Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Open Finance ustalił warunki zwolnień grupowych. Koszty oszacował na milion złotych

Po blisko dwóch tygodniach negocjacji władze Open Finance i Home Broker porozumiały się z przedstawicielami pracowników. Zwolnienia grupowe będą mniejsze niż wcześniej zakładano, ale i tak pracę stracić może nawet 340 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia)
Open Finance pożegna się z wieloma pracownikami. (Fot: Wikimichal, (CC BY-SA 3.0))

Początkowo zarząd w imieniu całej grupy Open Finance informował o zwolnieniu maksymalnie 440 pracowników zatrudnionych w Open Finance i Home Broker. W ten sposób największy pośrednik finansowy w Polsce chciał ściąć koszty w związku z kryzysem wywołanym koronawirusem.

Po blisko dwóch tygodniach rozmów z pracownikami uzgodniono, że procedurą zwolnień grupowych będzie objętych znacznie mniej osób - maksymalnie 340. Odpowiednio 285 w Open Finance i 55 w Home Broker.

Cały proces będzie rozłożony w czasie od 21 kwietnia do 31 maja.

Pośrednik finansowy chce ograniczyć koszty. O ile? Tego nie podaje. Wiemy za to, że zwolnienia wiążą się z wydatkami związanymi m.in. z odprawami. Koszt redukcji zatrudnienia zarząd oszacował w sumie na około milion złotych (903 tys. w Open Finance i 101 tys. zł w Home Broker).

Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

"Regulamin zwolnień grupowych określa m.in. szczegółowe przyczyny zamierzonego grupowego zwolnienia pracowników kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych oraz warunki odpraw" - czytamy w komunikacie. Szczególy nie są jednak znane.

Grupa Open Finance jeszcze przed epidemią nie radziła sobie najlepiej. Najnowsze dane finansowe pokazują, że po pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku nie udało jej się wypracować ani złotówki zysku. Co więcej, miała 15 mln zł straty netto. W analogicznym okresie poprzedniego roku była na plusie prawie 8 mln zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: finanse, giełda, wiadomości, giełda na żywo, open finance, home broker, zwolnienia, praca, koronawirus kryzys
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2020

chesusrzuwTysiące ludzi nie może pracować, traci swoje firmy a Wy się przejmujecie losem pośrednika, który niczego nie produkuje, nawet niczego nie sprzedaje a … Czytaj całość

22-04-2020

adiOpen to zwykły ściągacz prowizji. Działają tylko dla swojego zysku naciągając ludzi i namawiając na niepotrzebne usługi. Natrętni telemarketerzy, spam … Czytaj całość

23-04-2020

mamaSkamlają jak TVN...

Rozwiń komentarze (13)