Forum Forum emerytalneOFE

ZUS wciąż lepszy od OFE. Rząd daje funduszom ostatnią szansę

ZUS wciąż lepszy od OFE. Rząd daje funduszom ostatnią szansę

Wyświetlaj:
wuwuqlq / 83.28.251.* / 2010-08-26 21:48
Fundusze dają rządowi ostatnią szanse
JEST REMIS.
211 / 2010-08-26 21:39
macie rację :" lolek111 "/ olek2 " /" s1"
ps.
Przekazanie 7,5 mld PLN z Funduszu Rezerw Demograficznych do ZUS ,to okradanie przyszłych emerytów. Gdzie będziemy szukać kasy za 20 -30 lat jeśli już nie zostanie nic co dałoby się tano sprywatyzować?
211 / 2010-08-26 21:19
Może minister Fedak mi odpowie gdzie Złodziejski Urząd Społeczny inwestował moje składki skoro zarobił więcej niż OFE ???
Powiadam wam Polacy najgorszy OFE jest lepszy niż ZUS, bo w ZUS nie ma ŻADNEJ kasy ( jeśli mam zero, to nawet milion% od zera,to nadal zero-matematyka się kłania) i jeszcze jedno OFE 0,9 % z naszej opłaty od składki oddają do ZUS za przekazanie składki. Profesorze Góra dzięki za reformę systemu emerytur!!!
lolek111 / 83.29.71.* / 2010-08-26 18:56
Rząd MUSI podkopać opinię OFE (nieprawdzowe oszczerstwa-Tusek wstydziłbyś się :-)), żeby je później móc zlikwidowac bez większych protestów społecznych. ZUS jest lepszy - w szczególności po zaciągnięciu 7,5 miliarda kredytu :-) hip hip huraaaaa niech żyje propaganda
211 / 2010-08-26 22:18
7,5 mld zł dla ZUS, to kasa wypłacona z FRD.
Fundusz Rezerw Demograficznych miał pomnażać część kasy z prywatyzacji na przyszłe emerytury za co najmniej 15 lat-20 lat kiedy nasze społeczeństwo się zestarzeje i na2 emerytów będzie harowało 3 pracujących. Super głupie posunięcie- tak to jest kiedy decydują politycy.
ZREFORMOWAĆ KRUS !!!
niewierzący ateusz / 83.10.73.* / 2010-08-26 19:27
"W ciągu tych 20 lat polskie państwo zadłużyło swoich obywateli na kwotę, która w 2010 r. wyniesie 750 mld zł. 25 proc. tego długu – będącego w posiadaniu OFE – obywatele polscy będą musieli wykupić, aby wypłacić sobie z owych OFE emerytury."
to prawda ale nie cała, jak nic się nie zmieni to za kolejne lat 20 OFE będzie miało 50% długu i by dostać emerytury będziemy musieli go wykupić by dostać nasze emerytury ,broń boże nie broni ZUS , to jest efekt ustawy nakazującej OFE co najmniej 60% kapitału inwestować w obligacje
mlodzi, wyksztalceni / 81.219.26.* / 2010-08-26 19:41
dokładnie tak jest. zaciągamy kredyt, by założyć lokatę i od tej usługi prowadzenia lokaty z kredytu płacimy opłatę. im więcej na koncie emerytalnym tym gorzej dla nas, bo tym wyższe odsetki musimy zapłacić, by móc sobie z tego wypłacić emeryturę.
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-08-26 19:51
