Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Money.pl / 2006-11-22 10:08
Komentarze do wiadomości: Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa.
Wyświetlaj:
Vidar / 83.14.249.* / 2006-11-22 23:18
Popieram ten protest!!!
Ale to nie jedyny złodziejski przepis w tym kraju!
Dlaczego Polska się nie rozwija tak jak Irlandia, zaraz po wstąpieniu w struktury unijne? Dlaczego coraz więcej młodych Polaków wyjeżdża ze swojej ojczyzny w poszukiwaniu pracy i godnego życia?
Dlatego, że cały czas jeszcze istnieją paranoiczne przepisy, którymi się gnębi obywateli! Podwójne opodatkowanie? To tylko wierzchołek góry lodowej!
Tacy mądrzy w telewizji, tacy wygadani przed wyborami...
Uprośćcie w końcu system podatkowy!!!
W kółko wałkujecie temat aborcji i rozliczania z przeszłością!!! Może w końcu zabierzecie się do roboty i zrobicie coś konkretnego, bo to co do tej pory słyszę to tylko cały czas czcza gadanina prowadzona przez "inteligentne głowy" sterowane Radiem...
I zmieńcie swoje nastawienie do mieszkańców tego kraju. Pozwólcie nam inwestować te ciężko zarobione pieniądze bo to są NASZE pieniądzie, nie WASZE!!! Przestańcie traktować każdego z nas jak złodzieja!!! Zostawcie nam ten kapitał zamiast wydawać na bzdury wypisywane na stertach papieru w bezkresnych archiwach urzędów!
gosc_Irlandia / 89.234.104.* / 2006-11-22 23:07
Oczywiscie, ze popieram protest, bo sama moglabym sie znalezc w podobnej sytuacji, bo tez jestem za granica. Uwazam, ze tam gdzie kraj inny stwarza nam wlasciwe mozliwosci zycia i rozwijania sie to tam powinnismy placic podatki. Moze rzadowi na reke byloby wyslanie wszystkich Polakow za granice i branie od nich pieniedzy, ale na szczescie istnieje Bog ktory czuwa nad nami!!!!!!
Batman_pl / 195.116.34.* / 2006-11-22 22:17
Popieram protest. Równe prawa dla wszystkich to podstawa. Podobno PiS miał być mocny w walce z bezprawiem...........
Albercik pieniacz / 83.14.40.* / 2006-11-22 22:09
PROTESTUJE!!!!!!!!!!!!!
V jak Vendetta / 83.25.242.* / 2006-11-23 00:05
s*********
Jadzia / 81.10.195.* / 2006-11-22 21:01
A ja mieszkam na stale w Austrii i pobieram rente z Polski w wysokosci 72 euro miesiecznie za 17 lat pracy w Polsce i musze dla austriackiego wydzialu finansowego placic podatek od polskiej renty.Mam obywatelstwo austriackie.To tak samo jak polacy musza placic podwojny podatek .
piotrk / 2006-11-22 20:58
Podpisuje się pod tym tekstem na temat podwójnego opodatkowania !!! I jak nasz rząd niby chce ściągać swoich rodaków do kraju ?????
Liberał / 2006-11-22 23:28 / Bywalec forum
No właśnie w ten sposób. Nie zmieniając niekorzystnych przepisów. Może ludzie się skuszą, wrócą i zaczną płacić podatki tylko w Polsce.
sergio z norge / 83.242.0.* / 2006-11-22 20:39
Protestuję !
MicDK / 62.66.144.* / 2006-11-22 19:59
Protestuję ! Aktualnie przebywam w Danii... dlaczego jestem gorzej traktowany niz Polak w GB ??
V jak Vendetta / 83.25.242.* / 2006-11-23 00:08
bo dania to kraj socjalistow i zlodziei. nie ma w europie gorszych smierdzieli niz duny-no moze polacy, ktorzy dali im sie kupic, ale to u nas normalne. smiecie sa wszedie.
kiki / 81.15.189.* / 2006-11-22 18:54
Popieram protest. Jednak jeśli chodzi o moją skromną osobe .. to ja mam to gdzieś ..... po prostu nie płacę. Nie uważam że kogos okradam a wręcz przeciwnie, uważam że mnie chce ktoś okraść. Złodziei wszelkiej maści mówię - NIE.
KorkiX_UK / 80.41.55.* / 2006-11-22 18:17
Coz moge powiedziec, "bezprawie w swietle prawa" brzmi paradoksalnie ale tylko kontrparadoksem moge odpowiedziec na paradoks, jakim sa te rodem z II RP ustawy (ta wciaz obowiazujaca z W. Brytania pochodzi z lat 70-tych).
Utrzymanie obecnej sytuacji to:
- Dbanie o to, by obywatele Polscy nie mieszkajacy faktycznie w Polsce byli roznie traktowani w zaleznosci od kraju przebywania
- Zachecanie chetnych do powrotu - do pozostawania. Czesc wyjezdza na stale. Czesc wie,ze na pewno wroci. A duza czesc sie waha , bo sa za i przeciw. Informacja o tym ze prawo jest tak skonstruowane, ze zostanei na emigracji na stale nei rodiz zadnych skutkow finansowych a powrocenie oznacza na 'dziendobry' trzeba zaplacic ogromne pieniadze bardzo pomaga w decyzji o nierwracaniu do Polski.
- kontynuacja zachecania Polakow do ukrywanai dochodow - bo to nie jakas tam dodatkowa oplata - oznaczalo by finansowa katastrofe.
- zagorzale dbanie o to, by Polak za granica czul sie gorzej, i mial sie gorzej, niczym obywatel swiata II kategorii. Jego kolega mieszkajacy drzwi obok - Holender, Austriak, Szwed, Fin, itd pracujac w tym samym miejscu za te sama stawke w tych samych godzinach robiac dokladnie to samo - po porstu zyjac identycznie - zaplaci jeden podatek. Polak - dwa.
- na dobra sprawe dyskryminowanie polskiego kapitalu i przedsiebiorczosci w zarodku. Polska staje na glowie by przyciagnac zagraniczny kapital do Poslki - w porzadku. Jednoczesnie jednak mowi kapitalowi w rekach Polakow - wara od Polski, no chyba ze srogo zaplacisz za to,ze masz czelnosc tu inwestowac.
- Polityka antyprorodzinna. Emigruja czasowo - i na stale - glownie ludzie mlodzi - a zatem Ci w 'wieku prokreacyjnym'
Poprzez skuteczne zniechecanie do powortu, dzieci beda sie rodzily za granica. Pomiom,ze beda mieli polskich rodzicow, beda czuly, ze ich dom jest tam gdzie dorastaja- a nie w ojczyznie rodzicow czy dziadkow. To juz w praktyce nei bedzie nowy obywatel Polski.
- zniechecanie do aktywnosci"Hmm.. wyjechalbym moze ale w sumie to mnie te wszystkie podatki zjedza. Bo to mi zle w sumie? pobieram rente po ojcu, zasilek, dorobie troche na lewo, ubezpieczenie mam za darmo.. Ryzykowac i wyjezdzac na rok po to,zeby potem wszystkim co ewentualnie zaoszczedze finansowac fiskusa a nie moje gospodarstwo domowe? To ja zostaje i zajme sie moim ulubionym bakow zbijaniem"

Moglbym wymieniac dlugo.
Generalnie jak najbardziej popieram wszelkie akcje na rzecz traktowania przez Polske swoich obywateli godnie i naprawde w sposob rowny i sprawiedliwy.
jfk / 83.27.10.* / 2006-11-23 20:06
Podpisuje się pod Protestem i pozdrawiam.
turysta / 85.28.154.* / 2006-11-22 18:05
A kiedy pojedynczy podatek zaczną płacić: posły IV RP, senatory IV RP, prezydent IV RP, złodzieje, qrwy, tirówki
Zrezygnowany / 83.10.195.* / 2006-11-23 19:06
A ja się nie zgadzam. Państwo musi mieć pieniądze na odprawy kolejnych ministrów, prezesów, itd.. Poza tym 3, 4, 5, ..... becikowe. Nie mam czasu na inne przykłady, muszę pracować. Głosy wyborcze kosztują !!!
Tylko za to wszystko zapłacimy za 5 do 10 lat.
Życzę politykom dobrego samopoczucia.
V jak Vendetta / 83.25.242.* / 2006-11-23 00:14
tirowkom dalbym spokoj ale te scierwa poslowie i urzedasy przyglupy bez szkoly i wyobrazni, ktorzy tylko w tym zascianku glupoty sa kims powinni za kazdy dzien zycia placic za to ze zyja, za kazda swoja decyzje odprowadac ubezpieczenie, bo decyduja w swojej glupocie o ludziach,ktorych nigdy nie poznaja, a ktorym zmarnuja zycie
eskey / 64.19.136.* / 2006-11-22 17:48
A co z Konstytucja RP?
Czy ona nie gwarantuje nam rownego traktowania przez
prawo obowiazujace w naszym kraju.
Jesli obywatele RP pracujacy w Anglii zostali zwolnieni z tego obowiazku dlaczego obywatele pracujacy w innych krajach nie?
maniuś / 83.27.113.* / 2006-11-22 17:36
Polska to super złodziejski kraj!Z każdej zarobionej złotówki ponad 65 % zabierają szubrawcy z fiskusa.Nie dziwię się,a wręcz przeciwnie popieram tych co jak mogą to bronią się przed chciwością pazerniaków z fiskusa.
user / 209.135.157.* / 2006-11-22 16:54
Protest popieram, chociazby z punktu widzenia nie raktycznosci i niezyciowosci obecnych przepisow.

Oczywiscie ze fiskus ma narzedzia do wykrywania nieplacacych !! Tylko ze:
- w przypadku dziennikarza opluwajacego polskie kartofle mozna bylo uzyc jednego takiego narzedzia, bo byl 1 (slownie - JEDEN), Europejski nakaz aresztowania - w
przypadku 2 milionow podatnikow za granica jest to
niewykonalne. Nierzadko Ci ludzie nie maja nic w Polsce wiec zastosowanie wobec nich represji jest newykonalne.

- ilosc kadr (przeszkolonych kadr) w fiskusie - ZEROWA,
mozliwosci przerobowe nierzadko takie same

- stopien trudnosci - duzy - trzeba wezwac, wyjasnic, posiadac
dokumenty z zagranicy, sa panstwa ktore nie wydadza takiej
dokumentacji

- koszt - ogromny - niewspolmierny do odzyskanych pieniedzy

- kasa zarobiona za granica NIE wroci do Polski bo w swietle polskich przepisow bedzie NIELEGALNA pomimo tego ze jest legalna

No i co - oplaca sie ???? Nie lepiej pozwolic tym co pracuja za granica reinwestowac w Polsce i napedzac gospodarke, uslugi,czerpac z tych pieniedzy podatki ?
V jak Vendetta / 83.25.242.* / 2006-11-23 00:16
moze ta komunistka gilowska sie wypowie?
dhr / 82.100.39.* / 2006-11-22 16:53
popieram protest w 100%, niuech szukaja kasy gdzie indziej.

Najnowsze wpisy