Forum Polityka, aktualnościGospodarka

O ZUS bój to będzie ostatni

O ZUS bój to będzie ostatni

MAXX / .* / 2004-11-03 08:40
Komentarze do wiadomości: O ZUS bój to będzie ostatni.
Wyświetlaj:
Marta / .* / 2004-11-18 20:47
A z czego mają Panowie Posłowie i inni , którzy opłacają nieszczęsny ZUS , mieć emerytury , jeśli ci aktywni opuszczą kraj ,wyjadą i będą budować Wielkie Niemcy lub Wielką Brytanię , et cetera... Już niedługo doprowadzicie do upadku firm ( aktywni sobie poradzą ) , a reszta na zasiłek z kasy państwowej . A może tu chodzi o załamanie systemu ? A po Was choćby potop, bo Wy , co swoje , to weżmiecie z nawiązką .
Paweł / .* / 2004-11-08 00:46
Panowie! Tak psioczycie na ten sejm. A ja mam pytanie. Kto ich wybrał? Nie, no przecież Wy i Wasze rodziny, znajomi na nich nie głosowały. Może będziecie mądrzejsi w następnych wyborach. Ale chyba nie co widać zresztą po sondażach.
greg / .* / 2004-11-19 18:12
kiedys widzialem taki napis na scianie "GDYBY WYBORY MOGLY COS ZMIENIC DAWNO BYLYBY ZAKAZANE" i taka jest smutna prawda ci sami kolesie od czasu okraglego stolu kluca sie dziela i zakladaja nowe partie wychowujac nastepne pokolenie "Janosikow" a i tak po cichu pod stolem dziela sie tym co zostalo. Co z tego ze paria miala swietny program jak w zamian za pare malych stolkow weszla w kolaicje i jej wlasny program szlak trafilmoze powinnismy glosowac w wyborach juz po uformowaniu nowego rzadu i nie na konkterne osoby ale czy zgadzamy sie z obranym programem reform. Skoro w referendum pytali czy chcemy do unii to moze zapytali by tez czy chcemy kolejnych durnych reform-ktore sa tylko pretekstem do ogloszenia dla kolesi kolejnych miliardowych przetargow na dostarczanie sprzetu komp. i mebli do kolejnych funduszy choroby jak mowia:)
Andrzej / .* / 2004-11-08 00:40
Przedsiębiorco, jeżeli masz około 30-40 lat i płacisz składkę od minimalnego krajowego wynagrodzenia, to pewnie nie masz ochoty płacić więcej. A kto Cię pozbiera z ulicy, jeżeli po 60 nie utrzymasz się na rynku, bo zachorujesz i będziesz musiał przejść na rentę a później na emeryturę? Uskładasz indywidualnie kapitał na starośćł? Jeżeli nawet masz teraz takie możliwości, to czy uwzględniasz inflację? Albo kryzys ekonomiczny? Plajtę Twojego banku?Powodzenia.
Andrzej / .* / 2004-11-08 00:40
Przedsiębiorco, jeżeli masz około 30-40 lat i płacisz składkę od minimalnego krajowego wynagrodzenia, to pewnie nie masz ochoty płacić więcej. A kto Cię pozbiera z ulicy, jeżeli po 60 nie utrzymasz się na rynku, bo zachorujesz i będziesz musiał przejść na rentę a później na emeryturę? Uskładasz indywidualnie kapitał na starośćł? Jeżeli nawet masz teraz takie możliwości, to czy uwzględniasz inflację? Albo kryzys ekonomiczny? Plajtę Twojego banku?Powodzenia.
wacek / .* / 2004-11-07 23:36
Panowie p-OSŁOWIE! Już i tak wasze poczynania zmuszają wielu do emigracji zarobkowej. Czy jesteście tak głupi, że nie zdajecie sobie sprawy z faktu, iż z ówczesnego społeczeństwa polskiego nie uda wam się już wyciągnąć nic więcej. Jeszcze do tego znikomą już garstkę małych przedsiębiorców chcecie wydupcyć do innych krajów Unii, by tam prowadzili godne życie? Wali was los bezrobotnych powstałych dzięki waszym durnym pomysłom? Kiedy przejrzycie na oczy? ....jeśli macie w ogóle oczy.....
Roman / .* / 2004-11-07 20:33
