Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Money.pl / 2006-11-22 10:08
Komentarze do wiadomości: Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa.
Wyświetlaj:
Protestant / 83.18.177.* / 2006-11-26 13:25
Zdecydowanie popieram protest!
Podwojne opodatkowanie nie prowadzi do niczego innego niż oszustwa podatkowe!
Że to wogole jest prawnie dozwolone, przecież to łamie wszelkie podstawowe prawa i zasady!!
oszust / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:26
bo to jest oszustwo podatkowe polskiego urzedu skarbowego
marek11111 / 88.64.136.* / 2006-11-25 20:57
dlaczego jedni sa inaczej traktowani od innych, dlaczego mam 2 razy placic za to samo, to nie rzad polski zorganizowal mi miejsce pracy, to przez jego polityke musialem wyjechac i zostawic cala swoja rodzine, pozwolcie nam godnie zyc w kraju to wrocimy
foomi / 84.10.137.* / 2006-11-23 19:01
P O P I E R A M ! ! !
W całości a nawet szerzej
Przy obecnej skali i możliwościach pobierania podatków pośrednich podatek dochodowy to przeżytek.
PODATEK DOCHODOWY [zwłaszcza progresywny] od osób fizycznych zniechęca od pracy.
Do naszego cudownego budżetu i tak trafiają spore kwoty z tytułu VATu od zakupionych za zarobione funty po ich wymienieniu na PLNy.
Wady polskiego systemu podatkowego to temat rzeka.
SZKODA SŁÓW.
U P A S Z C Z A C T E N S Y S T E M ! ! !
kuku / 83.29.63.* / 2006-12-01 13:27
RACJA podatek dochodowy to przezytek. Większość podatków to podatki posrednie.
Najlepiej byłoby zlikwidować podatek dochodowy wogóle a w to miejsce np. podnieść VAT o 1 %. Pewnie zrównoważyłoby to wpływy do budżetu a skończyłby się ten cały cyrk i wolna amerykanka.
ansuz / 80.43.116.* / 2006-11-23 17:18
W pełni popieram!!! Miałem nadzieję że coś się zmieni w tym kraju, chciałem wrócić zainwestować, otworzyć jakąś firmę. Okazuje się że system podatkowy dalej tkwi w średniowieczu i zamiast reform w podatkach, łata się tylko kolejne dziury których zresztą jest coraz więcej. Ciekawy jestem kiedy będziemy mieli u nas sytuację jaka jest w Węgrzech?! Ułatwcie zakładanie firm i to nie jakąś prowizorkę z ZUS-em ale konkretne reformy a inwestorzy sami przyjdą. Sami imigranci wróca zakładać firmy, przywożąc doświadczenie z zagranicy, nowe pomysły i idee !!! Mam nadzieję że nasz rząd wkrótce się opamięta bo za rok czy dwa będzie już za późno aby wszyscy ci którzy wyjechali za chlebem wrócili. Polskę to oni bedą tylko wspominać z anglojęzycznym dzieckiem przy albumie rodzinnym.
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-11-23 18:12
ja jakoś prowadzę firmę w kraju, i nie miałem żadnych trudności z jej założeniem, nie rozumiem co znaczy to "ułatwcie zakładanie firm" myślę, że osoba po podstawówce jest w stanie wypełnić kilka druków ewidencyjnych, jeśli nie to jak ona poprowadzi tę firmę
niecytaty / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:34
ale nie kazda osoba po podstawowce jest w stanie zaplacic bandycko wysoki ZUS i co chwila wyzsze zdrowotne. Tez mialem firme i na dzien dobry bez zadnych jeszcze obrotow zdarli ze mnie gotowke. Firme zamknalem po dwoch miesiacach, przy zerowych wciaz obrotach wolali ode mnie kase nie wiadomo za co, a po dwoch latach debil z ZUSu dzwoni i mowi ze czekamy na pieniazki... a potem to w takim razie czy pamietam w ktorym pokoju to zalatwialem. Gruba panienka w okienku mowi ze jak sie nie pokajam to ona mi nic nie zalatwi i odejde z niczym. Wypelnilem w koncu druk samymi zerami 0,00 i tak chyba ze dwadziescia razy, czulem sie jak w wariatkowie rysujac te koleczka. Rzeczywiscie podstawowka pelna geba...
