Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składkami na ZUS chcą tylko poprawić budżet

Składkami na ZUS chcą tylko poprawić budżet

omega999 / .* / 2004-09-06 10:34
Wyświetlaj:
dyzio / .* / 2004-09-07 10:22
może ktoś zna i poda maile dp pana patera i ministerstwa pracy , moze tam wypadałoby pisać niech wiedzą co ludzie o nich myślą!!
Zbig / .* / 2004-09-08 09:12
Oni olewają to co ludzie o nich myślą
Biały / .* / 2004-09-07 10:08
A dwa dni temu TV pokazała "Folwark Zwierzęcy". Pan Minister z całą pewnością byłby świetnym odtwórcą świńskiej roli. I to bez aktorskiego wykształcenia. rałby po prostu siebie.
mf / .* / 2004-09-07 09:57
1. Pytanie do twórców projektu: jeżeli podstawą obliczenia składki ma być dochód uzyskany w roku poprzednim, to z czego mam zapłacić składkę w roku bieżącym - jeśli dochód będę miała niższy lub wcale go nie będzie? Wiadomo przecież, że dochody osób prowadzących DG są często nieregularne.2. Obserwując sytuację demograficzną w Polsce oraz znając mechanizm obowiązującego u nas systemu ubezpieczeń społecznych - mam pełną świadomość, że moja emerytura będzie groszowa (jeżeli w ogóle będzie) - i to bez względu na wysokość płaconych obecnie składek.3. Z pow. wynika wniosek - obecny system ubezpieczeń powinien zostać zlikwidowany. Zatem likwidacja ZUS - u, tworu anachronicznego i b. kosztownego, jest KONIECZNOŚCIĄ. Moja sprawa, gdzie i jak zabezpieczę się na starość. Natomiast dla obecnych emerytów znalazłyby się środki z likwidacji ZUS. Mam wrażenie, że byłoby tych środków więcej niż w istniejącym systemie.4. Wprowadzenie podatku liniowego w granicach 15% zabezpieczyłoby potrzeby państwa i zmiejszyło koszty utrzymania systemu skarbowego. Może to nie na temat - ale składka ZUS - to jak wiadomo (i nie jest to tylko moje zdanie) - to nic innego jak podatek. Nazywanie tego ubezpieczeniem - to robienie z ludzi idiotów.
Jackus / .* / 2004-09-07 09:55
Działalność prowadzę od 89 roku. Jeszcze dwa lata temu zatrudniałem 12 pracowników. Teraz Jedną osobę na stałe i jedna na czarno. Po maksymalnym obcięciu kosztów, zacząłem wychodzic na prostą, ale teraz juz nie dam rady, pójdę chyba na zasiłek i sam poszukam czegos na czarno, bo juz nie mam siły.
abka / .* / 2004-09-07 10:43
przez długi czas dokladalam do mojego biznesu - najpierw na rozkręcenie, potem na przeżycie - tylko dzięki temu, ze wcześniej pracowałam na etacie i mialam malutki kapitalik odłozony na rozruch. teraz zarowno przychodu jak i kapitaliku "niet" - w miesiące "dołów" państwo zabrało money na skladki, ubezpieczyciele - na skladki AC, OC itp. jak sprzedam samochod to już nigdy nie wznowie działalności, bo z czego?. do pracy nikt mnie nie chce bo mam za dobry CV :-)))))) i jestem za stara :-((((((. jaką czarną robotę moze robić kobieta wykształcona, mająca klopoty z kręgosłupem (fizycznej pracy po prostu już nie wytrzymuję). przecież w tym państwie cholernym nie ma nic stałego do czego można sie odnieść. no przesadziłam - stali są cwaniacy i złodzieje, a oni mają kasę i ustalają zasady gry, a ja glupia sie buntuje bo mam wpojone zasady. co z tego że mogę sobie spojrzeć w twarz, kiedy nie mam co dać tej twarzy jeść...
