Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
Grzesiek / 84.38.108.* / 2006-07-11 15:26
Witam. Ja i Moja narzyczona na pocztaku czerwca mieliśmy zaklepane mieszkanko 72 metry w ładnym miejscu (przedmiescia gdańska). Mieszkanie kosztowało 192tyś i mieliśmy zdolnośc na 100% wartości mieskzania i rata przy kredycie 205tyś złotych (chcieliśmy coś na remant mieć) miała wynieśc około 900zł plus mlutkie opłaty no to powiedzmy 950zł z górką. A teraz jest lipiec, byłem już zrezugnowac z tego mieskzania, okozało się że zdolnośc nasza spadła o dobre 50.000zł (FAJNIE PRAWDA). Okey w tym samym miejscu znalazłem 52 metry i mieszkanie ma kosztować 148tys zł, no i co w niektórych bankach niemam zdolności wogołe, a gdy juz mam to rata z taki kredyt wyniesie 850zł (najmniej jak znalazłem) a mialem tez oefrty rzedu 1050zł. PRZECIEŻ TO JEST NIEMOZLIWE ABY TAK SIE MOGŁ USTRÓJ ZMIENIĆ W IMIE CZEGO???? Ja chciałem duże mieszkanie i teraz chyba kupie to malutkie i co zrobić. Tlko pytanie co zrobią ci którzy mieżyli w mieszkanie powiedzmy 40 - 50 metrów??? Będa miaszkać w piwnicy?????
Syberiusz / 77.87.0.* / 2016-06-15 08:41
Za te twoje 192 tys w latach 2007-2010 wybudowałem nowy dom o powierzchni 145m. z wykończeniem do stanu używalności z pełnym wyposażeniem. Tyle że nie w centrum miasta gdzie zwykle jest drogo tylko na wiosce 8-10 km od miasta. Wziąłem 80 tys kredytu który w październiku 2016r kończę spłacać. żona obecnie zarabia 2 tys ja natomiast 2500zł i daliśmy radę połowę kasy odłożyliśmy przed ślubem i zarobione normalnie w PL nie jakaś tam zagranica.
Jak wszystko chcesz zrobić na kredyt od A-Z to trzeba być głupim. Trzeba trochę odłożyć wcześniej za kawalerki, a nie balować a potem po ślubie kredyt na całość i spłacać potem całe życie... to głupota na maxa brać jak moi koledzy po 300 tys i więcej a teraz płaczą. A wcześniej było hulaj dusza piekła nie ma... zabawa samochody dziewczynki a teraz gdy się ustatkowali to idioci nabrali kredytów i płaczą. A Frankowicze to już naprawdę idioci myśleli że oszukają wszystkich bo tanio i dużo wezmą i łatwo sie spłaci... a tu kurs w górę i pozamiatane wystarczyło trochę pomyśleć ze tak będzie. Tu nie Ameryka.
26 / 195.94.201.* / 2006-07-10 09:11
Pozwólcie nam decydować !!!
Dark / 217.96.13.* / 2006-07-10 08:40
Przecież to jest typowa polska zazdrość. Nie dostaniesz kredytu bo miałbyś za dobrze. Nasze rządy odzwierciedlają obraz większości naszego polskiego społeczeństwa: są zazdrośni, przeszkadzają innym w normalnym życiu, ciągle czegość zazdroszczą a nienawiść to chleb powszedni, są niewykształceni lub wykształcenie nie idzie w parze z posiadaną wiedzą i najczęściej mieli problemy z prawem za pospolite przestępstwa. Dzięki takiemu podejściu ponownie zdrożeją mieszkania a obecni kredytobiorcy oberwą podwójnie. Pierwszy raz kiedy będą musieli płacić więcej za każdą ratę a po raz drugi kiedy okaże się że będą musieli płacić więcej bo ceny mieszkań rosną.
awmi / 80.53.62.* / 2006-07-08 10:37
PROTESTUJĘ PRZECIWKO OGRANICZANIU MOJEJ WOLNOŚCI.
CHCĘ MIEĆ WYBÓR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mom / 87.207.198.* / 2006-08-10 14:26
Podejrzewam, że umiem lepiej liczyć niż miłościwie nam panujący i sama najlepiej ocenię, co mi się opłaca. O swoje interesy niech się banki martwią same i nas do tego nie mieszają. Mają wystarczająco dużo narzędzi, by prowadzić elastyczną i opłacalną dla nich politykę. Wprowadzone ograniczenia to coś niesłychanego. Nie życzę sobie, by urzędnicy podejmowali za mnie decyzje.
G double K / 212.180.156.* / 2006-07-07 13:00
KNB mówi, że staje w obronie lokat Polaków, z których następnie finansowane są kredyty. Skoro tak, to niech ta Rekomendasja S dotyczy tylko i wyłącznie tych banków, które tak postępują (czytaj: najwięksi zwolennicy restrykcji z ZBP - BZ WBK, PKO BP, Pekao, ING Bank Śląski i BPH). Inne, mniejsze banki, które są solą w oku Panów Prezesów dużych banków, środki na finansowanie kredytów biorą z rynku międzybankowego, ponieważ... nie u nich nie można otworzyć konta lub załozyć lokaty!
blackpower / 82.160.142.* / 2006-07-06 15:13
Najbardziej dziwi mnie fakt ,ze osoby nie wyksztalcone w kierunku ekonomi i finansow rozumieja ryzyko kursowe PLN i walut obcych, a panowie profesorowie, doktorzy wala takie bzdury ze po prostu glowa boli. Ale u nas to normalne i znowu winnych sie nie znajdzie po czasie. Podobnych decyzji jest pelno, np. podwyzka akcyzy na alkohole, doporowadzila do gwaltownego spadku sprzedazy alkoholi wysokoprocentowych,a po paru miesiacach obnizyli akcyze....
Tylko panowie to nie jest jedyny bat ukrecony na biednych szaraczkow chcacych wlasne M. Kolejne decyzje ,ktore maja wejsc niedlugo w zycie to: wycofanie ulgi tzw. odsetkowej, nastepna to wycofanie ulgi podatkowej od sprzedazy mieszkania i zakupu odrazu nowego. Nie chce przeklinac, ale nic tylko wyjezdzac z tego chorego kraju.
POPIERAM OBIEMA REKAMI PROTEST
U nas jest tak, ze jak nie wyjdziesz na ulice to nic nie zyskasz !
kros / 217.153.12.* / 2006-07-05 23:12
odkiedy to bank zamnie decyduje co jest lepsze!!banki to złodziejskie nasienie!!Tylko wyłacznie ich iinteresy interesują ,wprowadzają przepisy które są przestepstwem bo mają na celu tylko jedno DOJENIE KLIENTÓW!!
tak samo było z przelewami przez internet ITP,banki zrobią wszystko by jak najdłuze czerpać zyski z najdroższych kredytów na swiecie!!Wszyscy wiedzą ze to jest tylko w interesie banków i to tych najwiekszych!Jak długo banki bendą robić łaske ze pobierają wysokie opłaty za swoje usługi!!Jak długo benda bezkarni .przykładów jest miliony ale ten z zakazem kredytów tańszych to szczyt,!!A balcerowicz i jego swita temu przyklaskuje !! to skandal !!
Proponuje by Portal opisał jak brac kredyty zagranicą bo tylko to moze zmusić ta grupe trzymające banki by obnizyła oprocentowanie !!
marwes / 195.117.28.* / 2006-07-05 13:19
Gdzie można dopisac się do tego protestu? - z wielką satysfakcją bym to zrobił. Jest jakś stronka temu poświęcona?
marwes / 195.117.28.* / 2006-07-05 13:18
Gdzie można dopisac się do tego protestu? - z wielką satysfakcją bym to zrobił. Jest jakś stronka temu poświęcona?
Angela / 213.199.238.* / 2006-07-04 17:55
TO BARNARZYŃSTWO. TO KAMIEŃ DO SZYJI WIĘKSZOŚCI MŁODYCH MAŁRZEŃSTW (I NIE TYLKO). Mam 30 lat, charuję jak wół i nie stać mnie na mieszkanie, dziecko ani małrzeństwo. Kiedy mam rodzić? Jak będę miała 50 lat? (bo wtedy być może dorobię się mieszkania - jak tak dalej pójdzie). Przeciez nie można wychowywać dzieci na torach kolejowych!!!! Ale banki nie myślą o tym. A może właśnie myślą? - większe ubóstwo i nędza, więcej ludzi zmuszanych do brania barnarzyńskich kredytów, żeby przeżyć z dnia na dzień. Duże banki nie są biedne a jeszcze zabierają więcej i więcej. Nic tylko chciwość i pazerstwo. To jest zwykłe nieuczciwe niszczenie konkurencji zatuszowane propagandą "dobra klienta".
Stanisław / 82.143.153.* / 2006-07-04 19:41
Już ześmy przeżywali czasy kiedy "żądzocy " o wszystkim decydowali i wiedzieli lepiej co dla ludu najlepsze ci panowie są przecież z minionej epoki.
Ania Karendał / 80.53.252.* / 2006-07-04 15:35
Takie działanie jest korzystne tylko dla Banków a najbardziej dla banków które nie udzielają kredytów walutowych. W rezultacie kredyty w zł. jeszcze podrożeją ponieważ nie będzie dla nich zadnej alternatywy. Dlatego apeluje żeby wszyscy masowo sprzeciwili się regulacji rynku kredytowego. MAM PRAWO DECYDOWAĆ W JAKIEJ WALUCIE CHCĘ WZIAC KREDYT. TO UMOWA WYŁĄCZNIE MIEDZY MNA A BANKIEM. Nie zycze sobie ingerencji w ta umowe jesli nie narusza ona prawa.
Jacek Sitko / 213.134.152.* / 2006-07-04 08:07
Niestety, po raz kolejny władzy trudno zrozumieć, że obywatele potrafią myśleć samodzielnie. Postrzeganie ludzi jako stada nierozumnych owieczek, które należy prowadzić na smyczy, aby nie zbłądziły JEST ZAMACHEM NA WOLNOŚĆ CZŁOWIEKA. Jako obywatel DEKLARUJE: POTRAFIĘ MYSLEĆ I NIE UZNAJE ZA KONIECZNĄ REAKCJĘ INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH W TYM ZAKRASIE W "MOIM INTERESIE". Zapewniam, że jeżeli zauważę, że jeżeli bank za bardzo ryzykuje moimi pieniędzmi zmienię go na inny. Jeżeli bank zbankrutuje to niech zrobi to jak najszybciej zanim zdąży zgromadzić zbyt znaczną kwotę pieniędzy obdzielając kredytami kogo popadnie. Tak jest rynek i takie są jego prawa. DAJMY LUDZIOM MYŚLEĆ SAMODZIELNIE.
wolf / 83.19.225.* / 2006-07-03 19:11
LUDZIE TO NIE JEST ANI odbieraniu Polakom godnego i wolnego życia
ANI że to skandal, że w kraju, który (podobno) jest 'wolnorynkowy'
TO JEST POPROSTU ZLODZIEJSTWO BO KTO NA TYM SKORZYSTA
CI SAMI ZLODZIEJE CO DO TEJ PORY NAS OKRADALI PLACAC NAJNIZSZE KRAJOWE
PLACE I ZUS-Y A O NAS ZWYKLYCH ZJADACZACH CHLEBA POPROSTU NIKT NIE MYSLI ______CHANBA______CHANBA________
a miala byc polska SOLIDARNA (ale dla kolesi)
Zbigniew Krajewski / 83.30.128.* / 2006-07-03 09:47
Sprzeciwiam się wprowadzeniu przez banki tzw. rekomendacji S
Miriam / 81.168.252.* / 2006-07-01 15:17
Sprzeciwiam się odbieraniu Polakom godnego i wolnego życia w tym kraju i podejmowaniu decyzji godzących w Nas i nasze rodziny bezpośrednio!!!!!!!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: