Forum Forum inwestycyjneForex

Kurs sprawiedliwy nie wszystkim się opłaci. Zobacz, komu raty mogą wzrosnąć

Kurs sprawiedliwy nie wszystkim się opłaci. Zobacz, komu raty mogą wzrosnąć

Wyświetlaj:
Bundy 666 / 37.47.136.* / 2016-01-16 16:17
Jaki sens ma porównywanie po ile brało się kredyt a ile jest dzisiaj do spłacenia.
To jakby powiedzieć że wziąłem kredyt 100 tyś Dukatów a dzisiaj mam do spłaty 200 tys Orenów.
Przecież złotówka kiedyś i złotówka dzisiaj to całkiem inna waluta.
Kilkanaście lat temu zarabialiśmy średnia 1500 zł brutto, dzisiaj 4300 zł, m2 mieszkania kosztował 1500 zł dzisiaj 4300 zł a frank był po 2,50 zł a dzisiaj jest po 4.30 zł.

Dlaczego wszyscy Frankowicze którzy dzisiaj krzyczą jak to podobno podrożała im rata bo w starych złotówkach płacili mniej niż w dzisiejszych nic nie wspominają że mieszkanie warte 100 tyś zł (65m2, 3 pokoje w 1989 sprzedawałem właśnie za 100 tyś zł) wzrosło o ok. 300% , dzisiaj jest warte prawie trzy razy tyle a rata wzrosła raptem o 50%.
jolla / 89.77.104.* / 2016-01-16 16:02
o ktos ci kazal brac te franki? Przymus jakis byl? W tym chorym kraju codziennie jakis debil chrzani o niewolniczej pracy w niedziele czy przymusowych kredytach we frankach. Pytam sie, czy ktos komus moze kazac pracowac w ogole, a tym bardziej w niedziele? Nie chcesz nie pracuj, nie bierz kredytow! Pracujesz, wziales kredyt, twoja sprawa, przestan biadolic!

  

