Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składkami na ZUS chcą tylko poprawić budżet

Składkami na ZUS chcą tylko poprawić budżet

omega999 / .* / 2004-09-06 10:34
Wyświetlaj:
Janek / .* / 2004-09-06 22:45
Uważam , że ZUS należy zlikwidować .I tak budżet Państwa dopłaca . Zlikwidowany ZUS to mniej pieniędzy szło by na marmury i na wysokie pensie urzędników. I dla rencistów i emerytów i tak spokojnie starczy. A myślę ,m żę jak się dobrze policzy to kto wie czy nie dostaliby emeryci jeszcze podwyżki po likwidacji ZUSU. Kto wie ?????
Bombi / .* / 2004-09-06 22:15
Ciakawe co zrobi drobny przedsiębiorca, jak bedzie miał słabe, powiedzmy, 3 miesiace. Wyda na ZUS tyle, że bedzie musiał się wyciągać z dołka przez nastepne trzy. I tak w kółko. Ja darmozjadom w każdym razie nie dam. Znajdzie sie sposób.
A / .* / 2004-09-07 10:57
Bombi - daj jakąś wskazówkę. to jest ostatni miesiąc mojego biznesu, musze go zlikwidować, albo zawiesic albo nie wiem juz co..
A / .* / 2004-09-08 17:05
dzięki za wskazówkę. w ramach dnia dobroci chcesz zlikwidowac nie tylko mój biznes ale i mój komputer? niedoczekanie twoje.Uwaga - Bombi rozsyła wirusy!!!!! miejcie sie na baczności
Bombi / .* / 2004-09-06 22:15
Ciakawe co zrobi drobny przedsiębiorca, jak bedzie miał słabe, powiedzmy, 3 miesiace. Wyda na ZUS tyle, że bedzie musiał się wyciągać z dołka przez nastepne trzy. I tak w kółko. Ja darmozjadom w każdym razie nie dam. Znajdzie sie sposób.
DMS / .* / 2004-09-06 22:02
PANOWIE ZABEZPIECZCIE TROCHE GROSZA I WSZYSCY NP. POD KONIEC PAŹDZIERNIKA ZAWIŚMY DZIAŁALNOŚĆ, WYREJESTRUJMY SIĘ ZLIKWIDUJMY, PRZETRZYMAJMY CHOCIAŻ JEDEN MIESIĄC, WTEDY KTOŚ POWINIEN DOSTRZEC SKĄD SIĘ BIORĄ PIENIĄDZE W BUDŻECIE, A JAK BYŚMY TAK POCIĄGNELI DWA MIESIĄCE TO NAPEWNO COŚ BY SIĘ RUSZYŁO NA NASZĄ KOŻYŚĆ, JA OSOBIŚCIE MAM DOŚĆ SŁUCHANIA O UŁATWIENIACH DLA DROBNEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
ZBYNEK / .* / 2004-09-26 19:46
prowadzę działalność 7 lat już mam tego dosyć. Zus tyle kasy ze mnie wydoił i chce jeszcze.....a co z moją rodziną....co powiem swojej córeczce.że dziś nie ma obiadku bo muszę zapłacić haracz dla ZUSUUUU.Panowie i panie czas się zebrać do kupy i wier...im w du..y
agnieszka / .* / 2004-09-07 21:43
to była mojapierwsza myśl, po usłyszeniu informacji o tym projekcie(podn. składek)górnicy potrafią zastraszyć, choć tylko "doją"budżet Państwa, to dlaczego my mamy nie mieć wpływu na katastrofalne w skutkach decyzje decydentów. Najgorsze, ze oni o tej katastrofie nie myślą.ja wyjadę-tyle dostaną, albo-szara strefa
min / .* / 2004-09-13 12:23
Załóż stronę - ja się przyłączam, mogę zawiesić na 2 miesiące
agnieszka / .* / 2004-09-07 21:38
to była mojapierwsza myśl, po usłyszeniu informacji o tym projekcie(podn. składek)górnicy potrafią zastraszyć, choć tylko "doją"budżet Państwa, to dlaczego my mamy nie mieć wpływu na katastrofalne w skutkach decyzje decydentów. Najgorsze, ze oni o tej katastrofie nie myślą.ja wyjadę-tyle dostaną, albo-szara strefa
Gość / .* / 2004-09-07 10:37
Zgadzam się z Panem. Niby dają nam pieniądze z funduszy strukturalnych, ale aktów wykonawyczych nie ma, no i pieniądze są nadal wirtualne. Aktów nie mają czasu uchwalić, ale o podwyżkach zusu...Na to zawsze znajdą czas
dyzio / .* / 2004-09-07 10:07
kiedyś już o tym pisałem pomysł świetny 100% legalny i w 100% skuteczny tylko jak go rozpropagować ?
trukszyn / .* / 2004-09-06 21:06
Czemu nikt z obecnych nie poruszył tematu skandalu jakim była informatyzacja ZUS przez firmę PROKOM?Za to co przeciętny informatyk wziąłby najwyżej 10000 złotych składkodawcy zapłacili Panu Krauze grube miliony!!Poza tym 2 lata temu spędziłem 6 godzin w ZUS poprawiając błędne deklaracje składkowe i widziałem jak oni pracują.To co tam robiło 10 osób zrobiłbym sam jeden.Tylko,że mnie życie kazało pracować a oni piją głownie kawkę z koleżankami.Pracownicy ZUSU!Ręki wam nigdy nie podam!!
omega999 / .* / 2004-09-07 08:43
Informatyzacja to jedno, a bałagan i brak kompetencji to drugie. Osobiście byłem wzywany dwa razy do ZUS z powodu nie dostarczenia deklaracji. Miałem na szczęście potwierdzoną przez ZUS kserokopię. Nie mogłem natomiast zrozumieć dlaczego ja miałem oddać im swoją kopię lub zrobić dla nich odpłatnie w innym budynku (niestety nie mieli własnej kserokopiarki !!!). W biurze siedziały 3 panie i były "bardzo, bardzo zajęte, pewnie nie było tej czwartej, akurat tej która złożyła parafkę na mojej kopi ! Ludzie jak można pracować w takim bałaganie ?
abc / .* / 2004-09-07 22:20
Stworzono strasznie złożony i drogi system poboru składek na ubezpieczenie. Zwykłe uproszczenie systemu dałoby większe oszczędności (nie tylko w ZUS ale i u prowadzących działalność). Ile kosztuje obsługa prawna składek ZUS (i pochodnych). Można stworzyć prosty system (kiedys byl prostszy i komus przeszkadzał). Audyt w ZUS jest konieczny!!!Można się spodziewać w przyszłym roku ZUS od dochodów kapitałowych, dzierżawy itp.
omega999 / .* / 2004-09-06 20:37
Cała ta sprawa przypomina robienie w nieskończoność transfuzji z "naszej krwi" trupowi jakim jest ZUS. Rząd na siłę próbuje pozyskiwać od przymusowych "dawców" krew i wpompowuje go w nieboszczyka, zamiast go już dawno pochować !!! Marnotrawstwo, obłuda i bezczelność rządu sięga apogeum. Narodzie biedny dlaczego wybrałeś takich (P)osłów ? którzy teraz mają cię w d... !?
Marcin / .* / 2004-09-07 10:47
Niedawno ktoś wpadł na calkiem ciekawy pomysł; aby poslowie wybierani byli z poszczególnych okręgów powiedzny jeden powiat=jeden poseł1 ilość posłów spadłaby z ponad 400 do zaledwie 3002 Każdy rejon Polski byłby reprezentowany3 Może końcu politycy byliby bliżej ludziAle cóż już sam pomysł odrazu został odrzuconyWiec mam pytanie ile podpisów społeczeństwa trzeba zebrać żeby móc wnieść taki projekt? Czy może potrzebna jest zmiana konstytucji?
Furman / .* / 2004-09-12 20:45
To co Pan odkrył to nazywa się JOW. Czyli jednomandatowe okręgi wyborcze. Polecam strony www. jow. pl i www.normalne.pl
Łukasz Kuriata / .* / 2004-09-06 20:37
Czytają ten tekst - bardzo się zasmuciłem, w ten sposób dławią polską przedsięiorczość, nie mówiąc o młodych ludziach - pytanie jak zacząc drobny biznes.Zgodnie z wypowiedziom na forum ps Sunday podzielam zdanie, że potrzebny jest audyt tej instytucji!!!!być może wkońcu dowiemy się kto marnotrawi i w jaki bezsensowny sposób je traci npzakup grutów w Warszawie, czy organizowanie przyjęć w Kopalni Soli Wieliczka, pewnie takich przykładów można mnożyćCiekawi mnie czy z taką inicjatywą obywatelską zgodziła by się Business Centre Club - Związek Pracodawców, Konfederacja Pracodawców Polskich, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych oraz Związek Rzemiosła Polskiego.
MAKS / .* / 2004-09-06 20:18
Obłuda,fałsz,złodziejstwo, marnotrawstwo takimi tylko słowami można nazwać działanie rządu w stosunku do narodu, który na niego haruje. Prowadzę firmę pięć lat i naprawdę mam dosyć, dosyć i jeszcze raz dosyć. To po prostu skandal, bezprawie. Ale tylko takie rzeczy mogą wymyślać ludzie, którzy nie budowali jakkiejkolwiek firmy bez układów i pieniędzy. Dlatego domagam się, aby któryś z tych cudownych posłów, urzędników ,ministrów itd. założył firmę i zasuwał tak jak ja po 16 godzin. Prawda jest taka, ze Ci ludzie nie mają pojęcia o prawdziwej pracy, bo całe życie nic nie robili poza biciem piany. Myślę, że absurdy osiagnęły apogeum, dlatego zamknę to co prowadzę a nie dam ani złotówki wiecej na ZUS.
MarS / .* / 2004-09-06 19:14
Jako Agent Ubezpieczeniowy - w imieniu kilku tysięcy podobnych "jednoosobowych firm" sprzedaży ubezpieczeń protestuję!Jak mozna próbować moimi składkami "łatać budzet" przecież te składki jeżeli już to mają iść na moją przyszłość i tylko moją - nie zgadzam się z takim podejściem.Proponuję 3 stopniowy do wyboru powtarzam do dobrowolnego wyboru podział tzw podstaw do opłacania składek ZUS.Mamy w naszym kraju inne możliwości niż na siłe "składkowanie" w nieskończoność w dziurę bez dna.
ziutek / .* / 2004-09-06 18:58
Ostatnio jak podnosili składkę na ZUS to jeśli dobrze pamiętam w tym samym czasie rząd podarował panu Kulczykowi wolną rekę w Orlenie czyli przeforsowanie swojego kandydata do rady nadzorczej ciekaw jestem co teraz planują czyżby zbierali na odprawę dla pana Wróbla mam już tego dość serdecznie wszystkim tłumaczą że po wejsciu do Unii każdy może szukać szczęścia za granicą , może by tak sami go spróbowali poszukać bo mnie to już delikatnie mówiąć wk..... Jak wszyscy wyjadą to kto będzie płacił ZUS na emerytury i renty tych obiboków sami sobie kręcą bat na siebie chociaż pewnie ich licho nie weźmie zabiorą staruszkom, wszystkim tym co żyją za kilkaset złotych na miesiąc a sobie dołożą po parę tysiączków bo oni muszą z czegoś żyć i to godnie, w końcu to oni są solą tej ziemi, a reszta ja się pytam to co ? No i oczywiście na koniec parę słów otuchy dla chojnych sponsorów firmy Prokom, bo wkońcu wszyscy w zębach do 10 tego zanosimy daninę , ale mamy za to drużynę koszykarską i nawet turniej tenisowy Europa całą gębą.
gal anonim / .* / 2004-09-06 18:51
Wszelkie wzrosty obciążeń ZUS, podatków itp to działanie na dziś,Polacy mam nadzieje poradząsobie, aja tylko czekam jak nasz kochany budżet sie przewróci od tych podwyżek DW
zibi / .* / 2004-09-06 18:49
Od dłuższego czasu ZUS jest "państwem" w Państwie - nie imają się go żadne zasady ,oraz wszelkie błędy jakie popełnia są przerzucane na płatników chyba już czas aby ktoś! popatrzył na ręce tych nierobów i rozliczył ich z "fantastycznej " zabawy w okradanie narodu i cudotwórczj działalności zawodowej.I jak tu się dziwić tym co uciekli w szarą strefe!Nasi "możnowładcy" tylko umieją siegać do cudzych kieszeni - bo na znalezienie sposobu na wyjście z impasu ich intelekt nie pozwala-są tacy zapracowani i przemęczeni ! Myślę że nadeszła pora aby pracownicy i tak zwani działacze związkowi poparli w zbożnej walce z ZUS-em pracodawców bo jest to w ich żywotnym interesie.Ciągłe podwyżki i bałagan panujący w ZUS-ie prowadzą do jednego - 0 zatrudnianych pracowników!
Paweł / .* / 2004-09-06 18:47
Wszystko pieknie - tylko ze ja uciekam z tego popieprzonego kraju. Profil dzialalnosci mojej firmy pozwala ulokowac ja gdziekolwiek, gdzie nie bede musial drzec przed pomyslami naszych czcigodnych rzadzacych. I cale szczescie - brakowalo mi tylko tzw. gwozdzia do trumny ;) bye bye polski fiskalizmie
Furman / .* / 2004-09-07 01:42
No to s*****... trutniu. Baba z wozu koniom więcej owsa.
R-2oor! / .* / 2004-09-07 12:19
Tey Furman utrzymujesz się z naszych podatków czy jak - młotku ???
Paweł / .* / 2004-09-07 08:55
No comment ;) dawaj sie okradac dalej ;)
Marcin / .* / 2004-09-07 10:52
No i zakim stanąć?Kiedy, uciekać to tchórzostwo a zostawać to idiotyzm.:/
sickman / .* / 2004-09-06 18:10
A ja bym zrobił tak... jeden podatek 25% dla wszystkich i precz z ZUS... Państwo powinno zabezpieczyć pierwszą pomoc i doraźną pomoc podczas choroby, chcesz więcej to sie ubezpieczaj sam, chcesz emeryture, podpisz umowe z funduszem... tyle na temat, kto jest za niech sie wpisuje!
komisarz / .* / 2004-09-06 17:59
Budowa neoSocjalizmu w Nowej Europie wymaga wyrzeczeń!! Dalej płacić!

Najnowsze wpisy