Notowania

Indykpol opuści giełdę. To jedna z najstarszych spółek na GPW

Kończy się blisko 26-letnia historia Indykpolu na warszawskiej giełdzie. Właściciele spółki zdecydowali o wycofaniu akcji z obrotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Indykpol powoli może się żegnać z warszawską giełdą. (Fot: Bartosz Krupa/East News)

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie postanawia wycofać akcje spółki z obrotu na rynku regulowanym, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie" - czytamy w komunikacie Indykpolu.

Z rynku zniknie 893 tys. akcji imiennych uprzywilejowanych co do głosu i 2 mln 231 tys. akcji zwykłych na okaziciela, a więc tych, które podlegały swobodnemu obrotowi na giełdzie.

Kiedy Indykpol zniknie z GPW? Tego jeszcze nie wiadomo. Na razie walne zgromadzenie akcjonariuszy zobowiązało zarząd spółki do wystąpienia do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji z obrotu.

Będą nakłaniać Polaków do jedzenia drobiu

Dopiero po uzyskaniu zielonego światła ze strony urzędników Indykpol będzie mógł podjąć wszelkie czynności niezbędne do finalizacji tego procesu.

Grupa kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych. Na giełdzie zadebiutowała w 1994 roku. Jest więc obecnie jedną z najstarszych spółek giełdowych.

Co ważne, nie ma problemu z tym, że jacyś drobni inwestorzy posiadający akcje Indykpolu utracą możliwość ich sprzedaży. W połowie grudnia Rolmex oraz kilku innych głównych właścicieli ogłosiło przymusowy wykup 21,3 proc. akcji, które pozostawały w wolnym obrocie. Płacąc po 65 zł za każdą akcje zebrali całą pulę z rynku.

Już od połowy grudnia akcje w związku z tym faktem były zawieszone. Nie można było dokonywać nimi obrotu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo, indykpol, akcje, gpw
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2020

wszystko zgodnie z planem..kupi firma z USA za symboliczną złotówkę

16-01-2020

ObywatelZa chwilę obajtek "skupi" za symboliczną złotówkę akcje Energi i też zniknie z giełdy. Pracownicy dostawali je w nominale po ok 16 zł, pis z … Czytaj całość

19-01-2020

ApaczCzyżby było to zwieranie szeregów po kazusie z Kanią?

Rozwiń komentarze (3)