Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składkami na ZUS chcą tylko poprawić budżet

Składkami na ZUS chcą tylko poprawić budżet

omega999 / .* / 2004-09-06 10:34
Wyświetlaj:
Zbig / .* / 2004-09-07 13:56
I jeszcze ci idioci chcą wprowadzić nierówność wobec prawa, tj. nowe firmy będą płacić tylko 50% na ZUS (oczywiście naszym kosztem). Róbmy wszystko aby ten rząd nie dotrwał do wyborów!
mk / .* / 2004-09-07 13:53
Myślę, że sytuację budżetu uratowałoby proste wyegzekwowanie składek na ZUS np. od kopalń, które notorycznie ich nie płacą
Revolutionar / .* / 2004-09-10 01:50
nie tylko od kopalń. PKP i inne rozkradane przez Polaków molochy też mają umarzany ZUS.
jacek / .* / 2004-09-07 13:51
Po co przedsiębiorcy składka na coś czego on tak naprawdę nie potrzebuje. Przecież takie drobne działalności to się prowadzi praktycznie do "wyjechania" a nie przechodzi się na jakieś emerytury.
dd / .* / 2004-09-07 13:41
Rachunek budżetu-było: składka na zus za dwie osoby 2x500zł i 2x150zł zdrowotne.Ja zamykam, otwiera żona:będzie: 1x400zł na zus żony (z ulgą) i 1x150 zdrowotne.Ja rejestruje się w UP i przez pół roku biorę zasiłek(nikt mnie nie zatrudni - mam za dobre kwalifikacje)Jaki jest bilans tego zabiegu łatwo policzyć.Ogólnie zamiast wpływu 1000zł kasa dopłaca ok 400zł przez pół roku, a potem ma tylko 800zł (żona mnie przyjmie na os. wspolpracujaca)O stratach NFZ nie wspomne.Brawo panowie posłowie.
omega999 / .* / 2004-09-07 16:49
Spokojnie, panowie (P)osły i tak nie potrafią liczyć a z logiką mają niewiele wspólnego więc prosty bilans jest nie do przyjęcia. Zakład Utylizacji Starószków sam się zutylizuje ale przedtem mógłby zrobić utylizację naszych przestarzałych, zniedołężniałych i niesprawnych (P)osłów z Wiejskiej.
Warszawiak / .* / 2004-09-07 13:09
Prowadzac dzialalnosc "gospodarcza" od lat zastanawiam sie jak obejsc te chore przepisy. Nasuwa sie tylko jeden wniosek: SZARA STREFA.Wiekszosc z nas facetow i tak nie dozyje emerytury. Jak czlowiek uczciwy w Polsce moze byc uczciwy?
MAGDA / .* / 2004-09-07 12:48
jestem od 30 lat pracownikiem tzw budzetowki a do sredniej krajowej mam jeszcze cho cho cho maz pracuje "na swoim" i naprawde bardzo czesto utrzymujemy sie tylko dzieki temu ze ja co miesiac dostaje pensje. ZUS, podatki i inne oplaty zwiazane z malenka firma pochlaniaja niekiedy wszystkie dochody a i sa miesiace ze musze dolozyc. Jesli teraz znowu ZUS podniosa to chyba trzeba bedzie zrezygnowac z dzialalnosci i tak najprawdopodobniej postapi wielu robiacych bokami drobnych przedsiebiorcow i wtedy kto bedzie placil te wszystkie podatki ZUS-y itd. Zeby bylo smieszniej od paru dni leci w TV reklama, ze z ZUS dostane tylko 50% emerytury. No to o co tutaj chodzi, mam placic wiecej i wiecej a jak dozyje emerytury do daza mi 50%. Paranoja. Zlikwidowac ZUS wprowadzajac indywidulne konta, doliczajac rowniez te pieniadze ktore juz mam wplacone a z ktorych wlasnie pani dyrektor ZUS buduje sobie palac z gabinetem 150m (po co) przeciez i tak petenta czyli nas przed obliczej jej najjasniejszej nie dopuszcza.
miracleman / .* / 2004-09-07 14:30
jak sama zauwazylas "...buduje sobie palac..." wiec juz masz odpowiedz:P
Grzegorz / .* / 2004-09-07 12:31
mnie najbardziej rozbawila propozycja podniesienia najnizszej krajowej do ponad 1200 brutto. Mam sklep i jednego pracownika na ktorego pensje i zus ledwo mi wystarcza- jak sadzicie czy po podwyzce bede mial pracownika ?? Zastanawiam sie nawet czy bede mial sklep. Ale wystarczy pomyslec o wszystkich zatrudnionych w "panstwowce" (w tym ZUS) oni sie uciesza - ale od razu poleci w gore np. prad, gaz itp. oraz samoistnie nawet bez zmian w ustawach skladka ZUS za wlascicieli prywatnych firm, gdyz podstawa brana jest z przecietnego wynagrodzenia pracownikow. Ale co kogo obchodza pracownicy w prywatnych firmach, wazne ze statystyki beda lepsze. W koncu zasilki sa dla ludzi. W 1997r otwieralem firme i placilem ok 300 zl skladki ZUS - bylo ciezko, ale mlodszemu pokoleniu po prostu wspolczuje. Z pozdrowieniami dla wlodazy naszego Panstwa
jmper / .* / 2004-09-07 12:28
Rzadko się wypowiadam publicznie, ale w tym przypadku nie mogę pozostać obojętny. Jeśli to chore prawo zostanie uchwalone, to zrobię wszystko, żeby nie płacić złodziejom. W najgorszym razie wyrejestruję firmę i będę pracował na czarno, w najlepszym przenoszę firmę za granicę.W jednym i drugim przypadku ZUS dostanie g... nie moje pieniądze.
Negocjatorka / .* / 2004-09-07 12:17
Można nie płacić zusu jeśli jest się współwłaścicielem spółki zoo, koszt założenia jest wysoki ale się zwróci no i trzeba mieć wspólnika. Poza tym, jeśli ustawa wejdzie to zaraz zajmą się nią prawnicy i znajdą jakąś dziurę. Pytajcie prawników i doradców. A jeśli chodzi o protest ekonomiczny, to warto ogłosić np grudzień miesiącem wyrejestrowania z zusu, a co za tym idzie nie płacenia składek, tylko zdrowotne.
trukszyn / .* / 2004-09-07 17:22
I to jest dobry pomysł!!Powinniśmy skłonić money.pl,upr i innych myślących w ten sposób aby rozpropagowali akcję "Grudzień bez ZUS".Właściciele Money.pl!!Macie znowu okazję do zainicjowania świetnej kampanii obywatelskiej!!
Maciej / .* / 2004-09-07 12:13
A może by tak zapytać prywatne firmy ubezpieczeniowe czy i za ile przejęły by na siebie zobowiązania ZUSu - oczywiście w obecnej sytuacji czysto teoretycznie. Wiadomo że pojawiłyby się wtedy głosy o niesprawiedliwości społecznej, że jedni ubezpieczyciele osiągając lepsze wyniki finansowe moga zagwarantować lepszą emeryturę, lepszą opiekę zdrowotną albo że ci których stać mogą sobie zapłacić za lepszą opiekę. Ale niestety tak jest skonstruowana gospodarka rynkowa że jak nie ma rozwoju gospodarczego to trzeba sztucznie troszczyć się o sprawiedliwość.Pewnie pojawiłby się też głosy kto wtedy wypłacałby zasiłki i pomoc socjalną - prywatne firmy właśnie. Osoba uważająca że takiej pomocy potrzebuje miałaby możliwość wyboru firmy ubezpieczeniowej która udzielałaby jej tej pomocy. Ja bardzo chętnie wpłacałbym co miesiąc pewną sumę na pomoc społeczną do swojego ubezpieczyciela który tą sumę mógłby dobrze zainwestować (spójrzmy na wyniki długofalowe przy ubezpieczeniach na życie) i wypłacać pomoc społeczną.Innym plusem takiego rozwiązania jest to że w przypadku klęski żywiołowej potężnych kosztów nie będzie ponosiło państwo tylko potężni światowi reasekuratorzy.Jeszcze jeden plus to możliwość pakietowego ubezpieczenia od różnych ryzyk nie tylko zdrowotnych.Po co nam ZUS, IKE, OFE... te wszystkie twory dookoła zusu i w nim samym.Utopia....A może jednak, kiedyś?
Aga / .* / 2004-09-08 09:23
Czysta utopia! Ale poieram! Nie mamy innego wyjscia! tyko zapakowac poslów w stra ruska rakiete ( koniecznie z uszkodzona lacznoscia) i wyslac na orbite! A normalnie myslacy ludzie zorganizuja co trzeba i wreszcie bedzie pozadek! Zawsze uwazalam ze nikt normalny nie moze zostac poltykiem w naszym kraju ale ci "wybrancy" z wiejskiej to juz szczyt kretynizmu!
sema / .* / 2004-09-07 11:42
ZUSokomuna od dawna niszczy polską przedsiębiorczość.Aroganccy pracownicy ZUS dobrowolnie nic nie zmienia.Wielu ludzi pracujących na własny rachunek.których dochodów nieda się przewidzieć np;usługi budowlane jest zaszczute przez komorników i wyroki sądowe.Składka ZUS/podatek/ nie może być niezależna od dochodów netto. Argumenty pracowników ZUS sa prostena takie tłumaczenia. Niech pan zrezygnuje z działalności gospodarczej. I co dalej ? WILK nie zrezygnuje dobrowolnie z obiadu na prośbę BARANA.
trukszyn / .* / 2004-09-07 12:01
A ja dodam to co usłyszałem od mojego znajomego z USA (republikanin)Otóż wygłosił on tezę,że państwowa opieka socjalna jest dziejowo nielogiczna ponieważ:a)Jeżeli Państwo jest biedne to opłaty socjalne przyczynią się do zachamowania Państwa wzrostu gospodarczego czyli dobrobytu co w rezultacie będzie stopniowo obniżać jakość państwowych usług socjalnych i prowadzić do zubożenia obywateli- opieka socjalna w biednym Państwie jest niemożliwab)Jeżeli Państwo jest bogate to umożliwia obywatelowi zgromadzenie środków w takiej ilości aby sam sobie zagwarantował najlepszą opiekę socjalną.Zatem w Państwie w bogatym Państwie opieka socjalna jest niepotrzebna.
omega999 / .* / 2004-09-07 16:34
Zgadzam się w pełni z tym stwierdzeniem i popieram, lecz w Polsce to jest niemozliwe. U nas wszystko jest anormalne i alogiczne niestety, więc pozostaje nam tylko emigracja w strefę normalności.
tadense / .* / 2004-09-07 11:26
Od ponad roku już wyrejetsrowałem siebie z firmy żony którą razem prowadzimy od 1979 roku. Skasowalśmy dwa punkty (gastronomia) i zredukowaliśmy zatrudnienie zwalniając kilku pracowników. Po kolejnej nieodpowiedzialnej decyzji, nie popartej rzetelną analizą rynku i sytuacji małych przedsiębiorstw efekt bedzie wiadomy. Ja się nie poddam ale to, że jeszcze się utrzymujemy i podobne do naszej inne firmy też o czyms świadczy. Znam także wiele firm które utworzyły się z "podziemia" a obecnie do niego wróciły. Ci przedsiębiorcy twierdzą że jeśli mają ponosić zawyżone koszty, jednocześnie i tak łamiąc prawo, to już lepiej tych kosztów nie ponosić wcale. Może taki sam los czeka i tych co się nie poddają....
M / .* / 2004-09-07 11:14
Czy pomysł opodatkowania przychodów z zeszłego roku w przysłym roku jest w ogóle zgodny z konstytucją ? Z projektu wynika, że ZUS w przyszłym roku ma zależeć od dochodu z roku poprzedniego a w roku poprzednim nie znaliśmy przecież skali opodatkowania składką ZUS.Poza tym to może powodować nierówną konkurencję. Ktoś, kto w zeszłym roku zarobił mniej będzie miał dużo niższe koszty w porównaniu z kimś kto - na własne nieszczęście - zarił rok wcześniej więcej.
Agata / .* / 2004-09-07 11:09
Prowadzę działalność 10 lat,moje dochody są bardzo płynne nigdy nie mam pewności co będzie za 2 miesiące.to że w roku dochody były na poziomie średnim nie oznacza,że tak będzie w następnym,a ZUS trzeba będzie płacić.Mam na utrzymaniu 4 osoby , nigdy nie chciałam nic za darmo ,na to co mam ciężko pracowałam,o swoją emeryturę potrafię zadbać i nie mogę słuchać obłudnych słów,że to w moim interesie jest ,bo będę mieć wyższą emeryturę.Tylko,że ja tego nie wytrzymam,bo jeżeli po opłaceniu wszystkiego ma mi zostać 400 zł na 4 osoby ,to mam to gdzieś i zaczynam myśleć co zrobić bo napewno nie będę pracować tylko poto żeby mieć wyższą emeryturę z zus , bo w to to nikt nie uwierzy.A Pan Mieczysław Rakowski dostał dodatek do emerytury podpisany zresztą przez P.Milera w wysokości 1500 zł,bo pewnie jest b.biedny i wszystko jasne.
ciucio / .* / 2004-09-07 10:55
Moja propozycja: zawiesić działalność na 1 rok i otworzyć działalność np. na nazwisko żony, która w poprzednim roku nie uzyskała dochodu; następnie po roku zawiesić działalność żony i odwiesić własną i tak w koło Macieju. Czy ktoś może się wypowiedzieć, czy będzie to zgodne z prawem? A tak w ogóle, to po co mamy tak kombinować? Zlikwidować ZUS, a jego byłych pracowników zapędzić do pracy w kamieniołomach.
abc / .* / 2004-09-07 22:00
Na razie to najlepszy sposób i zupełnie legalny.
arco / .* / 2004-09-14 19:26
Według ZUS nie wolno zawieszać działalności, tylko całkowicie wyrejestrować w urzędzie miejskim. Ale nawet biorąc pod uwagę koszt ponownej rejestracj i tak się opłaca...

Najnowsze wpisy