Forum Forum inwestycyjneForex

Kurs sprawiedliwy nie wszystkim się opłaci. Zobacz, komu raty mogą wzrosnąć

Kurs sprawiedliwy nie wszystkim się opłaci. Zobacz, komu raty mogą wzrosnąć

Wyświetlaj:
Randall / 81.190.141.* / 2016-01-16 12:10
Pamiętajcie że wiele osób nie miało wyboru bo banki chętniej przyznawały zdolność kredytową we frankach niż zł. Ja np. miałem aż 50% wkładu własnego a kupowałem skromne 2-pokojowe mieszkanie 46m. Liczyłem na spłatę przed czasem bo taką możliwość dawał akurat kredyt we frankach. Podobnie jak moi znajomi więc nie powtarzajcie tych bzdur o zadłużaniu się ponad stan na jakieś wypasione wille. Bogacze którzy brali w CHF przewalutowali na zł w odpowiednim momencie tak jak to zrobił pan Petru.
Olo570 / 84.10.68.* / 2016-01-16 12:04
duda - a gdzie obniżenie progu podatkowego szmaciarzu ?
ASJ960 / 79.97.63.* / 2016-01-16 12:02
Co z pomocą dla tych co wzięli kredyt w innych walutach np EUR ale także w PLN? Gdzie zasada równości?
Franciszek754 / 81.190.141.* / 2016-01-16 12:17
No właśnie na tym polega kurs sprawiedliwy że frankowicze nie zarobią, będzie tak jak by wzięli w złotówkach. Dzisiaj kurs franka szaleje i my potrzebujemy pomocy ale co jeśli jutro stanie się tak z Euro? Albo jak przyjmiemy walutę Euro i kredyty złotówkowe będą przeliczone po niekorzystnym dla was kursie? Pamiętajcie że jutro to wy możecie potrzebować pomocy państwa, tylko JEDNOŚĆ daje nam kredytobiorcom jakieś szanse w tej nierównej walce z machiną finansjery. Jeśli stworzony zostanie precedens w postaci pomocy państwa frankowiczom to wy będziecie mieli dużo łatwiej w przyszłości gdy zajdzie taka potrzeba. Nic wam nie ubędzie, tylko na tym możecie zyskać. Oby nie było takiej potrzeby bo nikomu nie życzę wzrostu kredytu do spłaty o kilkadziesiąt procent.
qwas243 / 79.186.130.* / 2016-01-16 12:09
ten projekt dotycz wszystkich kredytów walutowych pajacu euro franki dolce czego dusza zapragnie
Obywatel PL / 95.108.88.* / 2016-01-16 12:07
Dla PLN nie było spekulacji kursowych tutaj bardziej chodzi o odzyskanie strat ze spekulacji walutami na czym zarobiły banki a klienci potężnie stracili - czyli idziemy do wyrównania sytuacji kredytów w pln i chf - nikt z frankowiczow nie wyjdzie na tym i tak na plus ale chociaż trochę odzyskają od banksterow Dla EUR USD powinny być podobne mechanizmy wprowadzone niech banki zaczną dzielić się ryzykiem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kuku373 / 77.252.233.* / 2016-01-16 11:51
No a czego oczekujecie - skoro doktor prawa nie zna prawa to myślicie, że na ekonomii zna się jeszcze lepiej ??
Franek599 / 95.108.88.* / 2016-01-16 12:02
No ale to chyba logiczne jeżeli ktoś ma mniejsza różnice do obecnego kursu to mniejsza strata wiec mniej zyskuje a na racie może nawet stracić bo libor jest niższy. Masz wybór !!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
realista / 89.69.110.* / 2016-01-16 11:45
Nie ma żadnych kredytów we frankach!!! To jest manipulacja, przecież kredytobiorca dostał pieniądze w złotówkach prawdziwa nazwa to kredyt spekulacyjny zależny od kursu franka. Osoby, które go wzięły same są sobie winne. Nie powinno być żadnej pomocy!!!