Zakladajac firme stracilem miesiac aby wszystkiego dopelnic w UM, ZUS US UStatyst. W UK zrobilem to w trzy minuty, wysylajac formularz poczta. Prowadz sobie ta firme i dawaj fiskusowi polowe, powodzenia
niecytaty / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:39
i jeszcze jeden ewenement: czy jak idziesz do ZUS tez wypelniasz druk formatu A4 i piszesz ze udzielasz zgody Zusemu z okienka zeby sobie wstukal twoja kartoteke ktora Ci sami kiedys zalozyli, ze wzgledu na ochrone danych osobowych? Bog mi swiadkiem ze nie bujam!
zmęczony tanim państ / 80.53.160.* / 2006-11-23 16:42
miało być państwo oszczędne, a robi się co raz bardziej pazerne. A wszystko w "majestacie" pseudo-prawa"tworzonego i interpretowanego przez pseudoprawników!!! Najlepsze z tego wszystkiego, że byle urzędas (bo Urzędnik tak by nie postępował) tłumaczy to wszystko prawem (chyba Kaduka) i wymogami Unii.
Dokąd prawo będzie tworzone "na zamówienie" populistów i przy założenii, że obywatel to owca do strzyżenia "do gołej skóry", dotąd lepiej będzie na obczyźnie. Nasze państwo (oczywiście jego urzędasy) zapomina o służebnej roli, jaką powinno pełnić wobec obywateli, natomiast bardzo dobrze pamięta o daninach, często wynikających z pokrętnych interpretacji prawa.
TW / 83.6.118.* / 2006-11-23 16:38
Popieram w calości i dodatkowo stanowczo protestuję przeciwko kuriozalnym zapisom w nowej ordynacji podatkowej, dotyczacych jednoosobowej działalności gospodarczej i opodatkowaniu obcokrajowców pracujących w Polsce. Mieliby oni płacić w Polsce podatek od WSZELKICH dochodów osiągniętych GDZIEKOLWIEK na świecie.
Te rozwiązania ruinują gospodarkę i zwiększą bezrobocie
NOWEJ ORDYNACJI PODATKOWEJ w OBECNYM KSZTAŁCIE STANOWCZE NIE !!
Maciek Kr / 62.233.162.* / 2006-11-23 16:17
Zgadzam się i protestuję przeciw podwójnemu opodatkowaniu ale wyłączam zdecydowanie z tej grupy Rosję i państwa z nią związane jak Kirgizja , Tadżykistan czy Kazachstan. Nikt mi nie udowodni, że ludzie kierujący się do państw grupy "rosyjskiej" wyjeżdzają tam za chlebem. Proszę więc o skreślenie z listy do protestu wyżej wymienionych krajów a na pewno nasz protest będzie miał czyste oblicze.
Cypisek / 83.22.151.* / 2006-11-23 15:51
Popieram w całości.
Wyjeżdzając za granicę "za chlebem" liczymy na to, że zarobimy na życie godnie a tu przy naszym systemie podatkowym większość musimy oddać fiskusowi ...przecież to nie fair.
Analizują tą sytuację to ani w Polsce nie można się niczego dobobić ( pracuje w Urzędzie miasta jestem podinspektorem a zarabiam najniszą krajową - po co było robić mgr) teraz jak wyjadę do Danii to będzie niewiele lepiej i jak tu zarobić na cokolwiek???
Zita / 83.24.157.* / 2006-11-23 14:54
Dołączam się do protestujących! Uważam, że dobrą politykę Państwa poznajemy po tym, że każdemu chce się w nim żyć, tym czasem u nas ludzie uciekają za granicę. Nasza restrykcyjna polityka podatkowa własnie przyczynia się do wyjeżdzania Polaków. Aby zachęcić ludzi do pozostania lub powrotu należy zacząć wreszcie stosować środki zachęty, nie zaś nagany(restrykcji).Myślę, że niski udział Polaków w wyborach jest dobitnymn przykładem niezadowolenia społeczeństwa ze sposobu rządzenia, w tym szczególnien regulacji podatkowych.
Cesar / 136.8.152.* / 2006-11-23 12:47
Akcesja Polski do Unii Europejskiej oznacza w długim okresie czasu swobodny przepyw siły roboczej. Aby to umożliwić Polska już z maju 2004 powinna była mieć podpisane JEDNAKOWE umowy ze wszystkimi krajami UE o unikaniu podwójnego opodatkowania, ustanawiające obowiązek podatkowy jedynie w miejscu zatrudnienia i zamieszkanie. Wszelakie przepisy były dostosowywane do Unijnego Prawa, a przepisy podatkowe zostały ominięte.
Uważam, że Polacy pracujący w innych krajach Unii nie są jednakowo traktowani przez Prawo Podatkowe - muszą często płacić podatki w kraju w którym pracują i mieszkają i jednocześnie dopłacać podatek w kraju. Jest to wbrew zasadom równego traktowania i zdrowej kokurencji.

Uważam, że niesłusznie pobrane nadpłaty podatkowe za okres Maj 2004 - do dnia dzisiejszego powinny być zwrócone podatnikom wraz z odsetkami. Przynależność do Unii Europejskiej to nie tylko przywileje (jak dopłaty unijne) ale i obowiązki (jak choćby właśnie konkurencyjność na rynku pracy.

pozdrawiam

Wojtek Czapski
zniesmaczona / 83.29.31.* / 2006-11-23 18:34
Zgadzam sie z przedmówcą.
Dodatkowo jeszcze chciałam zauważyć, że obecne naciagane interperetacje stawiają Polaka w nierównej sytuacji w porównaniu np. z Anglikiem.
Przykład: Anglik i Polak zatrudnieni i fizycznie mieszkający w UK wykonujacy tą samą pracę za te same pieniądze - Polak ma zapłacić conajmniej dwukrotnie wyższy podatek niż Anglik przy podwójnym opodatkowaniu.
To dyskryminacja obywateli polskich, która nie ma prawa istnieć w Unii.
Polak jest skazany na gorsze warunki życia w UK niż Anglik.
To jest tak oczywiste, że udawanie że jest inaczej i że się tego nie widzi jest oburzające.
To samo dotyczy innych państw z umowami nakazującymi podwójne opodatkowanie.
I niech nikt nie twierdzi że to nie jest podwójne opodatkowanie bo JEST . Raz płaci sie podatek taki sam jak anglicy a potem płaci sie drugi podatek .
Ta sytuacja jest ze wszech miar szkodliwa również dla budżetu. Popieram wszelkie działania zmierzające do skończenia z tą chorą sytuacją.
robert 1968 / 158.75.245.* / 2006-11-23 12:22
Wszystko ładnie pięknie ile angole się dorobili na naszych emigrantach. Bajońskie sumy, aż łapska zacierają.
Druga sprawa kto nie ma pracy w Polsce leń i głupek.. Trzeba zlikwidować darmozjadów lewe zasiłki dotacje do mieszkań itp. I tak prawie połowa co bieże zasiłki to albo pracuje na czarno albo pracują za granicą. Tych co w moim kręgu pracują to wszyscy prawie biorą. Jestem przeciw niech płacą tu i tu bo najlepiej uciekać z kraju jak murzyni.
zdezorientowany / 193.227.131.* / 2006-11-27 08:59
wytłumacz mi zatem co ma wspólnego lewy zasiłek z podwojnym opodatkowaniem cwaniaczku. Po pierwsze jak ktos bierze zasiłek to nie moze legalnie zarabiać za granicą chyba że na czarno ale to inny temat rozmowy.
debil nie bierze / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:44
jak sie zarabia zagranica to sie sra na polski zasilek, musialbym miec sieczke we lbie zeby sie polaszczyc na jakas polroczna jalmuzne...
czater / 2006-11-23 14:58 / Tysiącznik na forum
Pokaz mi kraj poza Polska gdzie placą leniom z Polskim jak zes taki madry ?
czater / 2006-11-23 14:54 / Tysiącznik na forum
Sam jestes len i głupek. Zeby wyjechac trzeba znac jezyk i miec jakis zawod jesli sie nie chce pracowac na zmywaku. Po twoim poscie widze ze zolc cie zalewa z zazdrosci bo pewnie sam siedzisz w Polsce, nie znasz jezyka i jakos ktos zalatwil Ci robote. I nie pisz takich glupot ze ktos z UK jedzie do Polski po zasilek bo to sa ksozty wyzsze niz ten zasilek. A co maja robic mlodzui po studiach ktorzy nie maja nawet prawa do zasilku ? Z******... za 900 -1200 zł netto, mieszkac z rodzicami do 40 i jak sie urodzi dziecko liczyc na pomoc rodzicow ? Mysle ze lepiej wyjechac i zarobic za granica na to mieszkanie niz siedziec w Polsce
Tymora / 83.15.137.* / 2006-11-23 11:58
Pierwszą rzecz jaką zrobię, to prześlę maila do swojej grupy 600 współpracowników, to pomoże rozszerzyć temat.
Żeby wyrazić w słowach, co myślę o polskim fiskusie i rządzie, musiałabym zniżyć się do ich poziomu, a jestem osobą z pełną kulturą. Najgorsze jednak jest to, że nasz rząd na siłę przekonuje nas, że żyjemy pod dyktando samych wyzyskiwaczy, oczywiście śmiejąc się z nas - głupich parobków, ale myślę, że już niedługo, bo młodzi ludzie długo nie wytrzymają tego ucisku. Ja sama kształtuję w swoich dzieciach walkę o prawo do własności i wolności. W Polsce tego nie mamy, więc również chcą wyjechać. Jeśli już mają być upokarzani, to przynajmniej nie we własnym "ukochanym" kraju. Dlatego przyłączam się do postulatu. Pozdrawiam.
rc / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:49
Jesli sie kiedys w swiecie spotkamy masz u mnie duuze piwo. To maly kroczek by wyjsc poza krzyki forum. Ten glos musi byc w jakis sposob udokumentowany, wazny formalnie, wtedy bedzie szansa na zmiany, pozdrawiam
tashik / 2006-11-23 11:21
Popieram, rowne prawa dla wszystkich, to ma byc demokracja a nie tam gdzie sa silniejsi tam wygrywaja. W koncu mamy tez miec Panstwo solidarne!!! Wiec niech bedzie solidarne i rowne. Dosc rownych i rowniejszych.
Adam_1984 DK / 83.92.61.* / 2006-11-23 18:21
Także popieram te wniosek...Chcialbym poprostu sie spytac czy chcemy zrobic z Polski DANIE ??? tu wszyscy sa równi, ale jakim kosztem... 50% podatek, 2-3 razy wyzsze ceny w sklepach, wysoki podatek na samochody i mieszkania... takiej rownosci chcemy, gdzie panstwo wtyka we wszystko swoj noc ??? oj chyba nie moi drodzy... co z tego ze tu minimalna pensja to jest 85 DK = 7,5 USD po odjeciu juz podatku, wiec mozna powiedziec ze w porownaniu z USA; min=5,75USD to jest naprawde niezly wynik :), ale jakim kosztem ??? to co w zyciu najwazniejsze czyli dom i rodzina przepada bo bardzo mala grupe ludzi stac na mieszkanie, czy samochod. A cale te zarobki pociagnely za soba inne problemy jakimi jest najwieksza liczba samobojstw na SWIECIE przypadajaca na liczbe mieszkancow Dani, nie bede wspominal o alkoholizmie i innych rzeczach z tym zwiazanych... a wiec pytam sie polacy takiego panstwa chcecie ???
JAKUB69 / 205.156.117.* / 2006-11-23 11:10
"Drogi" polski rzadzie.
Nie zaslaniaj sie umowami, negocjacjami bo to Twoj obowiazek pomoc obywatelom. Przeciez oni emigruja bo niezapewniasz podstawowych praw konstytucyjnych jak: PRAWO DO PRACY I GODZIWEJ PLACY,
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-23 11:44
Państwo nigdy tych rzeczy nie jest w stanie zapewnić na skalę ogólnokrajową. Może za to zapewnić bezrobocie i groszową płacę niszcząc gospodarkę przez okradanie jednych i dawanie innym. Specjalizują się w tym u nas i za granicą socjaliści z prawa i lewa.
Anty Kaczor / 85.134.165.* / 2006-11-29 19:56
Czołem
Popieram w całej rozwiązłości, ja jestem akurat tym szczesciarzem, ktory płaci raz, pracuje w Irlandii, ale szkoda mi reszty, uczciwie i cięzko zarabijacych poza granicami rodaków - bo przecieź u nas sie normalnie nie da zarabiac.
Pozdrawiam
Robert1 / 80.51.99.* / 2006-11-29 11:03
Popieram,
Ja pracuje na wyspie ktora nalezy do Wielkiej Brytanii jednak jest tzw rajem podatkowym i nie obejmuje jej umowa o podwójnym opodatkowaniu, wiec rzekomo płacić pownienem dwa razy. Prawo powinno być takie same dla wszystkich. Dajmy ludziom przywieźć pieniądze i zainwestować w Polsce! Z mojego doswiadczenia widze, że nawet na wyspie młodzi Polacy zakładają rodziny i deklarują, że już nigdy nie wrócą do kraju. To kto będzie płacił wtedy składki ZUS, podatki itd...
czater / 2006-11-23 14:57 / Tysiącznik na forum
A czym Polska poza wyksztalconymi pracownikami przyciaga inwestorow zagraniczych ? niskimi pensjami, mamy w Polsce drugie Chiny, czemu u nas pracownik przy lini produkcyjnej zarabia 900 zł netto, np. w Indesicie i innych zakaldach a w Anglii ten sam pracownik zarabia 800 funtow netto przy 2 krotnie wyzszych cenach a wiec na nasze ceny wyszlo by 2400 . Nie dziw ze ludzie stad spier...
spier...łem / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:55
wychodzi o wiele wiecej. W Tesco zrobisz zakupy na dwoje ludzi za 30 funtow czyli 75 zlotych na tydzien na osobe. I wcale nie musisz glodowac. Wiele rzeczy jest tanszych niz w Polsce. Na straganie gacie szyte w chalupie kosztuja 100 zl a w sieci Primark odszyte maszynowo 6 funtow. Ludzie spier... i konca nie widac...
Jagoda47 / 195.39.217.* / 2006-11-23 10:58
Popieram protest

Najnowsze wpisy