Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składkami na ZUS chcą tylko poprawić budżet

Składkami na ZUS chcą tylko poprawić budżet

omega999 / .* / 2004-09-06 10:34
Wyświetlaj:
Sunday / .* / 2004-09-06 17:39
Jestem za audytem Zus.A składki jeżeli płacić to proszę o jasną omowę co w zamian.Przy takiej polityce rządu i ZUS w niedalekiej przyszłosci siedziby tych drugich trzeba będzie przekształcić na domy spokojnej emerytury z podwyższonej składki.Mam dość opłacania z moich podatków darmozjadów którzy potrafią mnie tylko dusić podatkami składkami iinnymi ukrytymi opłatami.
asw / .* / 2004-09-06 17:22
Dziś rano w Radiu PiN powiedział, że to tylko wzrost o 100 zł miesięcznie i przedsiębiorcy mogą to sobie wyskrobać (mniej więcej taki był sens wypowiedzi) a wogóle to w trosce o ich emeryturę, żeby zasiłki były godne a nie "głodowa renta" (!!!). No super, dziękuję i gratuluję poczucia humoru, Panie Ministrze. Po pierwsze, to chyba nie 100 zł tylko często więcej, po drugie z czego to sobie mamy wyskrobać? Może ze środków na wynagrodzenia pracowników? A może z inwestycji? A po trzecie, to jakoś nie zauważyłem, żeby wzrost składki na ZUS dawał mi gwarancję odpowiedniego poziomu emerytury - to jest petryfikacja obecnego systemu, jedyna w swoim rodzaju umowa ubezpieczeniowa - mama płacić określoną składkę, ale nie wiem, ile dostanę emerytury!!! To ja te 100 zł miesięcznie wolę włożyć choćby w IKE, a niech będzie i na konto, przechodząc na emeryturę będę miał z tego 60 tys netto i na co wydam to moja sprawa, a co zagwarantuje mi ZUS? Złodzieje i tyle... Popieram "wrocław", niech dziewczyny i chłopaki z sejmu popracują trochę na własny rachunek i dopiero potem się wypowiadają! Na kim ten kraj chce bazować, bo przecież nie na przedsiębiorcach - ledwo uchwalono wiążące interpretacje urzędów skarbowych, już mają zniknąć, a może by tak wprowadzić obowiązek zapłaty podatku od kwot otrzymanych, a nie zafakturowanych? Ale skąd, przecież to moje ryzyko, czy dostanę pieniądze od kontrahenta... A gdyby tak wprowadzić wypłatę pensji dla posłów i senatorów po zrealizowaniu ustawy budżetowej (dopuszczalne odchylenia na plus, czyli w stronę mniejszego zadłużenia), to by się dopiero krzyk podniósł :-) Oj, łatwo płacić swoje długi cudzymi pieniędzmi, Panie Ministrze. A ja chciałem przypomnieć, że Pana pensja pochodzi z moich podatków, więc jak zamknę sklepik to i na nowe BMW z ministerstwa nie będzie, i na chleb z masłem dla rodziny. Niech się Pan zastanowi, kto Panu płaci.
JJ / .* / 2004-09-06 17:09
DRODZY PAŃSTWO . POLAKA BYLE KMIOT NIE POKONA. ZARESTRUJEMY NASZE TAXÓWKI WAŻYWNIAKI I WSZYTKIE KIOSKI JAKO JEDNOOSOBOWE SPÓŁKI ZOO. SKORO ONI ZYJA W CYRKU TO MY W ZOO. NIE BEDZIEMY WCALE ZARABIAC. ZAPŁACIMY PODATEK OD DEWIDENDY RAZ NA JAKIS CZAS A NASZE PENSJE BEDA 500 ZŁ. I TYLE TEGO ZOBACZA. WOLE PŁACIC OD TEGO CO I KIEDY ZAROBIE NIZ DAWAĆ PODATEK OD TEGO ZE JESZCZE NIE UMARŁAEM.
JK / .* / 2004-09-06 16:57
myślę że jest tylko jedna droga! koniecznie wybory immienne a nie na partie czyli na niewiadomo kogo. Wtedy musimy sledzić tych którzy głosuja za tym okradaniem nas! OPUBLIKOWAC ICH LISTY W SIECI OD MAILA DO MALILA. ŁAŃCUCHAMI I NA FORUM. ROZLEPIC TE LISTY PRZY KAŻDYM KOŚCIELE I OKRĘGU YBORCZYM. W KAŻDYM SKLEPIE I UCZELNI. W MIWSCIE I WSI. MUSIMY WRESZCIE WIEDZIEĆ NA KOGO GŁOSUJEMY I KTO NAS OKRADA!!!!!!
