Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
DSŁ
|

Kursy walut. Po złotym widać pogorszenie nastrojów inwestorów

5
Podziel się

Kurs euro wzrósł w pobliże 4,52 zł wraz z pogorszeniem nastrojów inwestycyjnych. Z kolei silniejsze osłabienie dolara względem euro było hamowane przez solidne dane na temat liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Kursy walut. Po złotym widać pogorszenie nastrojów inwestorów
Kursy walut. Co z euro? (money.pl, Rafał Parczewski)
bDTKYdnp

W czwartek euro było powyżej 4,50, zbliżając się pod koniec dnia do 4,52. Polski złoty wraz z walutami regionu Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje pod presją na bazie podwyższonego ryzyka związanego z III falą pandemii oraz powtórnie pojawiających się wzmożonych restrykcji.

Ponadto nieco studzone są budujące się niedawno oczekiwania na ewentualnie podwyżki stóp procentowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Dodatkowo kursowi złotego ciążyła wczoraj słabość walut innych rynków wschodzących i pogorszenie sentymentu inwestycyjnego (widoczne w spadkach na indeksach giełdowych).

bDTKYdnr

W czwartek kurs EUR/USD wspinał się powyżej 1,22, kończąc dzień blisko poziomu 1,2170. Ze Stanów Zjednoczonych Ameryki napłynął pakiet ważnych danych ekonomicznych, które dostarczyły informacji o bieżących warunkach gospodarczych motywując tym samym ruchy na głównej parze walutowej.

Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

Silniejsze osłabienie dolara względem euro było hamowane przez solidne dane na temat liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, które wyniosły 730 tys. w ubiegłym tygodniu vs. 841 tys. poprzednio (konsensus rynkowy zakładał 820 tys.). Dodatkowo, zamówienia na dobra trwałego użytku zostały oszacowane na poziomie 3,4 proc. m/m za styczeń w porównaniu do 1,2 proc. w grudniu.

bDTKYdnx

W piątek w kalendarzu odczytów makroekonomicznych najciekawiej prezentują się dane na temat inflacji bazowej (PCE core) z USA, które będą istotne w obliczu widocznej globalnie presji inflacyjnej.

Autor: Arkadiusz Trzciołek, PKO BP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTKYdnS
pieniądze
wiadomości
forex
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
witek
2 miesiące temu
wyłazi drukowanie pieniędzy ,nie długo złotówka będzie warta tyle ile papier na którym jest nadrukowana
Patriot
2 miesiące temu
co sie dzieje z cenami benzyny na orlenie, chyba kubica za szybko jeździ
Gosc
2 miesiące temu
To ze Politycy doprowadzili żeby Euro było po 4.50 zł i Dolar po 3.70 zł to jest skandal. Od 30 lat niby wspinamy się i gospodarka rośnie to czemu Złoty jest tak nisko wyceniany? Trzeba powiedzieć głośno ze rząd PiS manipuluje kursem i nie chce żeby Złotówka była mocna bo to im zmniejszy wpływy podatkowe ze zmniejszonego eksportu. Tylko czemu kosztem obywateli? Przez niska wartość zlotego nie stać nas na dobra luksusowe zza granicy, nie stać nas na kupowanie niemieckich i brytyjskich aut a w kraju podwyżki płac nie zdążają z inflacja. Nawet zaczyna nas nie stać na produkty krajowe bo mamy przecież być patriotyczni wydawać na produkty polskie tylko ze i te stają się coraz droższe
bDTKYdnT
logiczny
2 miesiące temu
To nam NBP+ ustabilizował kursy paliw na stacjach !!!
waldek
2 miesiące temu
Dobra zmiana działa