Notowania

Dino chwali się wynikami. Zysk wyższy, niż prognozowali eksperci

Dino Polska miał w drugim kwartale tego roku 105,5 miliona złotych zysku netto - poinformowała spółka w opublikowanym w poniedziałek raporcie finansowym z wynikami za pierwsze półrocze. To dużo lepiej niż rok wcześniej i sporo lepiej niż to, czego oczekiwali analitycy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Dino chwali się dobrymi wynikami. (Fot: Grzegorz Michałowski)

Różnica w porównaniu z ubiegłym rokiem jest naprawdę duża. W drugim kwartale 2018 roku Dino miało bowiem 70,5 mln zł zysku. Ten wzrost zaskoczył nawet ekspertów - ekonomiści przepytani przez PAP szacowali, że spółce uda się zarobić w minionym kwartale 98,3 mln zł.

Mocno w górę poszły też przychody - z 1,4 mld złotych w drugim kwartale ubiegłego roku do ponad 1,9 mld złotych w drugim kwartale tego roku.

"Znacząca poprawa przychodów jest wynikiem rozwoju sieci sklepów Dino o nowe placówki oraz wzrostu przychodów w istniejącej sieci sklepów" - wyjaśnia sieć w raporcie.

Obejrzyj też: Zakaz handlu dobija najmniejsze sklepy. Wygrywają giganci

Dino zwiększyło sprzedaż o 16,6 proc. Jak samo przyznaje, przyczyniła się do tego data świąt wielkanocnych, które w tym roku były obchodzone w drugim kwartale, podczas gdy w ubiegłym roku przypadły na pierwszy kwartał.

Również wynik EBITDA jest lepszy niż w ubiegłym roku - po drugim kwartale wyniósł 181,2 mln zł i był wyższy rdr o ponad 45 proc.

Dino stawia na szybki rozwój sieci swoich sklepów. Na koniec 2018 roku polska sieć, która rzuca rękawicę portugalskiemu właścicielowi Biedronki, liczyła 977 sklepów. W kwietniu miała ich już ponad tysiąc, a do końca roku chce ich mieć 1,2 tysiąca.

- Chcielibyśmy utrzymać szybkie tempo rozwoju naszej spółki w kolejnych latach. Otoczenie rynkowe, sprzyjające polskiemu rynkowi handlu artykułami spożywczymi, w połączeniu z naszym sprawdzonym formatem sklepów dają duże możliwości dalszej ekspansji - podkreślał w połowie marca prezes Dino Szymon Piduch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dino, handel, giełda, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2019

SuwerwnA ludzie pracują za najniższą krajową

20-08-2019

antyglupekoszczędza sie na pracownikach

20-08-2019

xxxxDino dobry sklep.

Rozwiń komentarze (61)