Wnerwiony / .* / 2004-09-06 16:53
Dziękuję MONEY za akcje. Dziękuję
Marcin / .* / 2004-09-07 11:09
Podziękowania dla money a naszym kochanym politykom 2m piachu nad sobą
roboluch / .* / 2004-09-07 07:59
Przyłączam się do podziękowań dla Money. Mam nadzieję że wcześniej sejm poleci.
Wnerwiony / .* / 2004-09-06 16:52
Rząd i parlamentarzyści nie rozumieją, że na te marne dochody z działalności gospodarczej pracują dwie, a czasami i więcej osób. I te osoby z tego żyją. Więc te dochody też trzeba by podzielić na ilość osób w gospodarstwie domowym będących na utrzymaniu prowadzącego działalność gospodarczą.
Wrocław / .* / 2004-09-06 16:45
Proponuję panom z Wiejskiej poprowadzenie przez np. rok "warzywniaka" i jesli z taką polityką rządu wytrzymają, pogratuluję. I to wcale nie żart, ci panowie chyba nie wiedzą co znaczy prowadzić działalność na własny rachunek. Powinni jeszcze nam dopłacać, że nie bierzemy "kuroniówki" tylko sami się zatrudniamy. To duże dzieci, naprawdę nie mają pojęcia o czym mówią.
Miroka / .* / 2004-09-07 11:00
Popieram. Ale z zastrzeżeniem, że mają zaczynać od "zera" (tak jak ja 6 lat temu), bez żadnych oszczędności, majątku rodzinnego, dachu nad głową, dodatkowych dochodów, bez szansy na kredyt itp.
Dorota / .* / 2004-09-06 16:07
Wydaje się, że cała ta tak zwana sfera rządząca nie ma pojęcia jakie wpływy do budżetu przynoszą właśnie te tak zwane małe foirmy. Nie pozwólmy zrobic z siebie dojnych krów!!!! Nie siedźmy cicho jak myszy pod miotłą kiedy ci imbecyle (cenzura nie pozwoli zapewne na inne epitety) tworzą kolejny sposób jak okraść ten kraj i doprowadzić rzeszę ludzi do bankructwa. A co by sie stało, gdyby w ramach protestu wszyscy masowo wyrejestrowali działalność gospodarczą lub zawiesili i przez miesiąc palcem by nie kiwnęli) może ktoś sie obudzi....A może jeszcze inna akcja: zarejestrujmy wszyscy działanosć poza granicą kraju...
R-2oor! / .* / 2004-09-06 16:06
Z nerwów wdało mi się kilka byków, najistotniejszy to: "No ta ju tu" :) ma być "No to, ja tu piszę ... itd" Przepraszam za błąd i post po poście.
R-2oor! / .* / 2004-09-06 15:50
Weźcie się panowie z Rządu za projekt likwidacji ZUSu a nie tą durną instytucją reperujecie budżet. Jeszcze parę lat i nie będzie szans na likwidację tego przeżytku ekonomicznej i społecznej historii kraju i świata. Bierzcie wzór od tych u których się to udało (począwszy od Chile z lat 80-tych) a nie od Niemiec prowadzących durną politykę społeczną. Napisaliści w projekcie ustawy że to w trosce o mnie i moją emeryturę - No ta ju tu pisze jasno i wyraźnie : MAM W DUPIE PANA TROSKĘ PANIE MINISTRZE! Jestem na tyle świadomy, że o swoją emeryturę już dawno sam zacząłem się troszczyć. Wała Wam dam a nie moje pieniądze abyście je zdefraudowali w kolejnej aferze, w imię troski o mnie. Wy wymagacie specjalnej troski... w pokoju bez klamek.
BISMARK / .* / 2004-09-12 14:23
Też zadbałem o swoja emeryturę.Zlikwidowałem firmę, kupiłem dwa mieszkania na wynajem ,zwolniłem dwóch pracowników a sam się zatrudniłem na 3/4 etatu u kogoś.ZUS mam i coś zarabiam.Resztę dorabiam po godzinach.
BISMARK / .* / 2004-09-12 14:19
Też zadbałem o swoja emeryturę.Zlikwidowałem firmę, kupiłem dwa mieszkania na wynajem ,zwolniłem dwóch pracowników a sam się zatrudniłem na 3/4 etatu u kogoś.ZUS mam i coś zarabiam.Resztę dorabiam po godzinach.
Artur / .* / 2004-09-06 15:18
Bardzo dobrze. Niech zrobia i 10 razy wieksze. Ja nie place (pracuje na umowe o dzielo) i nie mam zamiaru nigdy w zyciu nawet zlamanej zlotowki na ten zlodziejski system wydac. Jezeli odbiora mi mozliwosc pracy bez placenia na ZUS to wyjade za granice i beda mnie mogli pocalowac w dupe.
T.W. / .* / 2004-09-06 15:11
Gorzej zbójców na rozstajnych drogach!!
Krzysztof / .* / 2004-09-06 14:21
Ja mam zakład rtv naprawa.W miesiącu mój dochód na czysto to 400-500 zł.Sladka na ZUS wynosi ponad 700 zł.Może ktoś mi powie jak ja mam to zrobić?Na razie wyrejestrowałem w Zusie oficjalnie.
Cezar / .* / 2004-09-06 12:16
Nie chcę płacić na Zus, tym bardziej, że wiem, że w zamian nic nie dostane ( 2 tygodnie w szpitalu to niezła szkoła życia na pograniczu eksterminacji ). Co mozna zrobić aby nie płacić: zawieszanie działalności, fikcyjne zwolnienia i prawdziwe wyrejestrowywania. Jednym słowem akcja obywatelskiej odmowy i protestu i nie ma się czego wstydzić. Nie dać się okraść złodziejowi to czynnośc zbożna i uczciwa.
omega999 / .* / 2004-09-06 10:34
Mamy kolejny przykład na pazerność rządu spowodowaną brakiem środków na utrzymanie ZUS. Wiadomo, że łatwiej zabrać w majestacie chorego prawa, niż pomyśleć i zreformować źródła strat (administracja, koszty utrzymania). Dziurawego budżetu i tak nie załata się kosztem zwiększenia bezrobocia. Dlaczego w tym kraju patrzy się na miliardy uciekające w aferach i nie szuka winnych, tylko trzepia się ludzi pracy, którzy płacą i tak wysokie podatki. Panowie w sejmowych ławach... obudźcie się do cholery !!! Naród głoduje i popada w coraz większą nędzę a Wy o duperelach radzicie !
Agnieszka / .* / 2004-09-07 09:43
Jeśli bede musiała zapłacic więkrzy Zus to jesli wejdzie mi ktoś na kontrol do mojej firmy to tak mu p...e ze sie nogami nakryje.Rozumiem kontrol przy małych składkach ale przy takim zdzierstwie to nikt nie ma prawa mnie kontrolować.A moze ktoś mi poradzi jak przenieść działalnośc za granice.Bo z naszymi psycholami z rzadu to człowiek nie zna dnia ani godziny.I jeszcze wielka prosba__NIE PIER>>>LIC MI O POMOCY DLA PRZEDSIEBIORCÓW>
Tomasz / .* / 2004-09-07 10:18
to jest całkowity absurd.Mały przedsiębiorca nie jest w stanie zaronić w chwili obecnej na składki, zawiesza działalność na jakiś okres, a jak już zaczyna zarabiać, to ile musi wytworzyć ze swej pracy, aby uzyskać najpierw na ZUS, a na jedzenie , to najlepiej miszkać u rodziców,to zawsze się coś znajdzie i dla niego. A gdzie tu myśleć o rodzinie, dzieciach? Porobiło się w tej naszej ukoczanej Ojczyźnie.Tylko prywata .Proszę pomyśleć o tych co sami prowadzą działalność gospodarczą ile muszą pracować, aby zarobić na ten paskudny ZUS.Gdzie są te pieniądze, które płacą dobrze zarabiający?Czy należy je wydawać na marmury, na nowe budynki ? To ma być dbanie o Polaków? Przykre, ale prawdziwe. Trzeba dobrze gospodarować cudzymi pieniędzmi i się z nich rozliczać, a nie wydawać na rzeczy zbyteczne.
Adam / .* / 2004-09-10 11:35
Skończyłem studia, jestem akwizytorem. Myślałem o zarejestrowaniu firmy, teraz mam obawy. Podoba mi sie pomysł zarejestrowania jej za granicą, bo chcem spróbować w swoim życiu wszystkiego. Przyjmuję wszystkie warunki jakie mi daje życie i państwo. Nie ma złych okoliczności.
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze

Najnowsze wpisy