Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
08.01.2015 10:12

Kontynuacja wzrostów w Europie

Wynika to po części z wczorajszego handlu na Wall Street, gdzie obserwowaliśmy spore odbicie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja na europejskich parkietach rozpoczęła się w bardzo dobrych nastrojach. Wynika to po części z wczorajszego handlu na Wall Street, gdzie obserwowaliśmy spore odbicie i indeksy zakończyły sesję na ponad jednoprocentowych plusach.

Na rynkach akcyjnych po raz pierwszy obserwowaliśmy mocniejsze odbicie po bardzo słabym początku tego roku. Na Wall Street główne indeksy zyskały ok. 1% Odbicie było widoczne także w Europie, gdzie pod wpływem mocnego spadku inflacji, rynki żyją nadziejami na rozszerzenie QE przez EBC.

Pośród sektorów najlepiej radził sobie sektor dóbr konsumenckich po plotkach o możliwych dalszych przejęciach przez fundusz 3G i Warrena Buffeta. Akcje tego sektora mocno rosną pod wpływem informacji, iż z grona jego spółek może pochodzić kolejny cel funduszu 3G Capital Partners, który w ubiegłym roku razem z W.Buffetem przejął firmy Heinz i Tim Hortons.

Dzisiejsza sesja w Europie przebiega także w pozytywnych nastrojach i wydaje się, że rynki nadal żyją spekulacjami dotyczącymi działań ze strony Europejskiego Banku Centralnego. Najbliższe posiedzenie EBC odbędzie się 22 stycznia i być może właśnie wtedy dojdzie do podjęcia ostatecznych decyzji, które oczekuje rynek.

Na warszawskim parkiecie drugi dzień z rzędu mamy silne wzrosty. Indeks dwudziestu największych spółek rośnie obecnie o 1,53%, a wśród jego komponentów najlepiej radzą sobie JSW, Kernel oraz LPP. Traci jedynie PGE, które znajduje się -0,03% po kreską.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz