁACIĆ SAM .
G / 89.71.247.* / 2016-01-16 09:03
Bzdury wygadujecie teraz to my frankowicze utrzymujemy zlotowkowiczom bo macie dopłaty do kredytów nam nikt nie doplaca
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KKatarzyna / 173.255.163.* / 2016-01-16 08:51
ja takze splacilam sama swoj kredyt frankowy, ale wiem, ze sa ludzie ktorzy przy obecnym kursie maja ogromne problemy ze splata i nie mam nic przeciwko aby panstwo im pomoglo a wrecz uwazam ze powinno! Banki oszukaly ludzi na tych kredytach, namawialy do nich a ludzie frankow nigdy nie widzieli. Nie bedz taka zgryzliwa, ciesz sie, ze nie masz juz zobowiazania i przestan byc wredna jedza w stosunku do innych!
tybet / 83.6.107.* / 2016-01-16 08:34
jaki wspanialy dzien , wlaczasz radio czy TV , jaka cisz nie slychac jazgotu przedstawicieli sekty smolenskiej i wszystko wydaje sie jakies inne , Brak klamstw i pomowien a nade wszystko tego jednostanego jazgotu na dany temat.Polska bez Kaczyzmu bylaby wspanialym krajem........
Red fox / 77.253.32.* / 2016-01-16 08:42
Zwal sobie to będzie ci jeszcze lepiej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
egon5555 / 31.7.41.* / 2016-01-16 08:33
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach cudownie nagle mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku ani europejskim ani szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać do innych banków tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘĆ TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców jeżeli franek był przykładowo po 2,95zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,95 to bank dodatkowo zarabia 2.00 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... ( banki pożyczały między sobą franki na czas kontroli przez Nadzór Finansowy a potem sobie oddawały i to było ok ??? żeby udawać że mają takie zasoby w CHF !!! ) wszyscy frankowicze a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, gdy frank był po 2,95 w chwili udzielania kredytu, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to policzyć zrozumieć. I takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać z Budżetu Państwa ani tym bardziej z kieszeni Was i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali poprzeliczć kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - WRĘCZ MA OBOWIĄZEK ! - bo rząd powinien dbać o swoich wszystkich obywateli , którzy utrzymują cały kraj (czyt. bajzel ) i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie już dawno z robili z tym porządek i całe to szemrane towarzystwo pognali .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas jakoś ciągle nie można... inne zakazy, nakazy i dyrektywy unijne narzucają nam odgórnie nasi włodarze i Unia bo tak jest w UE, a tu w tej kwestii nie można ???? a podobno jesteśmy w UE i mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , prawo bankowe jest tak zawiłe że sami prawnicy sprzeczają się miedzy sobą na temat wykładni tego prawa ! a my Polacy nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód.....