bodziooo304 / 5.172.236.* / 2016-01-16 11:45
a z jakiej racji widziały gały co brały nikt biedny kredytu we frankach nie brał a kto pomoże złotówkowym kredytom o tym nikt nie mówi wżiołeś to płać
zenek790 / 180.48.1.* / 2016-01-16 12:00
Bodzio wlasnie biedni brali kredyty we frankach bo dla nas to byla jedyna szansa kupienia mieszkania i niskich rat comiesiecznych. Bogaci nie patrzyli i nie patrza na koszty dla nich waluta nie miala znaczenia!!!!
west493 / 83.143.98.* / 2016-01-16 11:43
dlaczego tym cwaniakom ma pomagać reszta narodu, klientom banków, tj pomoc będzie de facto kosztem klientów. Nikt ich nie zmuszał do brania pożyczki w frankach, ani nikt nie stał przy nich z pistoletem przy głowie ani nikt nie porwał członków rodziny. Sami chcieli to zrobić, bo nie brali pod uwagę, że kursy waluty raz idzie w górę raz w dół, a nasza waluta nie jest walutą mocną i raczej należy (należało) się liczyć, że kurs będzie szedł w złym kierunku
Pawel WSWPWN / 86.141.7.* / 2016-01-16 11:42
Frankowicze liczyli na nizszy koszt kredytu akceptujac dodatkowe ryzyko wzrostu wartosci franka.
Niestety sie nie udalo i musza splacac wiecej.
Jak sie jest zbyt pazernym to tak wlasnie jest.
Dlaczego ja mam dokladac sie do czyjejs pazernosci?
Dlaczego nie doplacamy ludziom ktorzy wzieli kredyt w zlotowkach akceptujac wyzsze koszty przy nizszym ryzyku.
Nie rozumiem.
Nie rozumiem co robi rzad. To jest jawna arogancja wladzy.
Ja nie glosowalem na PIS.
Ci co na nich glosowali powinni sie zastanowic co teraz zrobic aby pokazac ze Polska to nie PIS.
PP629 / 176.227.163.* / 2016-01-16 11:40
Przecież do zmiany przystąpi ten, kto chce ( patrz bedzie mu sie opłacało ) nie wszyscy frankowicza chcą zmian. I nie wypisujcie durnot. Brawo PAD. Jak prezes jakiegoś banku może sie wypowiadać jako ekspert? Jak będzie zmiana w systemie bankowym to kto mu zapłaci 500 tyś zł miesięcznej pensji.
Martunia_87złotówkowiczka / 193.46.186.* / 2016-01-16 11:39
Wszyscy czepiają się tych banków! Ludzie jak bieżecie kredyt na całe życie to się nim trochę lepiej zainteresujcie! A nie ślepo wierzycie! A jak się nie znacie to zasięgnijcie wiedzy! Jakby Wam ktoś powiedział że śmiało z zamkniętymi oczami możecie skakać z 7 piętra i nic Wam się nie stanie, to byście od tak, sobie skoczyli??! To dlaczego od tak, wzięliście sobie kredyt we frankach?
Franek599 / 95.108.88.* / 2016-01-16 11:58
No jeżeli byś to sprzedawał to łamiesz prawo narażając kogoś na smierć. I tak jest ze wszystkim co kupujesz są tzw prawa konsumenta nie można klientów oszukiwać a to niestety robiły banki nie do końca informując o ryzykach wciskały franki tym co mogli
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mm713 / 31.175.114.* / 2016-01-16 11:34
brawo pis już macie kurs sprawiedliwy dla spłacających : euro po 4.5 frank 4.10 czyli przy spredach to co najmniej + 12-15 groszy więcej, brawo dla glosujacuych na tych gospodarczych ignorantów, którzy podnosza podatki i zwiększają dług, tylko kto kupi obligacje od bankruta?? Rosja??
krylan / 87.204.107.* / 2016-01-16 11:32
Ustawa o udzielaniu denominowanych kredytów walutowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. Przypada na rządy AWS, która to po rozpadzie spowodowanym fatalnymi rządami owej koalicji rządzącej, utworzyła 3 partie. PO, PiS i UW. Na czele rządu w tamtym czasie stal J. Buzek! Ci sami złodzieje nadal Nas okradają!!!!
Skopiowane ale mądre i MOCNE!
Zacznijmy od tego że to nie jest żadna nadzwyczajna pomoc jak wszyscy krzyczą tylko uregulowanie kombinacji banków. Kredyty walutowe na szerszą skalę były u nas od 2006 roku zdaje się wciskane prawie z łapanki....ustawodawcy nie przewidzieli pewnych chwytów kt kwalifikują się do kasyna lub kantoru a nie banku. A mianowicie pozyskiwanie waluty w postaci swapow np oraz spready kt były procesami kwalifikującymi do unieważnienia umowy w ogóle....i oczywiście że klienci nie mieli o tym wzmianki w umowach tak samo jak o precedensie manipulacji kursami....więc kredytobiorcy zł kt nie mają pojęcia o tych zjawiskach niech wezmą głęboki oddech oraz coś na uspokojenie. Zajmijcie się swoimi sprawami.
AMBER - bank / 31.174.114.* / 2016-01-16 11:26
Banki celowo zapominają, że złamały prawo:
1. Nielegalnie robiąc kredyty chf.
2. Manipulując WIBOR na pln.
Oba przypadki wymagają ukarania zarządów za przestępstwo a zadośćuczynienie ofiarą jest tylko pochodną.
jaś fasola / 91.231.80.* / 2016-01-16 11:24
ależ te media przeskoczyły samych siebie stały się klakierami panujących bleee staje się to obrzydliwe nic bezstronności!! w/g mnie to jest lizanie odbytu!!
palius / 195.191.163.* / 2016-01-16 11:21
Ja zawsze biorę kredyty w zł więc nie rozumie o co tyle krzyku. Skoro brali franki tzn że powinni się liczyć z problemami bo obce waluty są skaczące. A ja spłacam sobie spokojnie złotówki i mi nikt nie pomaga to jakaś paranoja. Braliście to wiedzieliście co a teraz płaczecie i macie problem.
Edward1947 / 31.179.217.* / 2016-01-16 11:45
Widzisz! Biorąc kredyt też chciałem w złotówkach bo w tej walucie zarabiam. Niestety powiedziano mi, że nie mam zdolności finansowej i tylko w grę wchodzi kredyt w CHF. Bardzo mi zależało na jak najszybszym sfinalizowaniu zakupu lokalu więc podjąłem taką a nie inną decyzję. Teraz zaciskam "zęby" i płacę. Nikogo jednak nie potępiam za takie czy inne decyzje. Przyjaciołom delikatnie odradzam brania kredytów ze względu na nierówny status "dawcy/biorcy" kredytu.
Palius- więcej zrozumienia dla poszczególnych sytuacji a mniej jadu dla innych .
Idol454 / 217.113.239.* / 2016-01-16 11:36
Dlaczego nikt nie robil rabanu jak frank poszedł w dół ?????? Również miałem kredyt w złotówkach i stopa procentowa poszła w górę. Nikt sie tym nie przejmował. Musiałem zapłacić.
Ktosiek244 / 37.152.19.* / 2016-01-16 11:28
Frankowicze stanowiący znaczną rzeszę w miarę zasobnych potencjalnych kredytobiorców (samochody, droższe zakupy) już nigdy nie wezmą żadnego kredytu. Więc nie płaczcie tak, bo dzięki przewalutowaniu zyskacie wielu ze zdolnością kredytową. Wzrośnie konsumpcja, będą bardziej pozytywne nastroje. A wy patrzycie tylko na doraźne korzyści, których zresztą by nie było gdyby w swoim czasie wszyscy stosowali się do tych spóźnionych dobrych rad. Tyle w temacie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy