Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
16.03.2020 14:12

Monnari liczy się ze słabszymi wynikami z I kw. jak i cały 2020 r.

Monnari Trade szacuje, że sytuacja związana z koronawirusem przełoży się na obroty i wyniki za I kw. 2020 r. oraz może przełożyć się na wyniki całego 2020 r., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spółka w ubiegłym tygodniu odnotowała znaczące spadki odwiedzalności salonów oraz tożsamy spadek przychodów. Od 14 marca br. zgodnie z wprowadzonymi przepisami zaprzestał sprzedaży w salonach położonych w centrach handlowych, stanowiących znaczącą część sieci detalicznej. Sytuacja związana z koronawirusem przełoży się w związku z tym na obroty i wyniki za I kwartał br. oraz może przełożyć się na wyniki całego 2020 r. Jednakże skala tego wpływu nie jest w tej chwili możliwa do oszacowania i zależy, między innymi, od okresu przez jaki możliwość handlu w centrach handlowych pozostanie ograniczona" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała także że prowadzi sprzedaż towarów poprzez sklep internetowy, a obroty poprzez ten kanał w 2019 r. oraz przez pierwsze dwa miesiące b.r. stanowiły ok. 10 % całości przychodów.

"Jednocześnie spółka informuje, że dysponuje pełną kolekcją wiosenno-letnią" - podsumowano w materiale.

Monnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 r. Na GPW jest notowana od 2006 r.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

YyAle nie podali ze pracownicy zarówno Monnari i Femestage mają stawić się w pracy na 8 godzin żeby robić odsylke towaru zamiast siedzieć w domu w … Czytaj całość

16-03-2020

Firma krzakTo co wyprawia Prezes i dyrektor operacyjny tej spółki to żenada, najpierw zabrali pracownikom dodatki funkcyjne i wszyscy maja teraz najniższą … Czytaj całość

16-03-2020

MmsDokładnie, darowoli by sobie

Rozwiń komentarze (9)