Jańcio / 178.183.129.* / 2016-01-16 09:01
No nie wiem,jakoś to do mnie nie przemawia. Kiedyś miałem kredyt (2005-2013) w CHF na samochód, niewiele, bo rata wynosiła ok. 230 CHF. Zaciągając go rata po przeliczeniu wynosiła niecałe 600zł (kredyt w złotówkach dawał ratę prawie 700zł więc nie zastanawiałem się). Potem, do 2008 roku, moja rata systematycznie malała w PLN (nawet do niecałych 500zł w połowie 2008) mimo, że rata w CHF rosła (oprocentowanie w CHF rosło a kurs malał). W sumie w 2013 moje ostatnie raty oscylowały w okolicach 800-900zł. Czy płakałem z tego powodu? NIE! Z jakiej racji? Nie trzeba być bankowcem, żeby wiedzieć, że skoro biorę kredyt w obcej walucie, i ratę mam ustaloną w tej walucie to MUSZĘ liczyć się z tym, że kurs może pójść w górę i moja rata wystrzeli w kosmos - bez względu na to co zrobi bank, bo przecież nie ten bank jest odpowiedzialny za ustalanie kursu waluty tylko sytuacja na rynkach międzynarodowych. Nie bronię tutaj banków, broń boże, tylko nie zgadzam się tylko z retoryką frankowiczów, którzy czują się tak strasznie pokrzywdzeni przez banki, jednak kiedy zaciągali kredyty to podobało się niskie oprocentowanie i rata niższa niż w PLN (tak jak mnie w latach 2005-2008), tak? Każdy chce tanio i dobrze, ale trzeba było włączyć myślenie w momencie zaciągania kredytu. Warunki były jasne, umowę każdy dostał, trzeba było czytać i myśleć a nie być zaślepiony "okazją". Ot takie moje zdanie
olik / 84.40.128.* / 2016-01-16 08:57
Nie wiem, który bank tak mówił. W moim banku, gdzie brałem kredyt złotowy mówili, że jest bezpieczniejszy. Kupiłem mniejsze mieszkanie i tyle.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
reformator prezydencki / 85.254.158.* / 2016-01-16 08:41
Jeżeli nie mieli zdolności kredytowej to nie powinni brać kredytu , teraz proponuję zmniejszyć oprocentowanie pożyczek w Prowidencie a nawet spowodować aby nie trzeba było ich spłacać . Będzie prawie sprawiedliwie i szeregi wyborców znacznie wzrosną .
J.LUBLIN / 85.222.25.* / 2016-01-16 08:30
Wystarczy kasy bo DYKTATORA PREZIA już nie będą pilnować bo to BIZAMCJUM za 1 200 000 zł rocznie podatnik płaci...
Bubu994 / 158.75.4.* / 2016-01-16 08:29
Jak pan Duda takim dobrym wujkiem dla frankowiczów - to niech jeszcze złoży projekt ustawy rekompensujący spadek wartości złotówki - jeszcze przed wakacjami . Spadek wartości naszej waluty - to w końcu głównie jego zasługa!!!
oszukany przez Dudę / 94.254.198.* / 2016-01-16 08:26
propozycja Dudy to gniot, a algorytm jest pozbawiony logiki jako, że aby wyliczyć kurs "sprawiedliwy" dzieli się początkową wysokość kredytu przez pozostałą do spłaty część w CHF, czyli im więcej kapitału się spłaciło tym wychodzi gorszy kurs. Czyli czym dłużej spłacasz tym gorzej, jeśli nadpłacałeś to też gorzej , jeśli wybrałeś raty malejące to też gorzej. W moim przypadku kurs "sprawiedliwy" to prawie 6,50pln, a brałem po 2,45pln, spłacam prawie 10 lat z tego przez 7,5 roku frank był droższy niż kurs z dnia umowy. Dodam, że mam raty malejące i 7 lat temu dokonałem nadpłaty ok 10%. Tak widzicie ile ten kurs Dudy ma wspólnego ze sprawiedliwością
peprt / 193.215.86.* / 2016-01-16 08:35
najlepiej jakby za ciebie splacili, takis madry a nie wiesz ze nie robi sie nadplat
iwan iwanowicz / 85.14.102.* / 2016-01-16 08:25
niczego nie bierzcie pod lupę, wszystko negujcie i uruchamiajcie Brukselę, demonstrujcie na ulicach przeciw woli zmian wyrażonej w wyborach, w następnych PIS otrzyma większość bezwzględną
fgywsd / 89.78.244.* / 2016-01-16 08:25
kalkulator pokazuje bledy w wersji excella 2010
ICEK.MALINIAK / 89.230.33.* / 2016-01-16 08:22
JAKI WSTYD NA CAŁY ŚWIAT PRZEZ TEGO MALINIAKA, ŻEBY BYĆ AŻ TAKIM BŁAZNEM, NIBY WYKSZTAŁCONY ALE PAJAC BEZ ROZUMU.....
Red fox / 77.253.32.* / 2016-01-16 08:48
Maliniak to cię zrobił, tak dla checy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy