Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
22.04.2020 08:13

Morawiecki: Inwestycje publiczne, w tym CPK, będą kontynuowane

Inwestycje publiczne, takie jak Centralny Port Komunikacyjny będą kontynuowane, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Generalnie tego typu programy na pewno będą kontynuowane, są kontynuowane cały czas. A filar [...] tarczy antykryzysowej obejmuje dodatkowe środki na cele inwestycji publicznych" - powiedział premier w trakcie sesji Q&A z użytkownikami Facebooka.

"To dla mnie bardzo ważna część planu wychodzenia z kryzysu. W klasycznych impulsach keynesowskich i programach antykryzysowych dzieje się tak, że inwestycje prywatne niestety przygasają w takim kryzysie jak ten, dlatego w to miejsce wchodzą inwestycje publiczne. Tak się działo w przypadku poprzednich kryzysów i tak będziemy robić również dzisiaj. Dlatego też Centralny Port Komunikacyjny i wiele innych inwestycji będziemy starali się kontynuować i inicjować nowe" - zaznaczył.

Podkreślił, że o programie inwestycji w Europie rozmawiał też z przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz szefami rządów innych państw członkowskich.

"Chcę, żeby te programy inwestycyjne, które ruszą za kilka miesięcy, kwartałów, były naprawdę prowadzone z szerokim rozmachem po to, żeby kompensowały ubytki w programach inwestycji prywatnych" - powiedział premier.

Zaznaczył, że część środków z planu inwestycji publicznych będzie dotyczyło transformacji energetycznej.

"Ale również zabiegam o to, żeby Unia Europejska miała środki własne dodatkowe takie jak z opłaty od wielkich międzynarodowych korporacji z Chin, Stanów Zjednoczonych [...] także niektóre europejskie czerpią ogromne korzyści z funkcjonowania na jednolitym rynku europejskim i to one powinny dodatkowo łożyć na [...] budżet Unii Europejskiej, na nowe środki własne" - powiedział.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-04-2020

KornikCPK będzie kontynuowane, bo to jest lotnisko, które USA kazało nam zrobić, żeby łatwiej było wozić tyłki amerykańskim chłopcom, których utrzymujemy i … Czytaj całość

14-05-2020

UngerCPK było planowane już za PRL. Jesteśmy mocno spóźnieni z tą inwestycją.

Rozwiń komentarze (2)