reformator / .* / 2004-09-07 09:48
1) Przedsiębiorca musi płacic składkę ZUS również w przypadku straty. 2)Jeżeli składka ZUS ma być od płacona od dochodu to staje się podatkiem dochodowym i powinna być rozliczana analogicznie jak podatek dochodowy (z uwzględnieniem starty) 3)Aktualnie (i równiez w projekcie) po przekroczeniu pewnej wartości dochodu stawka na ZUS już nie wzrasta. Nie obejmuje również wszystkich dochodów. 4)Dochód z działalności gospodarczej w wielu przypadkach jest dochodem wyłącznie na papierze. Można podac wiele przykładów. 5) Dochód w działalności gospodarczej często ulega zmianom. W przypadkach, gdy przedsiębiorstwo wpadnie w okres złej koniunktury, wysokie składki ubezpieczeniowe szybko doprowadzą do bankructwa. Nawet po wprowadzonych zmianach system będzie niespójny, niesprawiedliwy i nadający się do zaskarżenia do trybunału!!! Pytania podstawowe: - dlaczego ZUS ma być płacony od dochodu a nie w stałej wysokości?(każdy dostaje takie samo minimalne świadczenie emerytalne, rentowe itd. zabepieczające jedynie państwo przed koniecznością łożenia na obywatela). Jeżeli ktoś chce więcej ubezpiecza sie samodzielnie. - po co nam dwa systemy poboru składek od dochodu (ZUS i podatek dochodowy)? Z podatku dochodowego można uzupełniać system ubezpieczeń (również w wielu sytuacjach skrajnych)nie ponosząc wysokich kosztów poboru składek w zróżnicowanej wysokości. - jaki jest koszt poboru składek ZUS w obecnej formie, gdzie wymagane jest naliczania w złożony sposób wraz z wypełnieniem mnóstwa różnych deklaracji!!! Jakie byłyby oszczedności, gdyby system został uproszczony.
jarek - prowadzący działalność / .* / 2004-09-07 09:41
Od paru lat prowadze działalność wczesniej ztrudniałem 5 pracowników jednak działania naszego państwa doprowadziły do tego, że musiałem ich zwolnić. Teraz zatrudniam niektrórych na umowe odzieło. aby sie podnieść i muc lepiej rozwinąć ciołem wszelkie koszty by móc sprostać wymogom Banku na otrzymanie kredytu, który pozwoli mi ponownie rozwinąć skrzydła i zatrudnić z 3-5 osób. Jak pokazuje zycie teraz oberwę w łeb ponieważ za 2003 miałem dobry wynik, zapłaciłem duży podatek ale moge wziąc kredyt. co z tego kiedy od nowego roku zqpłace ok 2000,00 za ZUS co zabiera mi mozliwość spałacania kredytu. Jak nie wezme kredytu to nie rozwinę mojej działalności a jak nie rozwinę to nie osiagnę wystarczajacych dochodów by za ZUS płacić a więc chyba zamknę działalość i może znajde pracę. Musze dodatć, że utrzymuję 6 osobową rodzinę co dla Państwa sie nie liczy, że ta moj 4 dzieci będzie za pare lat pracować na rzecz tych polityków i nie tylko - na ich emerytury. Takie inwestycje się nie liczą. I muszę przyznać, że takie działania moga zmusić mnie i nie tylko, bo mam kilku znajomych, którzy sa w podobnej sytuacji, że wyjedziemy z tego kraju napewno nie do Europejskiego. A wówczas nasze dzieci bedą pracowac na emerytury innych obywateli. I rozumiem, że o to chodzi Naszym rządzącym. Ale tak naprawdę to mam wrażenie, że tylko w słowach im chodzi onasze dobro bo w rzeczywistości działają jakby na czyjeś polecenie.
Revolutionar / .* / 2004-09-10 02:14
Tak, działają na polecenie polskiej złodziejskiej mentalności wg. motto: jak się dorwię do władzy to muszę się nakraść, aby mi i moim 10 następnym pokoleniom starczyło na życie w luksusie. Naród polski nie ma moralności ani odwagi. Daje się okradać przez samych siebie, toleruje złodziejstwo i nie walczy z patologiami.
maciek / .* / 2004-09-07 09:29
Moze ktos wie jak wyglada przeniesienie działalności do np. Czech i czy tam jest mniej schizofreniczne panstwo?
Drobny inwestor / .* / 2004-09-07 09:23
Z autopsii:Prowadząc dorbną inwestycję zatrudniałem na kolejnych etapach budowy 5 wykonawców, z tego tylko 1 był zarejestrowany i wystawił mi rachunek na którym mi nie zależy (podniósł tylko moje koszty). Pytanie retoryczne : Ile zarejestrowanych firm wykorzystam w dalszej części inwestycji?Czy w ogóle takie będą, jeżeli rząd tylko patrzy jak podnieść dochody, a nie ograniczyć rozrzutność niegospodarność i kumoterstwo?Sądzę , że czytanie komentarzy do takich artykułów jak ten powinno być obowiązkiem urzędników zasiadających w ministerstwach, choć powinno temu towarzyszyć także wyciąganie wniosków, a to widać przerasta wielu "trzymających się stołków" przerasta
Marcin / .* / 2004-09-07 10:33
Najpierw trzeba też umieć obsługiwać komputer, ale i z tym chyba mają problemy.
mf / .* / 2004-09-07 10:05
Nie mogą czytać, bo żeby wziąć mysz do ręki, musieliby puścić stołek, a lepiej trzymać stołek oburącz niż jedną reką (pewniej i bezpieczniej). Pozdrawiam
Przedsiębiorca / .* / 2004-09-07 08:58
Ja sobie tego po prostu nie wyobrażam. Pewne jest, że mój budżet tego by nie udźwignął.Jedno pytanie mnie wciąż dręczy - dlaczego nasze władze mają w 99% absurdalne pomysły? Ale to pytanie retoryczne ...
zibik / .* / 2004-09-07 08:25
Mam mały sklepik gdzie zatrudniam 2 osoby (jedna na 1/4 etatu) do tej pory płaciłem krus bo tylko tak mi sie opłacało. Od 1 pazdziernika grozi mi płacenie zusu, dlatego likwiduje sklep, zwalniam dwie osoby. Razem z jednym pracownikiem zasilimy grona bezrobotnych na których nasze wspaniałomyślne państwo bedzie łożyc pieniądze.
taka jedna / .* / 2004-09-07 08:01
wyjeżdżam niebawem z tego kraju, moje podatki weźmie ktoś inny, jestem coraz bardziej pewna, ze aby coś zmienić w Polsce, to trzeba najpierw zaorać i posypać solą tę ziemię.....
olek / .* / 2004-09-07 08:00
A ja wyjade na Słowacje albo na Litwe i tam otworze działalność a do Polski będę robił tylko dostawy wewnątrz Unijne i po sprawie:) Ciekawe z kąd wtedy rząd weżmie pieniądze jak wszyscy działalność bedą mieli poza Polską
ILE JESZCZE? / .* / 2004-09-07 00:23
Witam wszystkich, Sprawa 1 - jak długo jeszcze, największym i najgroźniejszym złodziejem w tym kraju będzie "PAŃSTWO" ??? Najgroźniejszym dlatego, bo odbywa się to w "majestacie prawa" !!! Sprawa 2 - jak długo jeszcze , urzędasy wszelkiej maści, będą - p*****ąc w stołki - za pieniądze podatników zresztą, zamiast podatnikom życie i wszelkie sprawy ułatwiać, będą wszystko utrudniać ??? Sprawa 3 - jak długo jeszcze, wyborcy będą przydatni tylko i wyłącznie do tego, żeby co 4 lata, pomagać dostać się garstce wszystko wiedzących "mądrali" do KORYTA. A po dostaniu się już do tego KORYTA, wspomniana wcześniej garstka "mądrali", dalej będzie wołać : mało , mało , mało !!!
heinz / .* / 2004-09-06 23:17
FOLWARK ZWIERZĘCY CZYLI:Z komuną odeszły pewne świnie.Ale!Na ich miejsce natychmiast wlazły następne świnie.Te świnie zostały wykwiczane przez poprzednie świnie.I znów były stare świnie.Teraz mamy nowe świnie, ale to są te same świnie.A ważne jest by świńskie koryto było pełne!!!No i co teraz? owce, barany, konie i kury.SZARA STREFA!Niech świnie padną z głodu.Pozdrawiam...
Janek / .* / 2004-09-06 22:48
W Lubsku Jest ZUS ale załatwić coś w nim to graniczy z cudem ciągle odkładają różne sprawy na później bo teraz nie można załatwić tego a tamtego no bo tego np- nie itp itp za dużo pracowników w ZUSIE . Jestem za całkowitym zlikwidowaniem ZUSU. Tak Jak UPR
Grzegorz / .* / 2004-09-07 11:58
Panowie spokojnie - jak zlikwidują ZUS to stworzą cos nowego. Przykład mieliśmy z kasami chorych - czy cos sie zmienilo poza nazwa i prezesami ??

Najnowsze wpisy