Nie bardzo rozumiem.Prowadzę działalność 10 lat.Płacę składki ZUS chcę czy nie.Jak nie to sami przychodzą i zciagają przez komorników.Z czego wychodzi że nie zarobie na emeryturę jak płacę 2 x więcej składki jak osoby zatrudnione na minimalna krajową to co z nimi pozabijać czy co
Eugeniusz / .* / 2004-11-06 12:55
Oj! Braknie rządowi pieniążków na te kuroniówki. I co z tego będzie? Pożyjemy zobaczymy.
tomopieck / .* / 2004-11-06 12:34
ale to idzie na waszą ukochaną unię drodzy przedsiębiorcy.wyższe skladki wyższa sładka 12.5 mil zł na unię.
Zbig / .* / 2004-11-18 14:39
Uff, to kamień spadł mi z serca, bo myślałem że te buce z SLD znowu to przejedzą.
Marta(Nataliia) / .* / 2004-11-05 21:13
ech, i co ja mam powiedziec??moze tylko to, ze jakies 6mcy temu bylo ustalane w mojej firmie, gdzie pracuje, ze podpisze bardziej intratna umowe, a wlasnie dzis Prezes powiedzial mi, ze ntak sie nie stanie.., ciekawe czemu, co??Jak sam stwierdzil: ZUS go Połknie w całości.... i co ma zrobic, taki biedny zuczek jak ja??siedziec dalej za pare groszy??czy zucic prace i isc na kuroniówke/??niedlugo tylko to bedzie sie opłacało.. musze jeszcze nad tym pomyslec.Pozdrawiam.
DEDE / .* / 2004-11-05 11:40
słó już brak, tym, którzy zarabiaja i te prace daja dokopoac!!! zastanawia mnie debilizm tych projektow, lepiej przeciez pracowac na szaro, pojsc na kuroniowke, jeszcze do opieki po jakis nedzny grosz niz pracowac i podatki placic!!! to chyba mozliwe jest tylko w polsce. drodzy przedsiebiorcy... kto moze to za granice, tam wiecej luzu
Krzysztog / .* / 2004-11-05 10:37
Chyba pora przyjąć, że rabunkowa gospodarka państwa jest nielegalna. Sprawiedliwa natomiast będzie szara strefa. Tak jak feudalizm, aktualne rządy są wrogie społeczeństwu. Uczciwa i morlana więc będzie ucieszka w szarą strefę. Pora założyć tajne organizacje wymiany kosztów. Front ratunkowej faktury kosztowej itp. Zachęcam do ratowania swojej własności i walkę z bandyckimi występkami rządu.
dana / .* / 2004-11-05 08:08
Bardzo dziwi mnie troska o przyszłe emerytury przedsiebiorców. Jeżeli przy obecnych składkach nie są w stanie wypracować sobie najnizszej emerytury, to co będzie z olbrzymia grupą pracowników zatrudnionych za najniższe wynagrodzenie? Przecież za nich płacony jest ZUS od o wiele niższej podstawy? Tak patrząc na sprawę, to oni nie wypracują nawet połowy najniższej emerytury. Poza tym składkę w takiej wielkości jak przedsiebiorcy płaci bardzo wielu pracowników, bo takie niskie maja zarobki. O nich to się nikt nie troszczy? A gdzie są ci troskliwi kiedy trzeba zadbać aby wszyscy pracujący mieli opłacone jakiekolwiek składki? Jeżeli znajdzie się nieuczciwy pracodawca to nie ma na niego siły. Prawo niby jest, ale w jego egzekwowaniu tkwi błąd.
smutne ale prawdziwe / .* / 2004-11-04 18:33
ch..im w dupe!
tom / .* / 2004-11-04 14:27
Amerykaną niech wejdą do dupy tak guwno z tego mamy a polskiego przedsiębiorcę zakopać w długach (zus, skarbowy, vat; itd;itp) przecież muszą mieć coś dla siebie skur........syny0)
Yoyo / .* / 2004-11-04 11:07
Jak napisał autor artykułu o posłach niezrzeszonych - ich" tak" lub "nie" będzie zależało od tego , co im się obieca. Jeśli tak ma być , jeśli głosowanie zależy od prywaty - to dziękuję uprzejmie . O losie 30% firm ma decydować czyjś apetyt władzę.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy