Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Panattoni wynajęło w Polsce ok. 425 tys. m2 w I kw., w budowie ponad 1 mln m2

1
Podziel się:

Panattoni podpisało w Polsce umowy najmu na ponad 425 tys. m2 w I kw. 2020 r., z czego w samym marcu wynajęło 207 tys. m2. W budowie deweloper miał 1 051 777 m2, podało Panattoni.

Panattoni wynajęło w Polsce ok. 425 tys. m2 w I kw., w budowie ponad 1 mln m2

"Pomimo reorganizacji pracy i zmiany warunków biznesowych, aktywność najmu powierzchni magazynowej w Polsce była na wysokim poziomie. Wolumen transakcji osiągnął 425 715 m2 - o ponad 30% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - z czego zaledwie 4,5% stanowiły ekspansje. Największym zainteresowaniem najemców cieszył się region Górnego Śląska, gdzie deweloper wynajął 145,5 tys. m2. Drugie miejsce zajęła Warszawa i okolice z wynajętymi blisko 80 tys., zaś trzecie Dolny Śląsk - tu popyt na powierzchnie osiągnął blisko 57,5 tys. m2. Największa aktywność najemców przypadła na marzec - tylko w tym miesiącu łączny wolumen transakcji zwiększył się niemal dwukrotnie osiągając 207 tys. m2 Udział poszczególnych sektorów w popycie uległ pewnym zmianom - podobnie jak dotychczas dominują sieci logistyczne z tą różnicą, że ich operacje dedykowane są głównie sprzedaży w internecie" - czytamy w komunikacie.

Aktywnie było również na budowie, podkreśla spółka. Od stycznia do marca 2020 r. Panattoni realizowało kilkadziesiąt inwestycji mając w budowie łącznie 1 051 777 m2. Najwięcej nowo budowanej powierzchni przypada na rynki główne - Górny Śląsk, gdzie deweloper realizuje trzy własne centra dystrybucyjne, w tym Panattoni Park Sosnowiec I i II; Warszawę i okolice gdzie powstaje A2 Warsaw Park, Panattoni Park Warsaw South Janki, ale i lokalizacje, które nie były tak chętnie wybierane jak np.: Opole, Legnica czy Gorzów Wielkopolski.

"Do czasu pojawienia się epidemii Covid-19, e-commerce był jednym z motorów napędowych logistyki. Ostatnie tygodnie wszystko zmieniły, a konsumenci masowo przenieśli się z klasycznych kanałów dystrybucji do internetu. Sklepy internetowe notują zarówno rekordowe ilości zamówień, jak i obroty, a e-commerce stał się główną siłą napędową, również dla branży magazynowej. Dzisiejsze przestawienie się konsumentów w tryb on-line, przełoży się na ich późniejsze zachowania. Dlatego, nawet w przypadku spodziewanego spowolnienia, sektor obiektów przemysłowo-magazynowych jest i pozostanie w najlepszej kondycji. Ostatnie tygodnie to trudny i bardzo intensywny czas. Wynajęte przez nas blisko 426 tys. m2 wiążą się z ciężką praca i jednoczesnym realnym wsparciem najemców, którzy reagują na teraźniejszość, często zabezpieczając ciągłość łańcucha dostaw" - skomentował CEO Robert Dobrzycki, cytowany w komunikacie.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
2443432
4 lata temu
ja tego nie kumam, to polskie firmy nie mogly budowac magazynow? brak hajsu pewnie. wiec inni nam pokaza jak sie to robi