Notowania

finanse
21.02.2019 15:21

BFG: Składki na fundusz gwaranc. i przymusowej restrukturyzacji to 2,79 mld zł

Warszawa, 21.02.2019 (ISBnews) - Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) określiła łączną kwotę składek na fundusz gwarancyjny banków na poziomie 791 mln zł, łączną kwotę składek na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2 mld zł w 2019 roku, podał BFG. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Fundusz gwarancyjny banków jest podstawowym źródłem finansowania wypłaty środków gwarantowanych w bankach i oddziałach banków zagranicznych. Docelowo do 3 lipca 2030 r. środki systemu gwarantowania depozytów w bankach, na który składają się m.in. środki funduszu gwarancyjnego banków do wykorzystania, powinny osiągnąć poziom odpowiadający 2,6% kwoty środków gwarantowanych w bankach i oddziałach banków zagranicznych.

Fundusz przymusowej restrukturyzacji banków jest zasilany składkami wnoszonymi raz w roku przez banki, oddziały banków zagranicznych i firmy inwestycyjne. Docelowo do 31 grudnia 2030 r. na funduszu powinny zostać zgromadzone środki w wysokości odpowiadającej 1,2% kwoty środków gwarantowanych w bankach, oddziałach banków zagranicznych oraz firmach inwestycyjnych.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz