Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

NCBR ogłosiło V konkurs w ramach programu Gospostrateg, z budżetem 25 mln zł

1
Podziel się:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło piąty konkurs w ramach programu strategicznego Gospostrateg, podało NCBR. W jego ramach szuka innowacyjnych projektów, które będą stanowiły odpowiedź na zgłoszone przez Ministerstwa: Infrastruktury, Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego zagadnienia badawcze dotyczące wykluczenia komunikacyjnego, analizy składu gatunkowego produktów rybnych oraz agregacji danych o cyfrowym dziedzictwie kulturalnym. W piątym konkursie na wsparcie projektów NCBR przeznaczył budżet w wysokości 25 mln zł.

NCBR ogłosiło V konkurs w ramach programu Gospostrateg, z budżetem 25 mln zł
(money.pl)

Gospostrateg to strategiczny program badań naukowych i prac rozwojowych, którego celem jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych. NCBR zaprasza do zgłaszania projektów, które będą odpowiedzią na zagadnienia wskazane przez instytucje publiczne, podano.

"Dzięki wzmożonej pracy naukowej możliwa jest realizacja projektów na rzecz społeczeństwa i gospodarki. Stymulujemy więc obszary, które wymagają podjęcia niezbędnych działań. Poprzez realizację programu Gospostrateg chcemy zagospodarować luki w ważnych obszarach, niezbędnych do rozwoju kraju" - powiedział dyrektor NCBR Wojciech Kamieniecki, cytowany w komunikacie.

W piątym konkursie na wsparcie projektów NCBR przeznaczył 25 mln zł. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 5 lutego i potrwa do 5 kwietnia 2021 roku. Do konkursu mogą przystąpić konsorcja jednostek naukowych, w których skład wchodzi maksymalnie pięć podmiotów. Zgłoszone projekty mogą obejmować badania podstawowe, badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz prace przedwdrożeniowe - te ostatnie są obligatoryjnym elementem projektu, wskazano również.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Prezes NCBR
3 lata temu
5 minut po ogłoszeniu konkursu całą pule wygrał projekt zgłoszony przez pana Szumowskiego. Gratulujemy i dziękujemy innym uczestnikom.