Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Draw Distance sprzedał prawa opcji do 'Serial Cleaner' na rzecz Sony Pictures

0
Podziel się

Draw Distance podpisał umowę z Sony Pictures Television Inc. na udzielenie amerykańskiemu producentowi na wyłączność prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych swojej najpopularniejszej gry - 'Serial Cleaner', podała spółka. Sony planuje stworzyć na podstawie tej gry serial animowany.

Draw Distance sprzedał prawa opcji do 'Serial Cleaner' na rzecz Sony Pictures
(Adobe Stock)
bEizNhCd

"'Serial Cleaner' ma ogromną szansę, by już wkrótce trafić na ekrany. Wszystko za sprawą podpisanej umowy z amerykańskim partnerem - Sony Pictures Television Inc. Jej warunki są bardzo podobne do tych, które ustaliliśmy ponad rok temu z Legendary. Choć tamta współpraca nie przyniosła efektów i umowa wygasła, to czujemy, że jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko stworzenia serialu, jak dzisiaj. Wszystko dlatego, że Sony chce stworzyć serial animowany. Obecnie z powodu COVID-19 animacje są gorącym tematem (głównie z powodów logistycznych), a SPT ma własne studio animacji, co tym bardziej otwiera nam przestrzeń do współpracy. Już teraz widzimy duże zaangażowanie ze strony amerykańskiego partnera" - powiedział prezes Draw Distance Michał Mielcarek, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z podpisaną umową, Sony Pictures Television Inc. przysługuje prawo opcji nabycia na wyłączność autorskich praw majątkowych gry "Serial Cleaner". Z tego tytułu Draw Distance przysługiwać będzie jednorazowa opłata. Umowa będzie mogła zostać przedłużona na kolejny rok za dodatkową opłatą. W przypadku skorzystania z prawa opcji, producent nabędzie prawa do ekranizacji gry oraz możliwość wykorzystania jej w Internecie, wskazano w materiale.

"Wszelkie prawa związane z 'Serial Cleanerem' jako grą wideo, w tym praw do wydania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji tytułu pozostają u nas" - podkreślił Mielcarek.

bEizNhCf

W połowie czerwca Draw Distance zapowiedziała sequel autorskiej produkcji. W sklepie Steam działa strona już dedykowana "Serial Cleaners". Premiera w wersji na PC i konsole planowana jest w 2021 roku, przypomniano także.

"Serial Cleaners" inspirowany jest kultowymi serialami telewizyjnymi i filmami ostatniej dekady minionego wieku. Poziomy gry nawiązują do różnych znanych produkcji ekranowych tego okresu. Akcja zostanie osadzona w Nowym Jorku lat 90. XX wieku. To trzymająca w napięciu gra, która łączy w sobie elementy skradanki, szybkiej akcji i multiwątkowej historii mafii. Gracze wcielą się w profesjonalnych czyścicieli miejsc zbrodni, których zadaniem będzie pozbywanie się zwłok, usuwanie krwi i dowodów przestępstw. Na miejscu będzie czyhała policja patrolująca teren. Zadaniem graczy będzie takie zaplanowanie działań, aby przechytrzyć funkcjonariuszy i nie dać się złapać. Ich decyzje będą miały wpływ na rozwój fabuły, wskazano w materiale.

Draw Distance (poprzednio iFun4all) to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku i jest notowana na NewConnect. Największym akcjonariuszem jest grupa kapitałowa Bloober Team.

bEizNhCG
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)