Zgłoś wpis
Tomek1064 / 5.172.247.* / 2016-01-16 17:03
Tak. I jeszcze: "weź kredyt i znajdź lepszą pracę?"
To oczywiście ironia ty bankowy trollu.
mądry inaczej / 46.112.235.* / 2016-01-16 16:28
Nie interesuj się tym co ciebie niedotyczy!!!
Wwwwwwwwwww / 2.219.149.* / 2016-01-16 15:54
Kurs sprawiedliwy oplaci sie wszystkim,gdyz pozbedziemy sie ryzyka kursowego i to jest najwazniejsze.Ja bralem kredyt wyplacany w transzach w 2006 i dobieralem aneksem w 2008.Suma kredytu to 250 tys pln.Po 10 latach zaplacilem bankowi 150tys pln i do splaty pozostalo mi 320tys pln.Musialem wyjechac z kraju i wynajac moje M ,bo nie bylo mnie stac na raty i zycie w takim kraju.Jak ustawa PAD wejdzie w zycie to bede mial sznase na powrot na co bardzo licze.Banki napewno nie straca bo beda musialy udzelic nowych kredytow w pln z nowa marza i rozlozone to bedzie w czasie.
nijo / 5.172.236.* / 2016-01-16 15:53
Skąd pewność że bankier który udzielał kredytu z góry wiedział jak ta sytuacja się skończy??? Tzn. że frank skoczy do 4 zł. Może tak samo wierzył w to że się utrzyma na tym poziomie jak kredytobiorca??? O "frankowiczach" dowiedzieliśmy się w 2015r przy okazji umocnienia się franka. Kredyty były brane już od jakiś 10 lat. Nikt w tym czasie nie dopatrzył się uchybień w umowach??? Tak rażących że widzą je teraz wszyscy "frankowicze". A może były widziane ale tak długo jak się cena franka nie zmieniała a jak się zmieniała ale na korzyść kredytobiorcy to nikt nosa nie wychylił w tej sprawie. Teraz czujecie się oszukani.... Ale czy ktoś was zmuszał do tych kredytów??? Taki kredyt był alternatywą dla kredytu złotówkowego ale to nie oznacza że trzeba go brać. Sam jestem instalatorem i często moimi klientami są "frankowicze". I często nie mogłem się na dziwić jak 3-4 osobowa rodzina buduje piętrowy dom w prestiżowym miejscu z 2 łazienkami wielkimi salonami itp. To wszystko jest "piękne" ale czy ja muszę to mieć tylko dlatego że dostałem kredyt we CHF??? Na zachodzi może nie ma takich kredytów tylko dlatego że nie ma tak naiwnych kredytobiorców że jak dają kredyt to trzeba go wziąć. Któryś z "frankowiczów" napisał że wy nie chcecie by się państwo czy społeczeństwo dokładało do waszych zadłużeń. Więc mam nadzieję że jeżeli nowy pomysł prezydenta na pomoc "Frankowiczą" będzie rzucał chodź cień podejrzeń że inni kredytobiorcy za to zapłacą to że z takiej pomocy zwyczajnie nie skorzystacie. Tak swoją drogą to sam czasem marzę by wybudować sobie domek ale na razie mnie nie stać i muszę nadal mieszkać w budynku z 1835r.
merkury882 / 62.61.32.* / 2016-01-16 15:43
nie nazywajcie prezydentem człowieka który łamie konstytucję
ja489 / 94.40.192.* / 2016-01-16 15:42
Nie rozumiem dlaczego państwo chce pomagać komuś kto chciał się wycwanić . Ja nie mam kredytu we frankach bo mnie na niego nie było stać. Biedak takiego kredytu nie dostał. Za byle jakie zakupy na raty jesteśmy skazani na oprocentowanie takie jakie daje bank . Każdy kto bierze kredyt jest świadom tego co robi i jakie ryzyko podejmuje . Ja też chcę aby mój kredyt był zmniejszony choć o jedną ratę . No chyba że jestem obywatelem drugiej kategorii z czym się nie zgadzam bo mieszkam w tym kraju , płacę podatki i cierpię za durne pomysły polityków . Uważam więc, że powinno traktować się ludzi równo i jeśli pomaga się jednym nie wolno pomijać innych . A tak na marginesie zakazane powinno być udzielanie pożyczek w walucie w jakiej nie uzyskuje się dochodu . To załatwi sprawę na dalsze lata i nie trzeba będzie kombinować jak pomóc kolegom.
dfs / 89.70.156.* / 2016-01-16 18:50
Przy danym poziomie dochodów w 2007 r. zdolność we frankach była ok. 30% wyższa niż w złotówkach. Wiem z autopsji więc nie p****.l
eerreess / 46.215.12.* / 2016-01-16 15:40
Hmmm albo ja albo autor źle zrozumiał temat WIBORu. Wg mnie WIBOR miał służy TYLKO do wyliczenia "kursu sprawiedliwego", poza tym kredyt miał pozostać na dotychczasowych warunkach czyli marża i LIBOR... Bo jeżeli miałby być WIBOR to by po prostu było przewalutowanie a nie spłata kredytu denominowanego czy jak diabła zwać po stałym, " sprawiedliwym kursie" do końca umowy. Fakt, że w kwity nie wnikałem tylko z konferencji oglądanej moje wnioski ale...
Orka888 / 37.47.136.* / 2016-01-16 15:59
Ale to ma być właśnie przewalutowanie ale z bonusem bo nie po kursie dzisiejszym ale "sprawiedliwym" .Jak przewalutujesz po jakimś kursie na złotówki to masz od tego momentu kredyt złotówkowy liczony wg WIBOR. LIBOR dotyczy kredytu walutowego i uwzględnia utraty wartości złotówki w czasie.

I tak nie jest to uczciwe względem złotówkowych, powinno być tak aby Kowalski co wziął kredyt w zł zapłacił w sumie dokładnie tyle samo co Nowak co wziął w CHF jeśli obaj sąsiedzi kupili takie samo mieszkanie w tym samym czasie w tej samej lokalizacji u tego samego developera.
belfer79 / 77.65.89.* / 2016-01-16 15:34
Jak Duda nie podpisze to znaczy że nawet prezydent Polski dostał w łapę od zagranicznych banków.belfer
Paweł1973 / 89.72.92.* / 2016-01-16 15:13
Jeśli dobrze rozumiem jest tak: zadłużenie w PLN spadnie po przeliczeniu po "kursie sprawiedliwym" (tym samym zmniejszy się rata kapitałowa), przy czym wzrosną odsetki (rata odsetkowa) tak że suma raty kapitałowej i odsetkowej będzie niekiedy trochę większa niż obecnie, czyli całkowity koszt kredytu jeszcze wzrośnie :) Kiełbasa wyborcza PiS'u wisi na wysokości 5 m. Można skakać, ale nie wolno używać drabiny :)
et / 178.36.19.* / 2016-01-16 15:06
Najlepiej nie brać kredytów nic nie robić tylko brać po 500 na bachora. I zmajstrować ich piątkę! To jest pisowska logika
kalkulacja / 109.241.4.* / 2016-01-16 15:20
To zrób se 5 "bachorów" w np. 5 lat i utrzymuj 7 osobową rodzinę za 2 tys. A po ukończeniu 18 lat przez dziecko 500zeta mniej więc zrób sobie następnego bachora . itd. co za miernota.
xao12 / 94.254.199.* / 2016-01-16 14:48
Biorący kredyty we frankach dokładnie widzieli że kurs franka może się zmienić, bo takie jest ryzyko przy kredytach walutowych, więc pretensje mogą mieć tylko i wyłącznie do siebie.
gagssjejdhd / 5.172.252.* / 2016-01-16 15:11
Debilu skończony ja chciałem w złotówkach ale w żadnym banku z trzema wypłatami zdolność nie wychodziła a we frankach wszędzie . Ty mi idioto nie dokładają ani złotówki to państwo niech sprawdzi czy były franki jak tak to ok a jak nie to to był zwykły kredyt zlotowkowy niech go przewalutuja a banki nic nie stracą
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Żwirko 568 / 37.47.136.* / 2016-01-16 16:27
Przewalutować możesz zawsze, po kursie z dnia przewalutowania i tego dnia naliczane będą odsetki i marża od kredytu złotówkowego. Jak przewalutujesz z dniem wzięcia kredytu to od tego dnia masz kredyt złotówkowy i spłacasz odsetki od złotówkowego.
jolla / 89.77.104.* / 2016-01-16 15:56
To ktos ci kazal brac te franki? Przymus jakis byl? W tym chorym kraju codziennie jakis debil chrzani o niewolniczej pracy w niedziele czy przymusowych kredytach we frankach. Pytam sie, czy ktos komus moze kazac pracowac w ogole, a tym bardziej w niedziele? Nie chcesz nie pracuj, nie bierz kredytow! Pracujesz, wziales kredyt, twoja sprawa, przestan biadolic!
egon5555 / 31.7.41.* / 2016-01-16 14:44
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach nagle cudownie mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku ani europejskim, ani szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać do innych banków tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘC TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa, ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, i ŚWIADOMIE OSZUKUJĄC ! to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców - jeżeli franek był przykładowo po 2,95zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,95 to bank dodatkowo zarabia 2.00 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... ( a tak na marginesie - banki pożyczały między sobą franki na czas kontroli przez Nadzór Finansowy, a potem sobie oddawały i to było ok ??? żeby udawać że mają takie zasoby w CHF w celu udzielania pożyczek w CHF !!! ) wszyscy frankowicze, a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, przykładowo gdy dawali kredyt we frankach (KTÓRYCH NIGDY NIE MIELI) po 2,95 w chwili udzielania kredytu, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to policzyć i zrozumieć. I takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać do Budżetu Państwa ani tym bardziej do kieszeni Waszych i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać ( i zapewniali że CHF może wzrosnąć góra o 20%) to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali powinny BEZ ŻADNEJ ŁASKI ( ZA TEN PRZEKRĘT!!! ) poprzeliczć kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - WRĘCZ MA OBOWIĄZEK ! - bo rząd powinien dbać o swoich WSZYSTKICH obywateli , którzy utrzymują cały kraj (czyt. bajzel ) i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa ! - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie w całej UE już dawno z robili z tym porządek i całe to szemrane towarzystwo pognali .