Ale kto bierze ten kredyt? Rząd za naszym przyzwoleniem. Gdyby nie te długi, to nie byłoby wielkiego problemu. Poza tym wszystkie reguły ustala rząd. OFE to nie organizacje charytatywne i chcą zarabiać ile się da i rząd powinien o tym pomyśleć już wcześniej przy ich tworzeniu. Nie można winić firm za to, że chcą zarabiać. Większość OFE to kapitał zagraniczny a ten myśli o swoich właścicielach czyli między innymi europejskich i amerykańskich emerytach.
mlodzi, wyksztalceni / 81.219.26.* / 2010-08-26 20:02
OFE to taki gangsterski pomysł na to, byś na emeryturę nie oszczędzał, lecz kolekcjonował długi. Niestety młodzi i wykształceni z jakiegoś powodu tego nie chwytają. Na studiach ekonomicznych omawia się tylko wykresy z pierwszej ćwiartki.
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-08-26 22:26
Trochę na tej giełdzie obracają. Poza tym OFE to biznes i wina leży po stronie rządu, który ustala reguły gry. Dla dobra emerytów trzeba jednak ten system urynkowić i kontrolować transakcje, czy nie kantują na giełdzie. Powrotu do ZUS chyba nie popierasz. Na szczegółach się nie znam, ale mam porównanie ZUS i OFE i wybrałbym mimo wszystko OFE. Ale posłucham o innych realnych alternatywach.
olek2 / 78.88.202.* / 2010-08-26 17:47
Nie wiem czy ma sie czym chwalic zus który dostaje ponad 50% wynagrodzenia od podatnika i platnika łacznie i tylko je rewaloryzuje a OFE dostaje 7% tylko od podatnika i je inwestuje jestem ciekaw ile było by kasy gdyby ZUS do dyspozycji miał tylko 7%. Porównanie jest tu nie na miejscu
rysiul20 / 77.254.168.* / 2010-08-26 17:13
O ile spadnie stopa zwrotu w OFE jak zaczną przekazywac nastepnemu złodziejowi Zakładowi Emerytalnemu zebrane składki. Ile zostanie dla emeryta .Po co w tym kraju legalnie pracowac latami jak nic z tego nie zostanie?
Młodzi mają to gdzies i uciekają z kraju bo tutaj za prace zasiłek a na emeryturze biedowanie
si / 79.184.201.* / 2010-08-26 16:50
ZUS i tak jest bankrutem a nasz premier zanim zacznie wyciągać łapę po nasze pieniądze z OFE niech zapyta tych którzy w OFE mają swoje pieniądze czy sobie tego życzą? Jak bym chciała żeby ZUS wypłacał mi na starość tylko emenyturę to bym sie do OFE nie zapisała więc wara od moich pieniędzy. Powiedzmy sobe uczciwie i otwarcie dla tych co pozostali w kraju i za kilkanaście lat pójdą na renty czy emerytury i tak pieniędzy nie będzie bo większość młodych albo już z Polski wyjechała albo niebawem wyjedzie w poszukiwaniu lepszego życia i chleba. Z czego zatem nasze państwo zamierza na przyszłość finansować świadczenia rentowo-emerytalne? Państwo podniesie podatki i tym sposobem sfinansuje braki w budżecie ZUS czyli innymi słowy sami zaczniemy już dziś odkładać na nasze przyszłe emerytury o ile wogóle ich doczekamy. Nie wiadomo czy nie pokuszą się nasi mądrzy posłowie o podniesienie wielu emerytalnego dla wszystkich obecnie jeszcze pracujących do 80-tki lub i wyżej.
Lysy 25 / 77.255.219.* / 2010-08-26 17:53

ZUS i tak jest bankrutem a nasz premier zanim zacznie wyciągać
łapę po nasze pieniądze z OFE niech zapyta tych którzy w OFE
mają swoje pieniądze czy sobie tego życzą?

Pieniądze w OFE wcale nie są Twoje.
A jeżeli tak myślisz to z tego wynika, że dałeś się oszukać.

Pieniądze i w ZUS-ie i w OFE kiedyś były Twoje ale zostały ukradnięte i przepadły.
kruk11 / 87.205.220.* / 2010-08-26 16:48
DO STU DIABŁÓW !!!!
sceptyk / 2010-08-26 16:27 / Tysiącznik na forum
ZUS to piramida finansowa, za którą normalni bandyci idą do więzienia.

W przypadku ZUS za stworzenie i utrzymywanie tej piramidy bandyci z sejmu i rządu dostają synekry i bonusy.

ZLIKWIDOWAĆ PRZYMUS UBEZPIECZEŃ!!!!!!!!!!!!
NATYCHMIAST!!!!!!!!!!!!!!!!
To jedyne definitywne rozwiązanie problemu!!!!!!!!
jakub2 / 87.96.69.* / 2010-08-26 16:55
Jedyne mądre posunięcie i zwrot pieniędzy emerytom i ręcistom , powiedzmy w ratach na przestrzeni 10 lat z odsetkami, bo i tak podobno budżet państwa dopłaca do ZUSu i w ten sposób nie będzie potrzeba armi darmozjadów.
arch / 2010-08-26 16:43 / Tysiącznik na forum
OFE to złodziejstwo ! - najpierw OFE pod przymusem zabierają mi pieniądze, od razu "pobierając prowizję dla siebie "

- potem OFE kupują obligacje i wciskją, że "zarabiają na odsetkach"

A Q..A kto spłaca te odsetki od obligacji ? ---JA bzykany podatnik rządowy...

PARANOJA - zlikwidować OFE natychmiast !!!

i powołać komisję śledczą do zbadania tego największego przekrętu w dziejach III RP, który, pamiętajmy, WCIĄŻ TRWA!
sceptyk / 2010-08-26 16:56 / Tysiącznik na forum
A po co komisja śledcza?
Dla ustalenia odpowiedzialnych wystarczą jawne przecież protokoły głosowań sejmowych i senackich oraz podpisy pana prezydenta wszystkich pijaków, niejakiego Stolzmana.
JanMaryja / 178.36.172.* / 2010-08-26 15:27
A co ma mówić Marek Góra, który jest osobiście zainteresowany istnieniem OFE - jest szefem rady nadzorczej OFE ING. To, co będzie krytykował i wyciagał ze swojego portfela tysiące złotych, które dostaje za to, że wymyslił system? Wyjątkowa perfidia!
sceptyk / 2010-08-26 16:24 / Tysiącznik na forum
Rzeczony on Góra wymyślił rzecz jeszcze bardziej perfidną:
otóż oszczędności OFE NIE SĄ JUŻ dziedziczone (jak było na początku), ale po zejściu uczestnika tej piramidy finansowej, środki zgromadzone na koncie ofiary są KONFISKOWANE na rzecz skarbonki Donka i spółki (czy kto tam w danym momencie będzie trzymał skarbonkę).
przyszła emerytka / 78.131.129.* / 2010-08-26 15:12
Smutna prawda jest taka, że OFE opłaca się udziałowcom - przeważnie zagranicznym, zarządowi - przeważnie politykom na odstawce, pracownikom - tym już trochę mniej. Najmniej zostaje dla ubezpieczonego. Powod - fundusze były tworzone żeby zarabiać, a nie zabezpieczyć emerytury. Dlatego ja mam płacę minimalną.
Przyszły emeryt / 81.151.81.* / 2010-08-26 15:10
Łapy precz od OFE! Tusk, lepiej dobierz się do KRUS!
Kosanova / 79.186.24.* / 2010-08-27 09:35
Do ZUS-u państwo dokłada jeszcze więcej niż do KRUS. Czy ktoś zdaje sobie z tego sprawę?
211 / 2010-08-26 21:49
Słusznie przyszły emerycie . Dlaczego mamy z podatków finansować całą armię Pawlaków i Leperów z KRUS.
Podnieść składki naKRUS !!
Observer. / 79.184.72.* / 2010-08-26 15:06
Dobry wujek się znalazł. A gdzie obiecane 3 x 15%? Wszystko drożeje, a ci odwracają nasz wzrok na OFE.
jkjkkkk / 81.151.81.* / 2010-08-26 15:03
ZUS to anonimowy i niewydolny worek bez dna. Gdzie są teraz informacje z ZUS-u ile środków jest na moim koncie, jaką emeryturę dostanę? Bo OFE gra fair i do co wpłacę, to dostanę z powrotem. W ZUSie niezależnie od tego ile wpłacę to dostanę głodową jałmużnę, a jeszcze po drodze mnie ograbią z tego co mi się należy. Nie zgadzam się na to żeby waloryzację mojej przyszłej emerytury określały ustawy sejmowe i politycy.

Najnowsze wpisy