Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Klabater przesunął premiery 'The Moonshiners' oraz 'Animal Planet' na 2021 r.

0
Podziel się:

Klabater przesunął daty premier gier "The Moonshiners" oraz "Animal Planet" na 2021 rok, poinformował członek zarządu Michał Gembicki.

Klabater przesunął premiery 'The Moonshiners' oraz 'Animal Planet' na 2021 r.
bECLxQzp

"Mając na uwadze globalną rynkową sytuację ekonomiczną w bieżącym roku, postanowiliśmy wspólnie z licencjodawcą, firmą Discovery Networks, o przesunięciu premier gier 'The Moonshiners' oraz 'Animal Planet' na 2021 rok. Ta decyzja ma na celu zapewnienie naszym produkcjom jak najlepszej jakości oraz możliwie najlepszego startu sprzedaży. W dodatkowym czasie zwiększymy skalę produkowanych gier, m.in z użyciem środków pozyskanych z projektu Game Inn, i zadbamy o ich jeszcze lepsze marketingowe przygotowanie oraz premierę w bardziej korzystnym komercyjnie okresie" - powiedział Michał Gembicki, cytowany w komunikacie.

W najbliższych planach wydawniczych są: detektywistyczny thriller "This is the Zodiac Speaking" (przy promocyjnym wsparciu kanału Investigation Discovery), "Effie" - logiczno-zręcznościowa gra akcji hiszpańskiego studia Inverge oraz gry strategiczne studia Starni Games - "Strategic Mind: Blitzkrieg" i "Strategic Mind: The Pacific". W produkcji znajduje się 5 własnych projektów: "The Moonshiners" i "Animal Planet Rescue" (oparte o pozyskane z Discovery Networks prawa licencyjne) oraz "Amazing American Circus", "Heliborne: Enhanced Edition" i "Crossroads Inn: Aniversary Edition", przypomniano.

Spółka poinformowała również, że wypracowała 204 tys. zł zysku netto przy ponad 1,8 mln zł przychodów netto w II kw. 2020. Dywersyfikacji uległa struktura przychodów osiąganych przez spółkę - w jej wyniku dynamicznie rośnie udział ze sprzedaży gier konsolowych.

bECLxQzr

"Przychody netto osiągnięte przez Klabater S.A. w II kwartale 2020 roku wyniosły 1 826 312,42 zł. Spółka zanotowała w tym czasie wzrost przychodów netto ze sprzedaży na konsolach o 161% w porównaniu do II kwartału 2019. Firma wypracowała również wzrost zysku brutto ze sprzedaży o 90% (w porównaniu do II kwartału 2019)" - czytamy dalej.

Wyniki spółki w całym półroczu (w porównaniu do pierwszego półrocza z 2019 r.): wzrost przychodów o 28%, wzrost zysku brutto ze sprzedaży o 60%, wzrost EBIT o 87%, wzrost zysku netto o 186%.

Klabater to wydawca i producent gier założony przez CDP Sp. z o.o. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od października 2019 r.

bECLxQzS
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)