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas jakoś ciągle nie można... inne zakazy, nakazy i dyrektywy unijne wprowadzają narzucają nam odgórnie nasi włodarze i Unia bo tak jest w UE, a tu w tej kwestii nie jesteśmy w UE i można ???? a podobno jesteśmy.... i podobno mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , prawo bankowe jest tak zawiłe, a umowy kredytowe tak ZAGMATWANE, że sami prawnicy sprzeczają się miedzy sobą na temat wykładni tego prawa i umów ! a my Polacy nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód..... A WSZYSCY NAS DOJĄ JAK DOJNĄ KROWĘ W ŚWIETLE PRAWA.... ALE I KROWA KIEDYŚ KOŃCZY DAWAĆ MLEKO I ZDYCHA.....
doqtorek / 89.64.18.* / 2016-01-16 17:38
Gdyby jeden i drugi kredyt były złotówkowe to raty obu musiałyby być identyczne. Dziwnym trafem raty frankowiczów były NIŻSZE i to przez dłuuuugi czas. Problem się zaczął jak frank podskoczył. I to właśnie dlatego, że jest stabilną walutą (niestabilna to jest złotówka).
Zdolność w kredycie frankowym była wyższa i dla większej ilości ludzi bo rata kredytu była NIŻSZA. A rata kredytu najprościej mówiąc nie może stanowić więcej niż X% dochodu gospodarstwa domowego. Zatem oszustwa tu nie było, na wstępie było wiadomo co i jak. Jedyne do czego można się przyczepić to do spreadów...
mam kredyt / 95.49.131.* / 2016-01-16 17:03
gdyby tak było, jak mówisz, to LIBIR byłby zbliżony do WIBOR-u, a tak nie jest. Ciągle kredyt we franku jest tańszy niż w zł
Karol1492 / 178.39.166.* / 2016-01-16 15:13
zaciagajac kredyt w CHF zaciagalo sie kredyt w PLN w polaczeniu z opcja na CHF, czyli oczekiwaniem, ze kurs przeliczeniowy nie zmieni sie w stopniu likwidujacym korzysc wynikajaca z nizszego oprocentowania.
Do tej operacji CHF oczywiscie nie jest potrzebny, wytarczy PLN i kurs PLN do CHF.
To tak jak sie kupuje akcje na kredyt, czyli call-option, w nadzieji, ze kurs wzrosnie i po sprzedaniu akcji i uwzglednieniu wszystkich kosztow, uzyskam jakis zysk.
Oczywiscie ryzyko ponosi kredytobiorca, spekulujacy na na zysk przy grozbie straty.
Bank jest tu jedynie posrednikiem w procederze i nie zarabia na zysku kredytobiorcy ani nie pokrywa straty.
et / 178.36.19.* / 2016-01-16 15:09
Masz racje ale ja nie widzę dobrego wyjścia dla kredytobiorców bo pis tylko udaje że banków nie lubi...
sim820 / 176.97.53.* / 2016-01-16 14:53
A co z oprocentowaniem kredytu? LIBOR był i jest znacznie niższy niż WIBOR
omc Wykształciuch / 109.241.137.* / 2016-01-16 14:39
Decyzje Prezydenta są na zasadzie "brydża generalskiego" brydżyści wiedzą na czym on polega a dla nie brydżystów podaję - wylicytowano szlemik w treflach a generał zalicytował trzy bez atu i grane było trzy bez atu.
Slavko123458 / 91.146.240.* / 2016-01-16 14:25
Biorąc kredyt zakładałem, że kurs może wzrosnąć 50%, a jeśli wzrośnie więcej, to i tak Państwo pomoże. Jak widać moje kalkulacje były słuszne, więc postąpiłem mądrzej/bardziej racjonalnie niż złotówkowicze, z których mam pełne prawo teraz drwić.
marek492 / 89.70.125.* / 2016-01-16 14:17
U mnie nie działa ten kalkulator. Po uzupełnieniu niebieskich pól, nie pokazuje w ogóle kapitału na stan obecny, tylko wyświetla: Nazwa. Coś mi się wydaje, że są błędy w formułach. Nie ma kolumny j13 w bazie libor i wibor....................................
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy