Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Deweloper z dużą stratą. Chce sprzedać Sky Tower

93
Podziel się

Develia prognozuje 133-143 mln zł straty netto w 2020 roku. Deweloper chce skupić się na segmencie mieszkaniowym i zmniejszyć zaangażowanie w biura. Planuje sprzedać biurowiec Wola Retro w Warszawie i wrocławski Sky Tower, jeden z najwyższych budynków w Polsce.

Deweloper z dużą stratą. Chce sprzedać Sky Tower
Develia, dawniej LC Corp, chce sprzedaż Sky Tower we Wrocławiu. (Adobe Stock)
bDHZURfV

Deweloper Develia prognozuje, że strata netto za 2020 rok wyniesie 133-143 mln zł.

"Zmiana sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych, która jest efektem pandemii Covid-19 wpłynęła na wyceny nieruchomości komercyjnych należących do grupy Develia” – czytamy w komunikacie.

bDHZURfX

Develia - dawniej LC Corp - kontroluje grupę spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w Polsce. Jeszcze po trzech kwartałach 2020 roku grupa miała 23 mln zł zysku netto.

Zobacz także: Zasiłki. ZUS chce łatwiejszego dostępu do informacji. Przepyta sąsiadów? Prezes ZUS dementuje

Jednak w wynikach za czwarty kwartał ubiegłego roku Develia rozpozna spadek wyceny Arkad Wrocławskich o 9,8 mln euro (45 mln zł) i Sky Tower o 32,7 mln euro (150,8 mln zł). O 9,5 mln zł zostanie też obniżona wycena Wola Retro, a wartość gruntu w Malinie zostanie obniżona o 17,1 mln zł.

bDHZURgd

Develia chce skupić się na segmencie mieszkaniowym i istotnie zmniejszyć zaangażowanie w biura i obiekty handlowe. Odzyskane środki zamierza zainwestować w najbardziej perspektywiczne, jej zdaniem, obszary: mieszkania i segment PRS, czyli budynki mieszkalne na potrzeby klientów instytucjonalnych. Sprzedaż mieszkań ma do 2025 roku rosnąć średnio o 18 proc. rocznie.

Pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku Develia chce sprzedać biurowiec Wola Retro w Warszawie,. W tym roku chce również przygotować do sprzedaży wrocławski Sky Tower, jeden z najwyższych budynków w Polsce.

Publikacja raportu rocznego za 2020 rok zaplanowana jest na 23 marca. Duży wpływ na osiągniętą stratę miały zdarzenia o charakterze jednorazowym opisane powyżej. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHZURgy
Źródło:
KOMENTARZE
(93)
Nick
1 tyg. temu
Lc i wszystko jasne J
80- KA
1 tyg. temu
JEST TAKI JEDEN DEWELOPER OD DWÓCH WIEŻ ... W WARSZAWIE , NIECH ZŁOŻĄ OFERTĘ MOŻE ODKUPI !!!!!!!! JEST ZA CO ..,.. KASA ZE SKOKÓW PROCENTUJE W BANKU LUXEMBURGA !!!!!!!
Ktoś
1 tyg. temu
Proszę czytać ze zrozumieniem. LC Corp kilka lat temu został sprzedany i nie jest już własnością Leszka Czarneckiego. Także wiele komentarzy jest bezpodstawnych. I nie ma się z czego cieszyć, że duże spółki odnotowują straty, bo to nie jest dobra prognoza na przyszłość dla nas wszystkich.
bDHZURgz
Reks
1 tyg. temu
Nie wiem, kto to projektował, ale ten wrocławski wieżowiec, zwłaszcza z oddali, kiedy wydaje się prawie cały czarny, wygląda jak OGROMNA PRĄĆ MĘSKA Z MOSZNĄ.
nazwę wymyśli...
1 tyg. temu
Sky Tower słusznie nazywane jest na cześć pewnego TW, ale sprzedać go to będzie wyczyn, wszak panny lubią duze rozmiary, ale nie żeby aż takie.
...
Następna strona