Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
06.03.2020 12:46

Nexera rozpoczyna współpracę infrastrukturalną z UPC

Warszawa, 06.03.2020 (ISBnews) - Nexera będzie świadczyć UPC Polska usługi hurtowe w modelu BSA, podał operator. To efekt podpisanej przez operatorów umowy o dostępie do sieci światłowodowych wybudowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Oferta UPC będzie dostępna dla mieszkańców gospodarstw domowych podłączonych do sieci światłowodowej, wybudowanej przez Nexera w ramach drugiego i trzeciego konkursu POPC.

Podziel się
Dodaj komentarz

"UPC kolejny raz podnosi poprzeczkę na rynku internetu gigabitowego i cyfrowej rozrywki. Dzięki partnerstwom infrastrukturalnym, niezależnie od technologii możemy poszerzać zasięg marki najbardziej polecanej przez klientów i innowacyjnych usług poza dotychczasowe 3,5 mln gospodarstw domowych. Wzmocni to pozycję UPC wśród liderów rynku usług konwergentnych w Polsce" - powiedział prezes UPC Polska Robert Redeleanu, cytowany w komunikacie.

"Nexera realizuje ważny dla Polski projekt infrastrukturalny, który ma na celu wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szybkiego, szerokopasmowego internetu. Naszą misję konsekwentnie realizujemy poprzez budowę i zarządzanie światłowodową siecią dostępową w czterech Regionach Polski: Łódzkim, Świętokrzyskim, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Regionie Warmii i Mazur. Opieramy się na technologii FTTH, która zapewnia stabilny dostęp do sieci mieszkańcom wsi i małych miejscowości. Dzięki naszej technologii oraz współpracy z operatorami, takimi jak UPC, każde gospodarstwo, przedsiębiorstwo, szkoła, czy instytucja w danym regionie będzie miało szansę na korzystanie z szybkiego i stabilnego łącza. Otwieramy lokalnym społecznościom nowe możliwości na lepsze, ciekawsze życie, pracę i prowadzenie biznesu" - powiedział prezes Nexery Jacek Wiśniewski, cytowany w komunikacie.

Nexera to pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny rozwijający światłowodową sieć dostępową o dużej skali (NGA) i o wysokiej przepustowości (min.100 Mb/s). Udziałowcami Nexera są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia.

Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), Nexera buduje sieć światłowodową w 14 obszarach centralnej i północno-wschodniej Polski. Program ma na celu likwidację tych miejsc w kraju, które nie mają dostępu do bardzo szybkiego internetu oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obywateli Unii Europejskiej. Dzięki działaniom Nexera do 2021 roku w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej znajdzie się ponad 670 tys. gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek oświatowych. Wszystkie szkoły oraz ponad 311 tys. gospodarstw z tej grupy zostanie objętych zasięgiem sieci Nexera dzięki dofinansowaniu w ramach POPC w wysokości ponad 597 mln złotych. Pozostałe środki pochodzą od udziałowców Nexera, a całkowita wartość inwestycji wynosi ok. 1,5 mld zł.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz