Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo Cyfryzacji zakończy konsultacje białych obszarów NGA 6 września

0
Podziel się:

Konsultacje białych obszarów NGA na potrzeby kolejnych interwencji w ramach I osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa potrwają do 6 września 2019 r., podało Ministerstwo Cyfryzacji (MC). W ramach konsultacji zbierane są trzyletnie plany inwestycyjne przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Wykaz obszarów został przygotowany przez UKE.

Ministerstwo Cyfryzacji zakończy konsultacje białych obszarów NGA 6 września

"W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ponad 1 mld euro ze środków unijnych przeznaczono na wsparcie rozwoju szerokopasmowych sieci NGA. Wsparcie publiczne w formie dotacji może być udzielone tylko na białych obszarach NGA - czyli takich, gdzie nie ma i najprawdopodobniej w ciągu trzech lat nie powstanie infrastruktura NGA na zasadach rynkowych" - czytamy w komunikacie.

Celem konsultacji jest wyznaczenie białych obszarów NGA, na których możliwe będzie udzielanie wsparcia podczas kolejnych interwencji w ramach I osi priorytetowej PO PC. Lista obszarów białych NGA dla kolejnych interwencji w ramach I osi priorytetowej PO PC zostanie opracowana na podstawie danych przekazanych w ramach inwentaryzacji Prezesa UKE w 2019 r., konsultacji społecznych obszarów białych NGA oraz informacji o projektach realizowanych w ramach 2 i 3 konkursu na dofinansowanie projektów w ramach I osi priorytetowej PO PC. Tak przygotowana lista obszarów białych NGA będzie listą ostateczną i po jej opracowaniu nie będą przyjmowane zgłoszenia dotyczące istniejącej lub planowanej do wybudowania infrastruktury, podano również.

Przedmiotem konsultacji są białe obszary NGA, czyli punkty adresowe budynków, w których nie występuje infrastruktura telekomunikacyjna umożliwiająca świadczenie usług dostępu do internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s lub 100 Mb/s w przypadku placówek oświatowych, podsumowano.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)