Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
20.03.2020 10:19

Piontkowski: Chcemy wprowadzić nauczanie on-line od przyszłego tygodnia

Od przyszłego tygodnia planowane jest wprowadzenie systematycznej realizacji podstaw programowych w formie nauczania online, poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Od przyszłego tygodnia zechcemy wprowadzić systematyczną realizację podstaw programowych w formie nauczania online" - powiedział Piontkowski w radiowej Jedynce. W okresie od 12 do 25 marca br. przedszkola, szkoły podstawowe i średnie pozostają zamknięte ze względu na rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2.

Premier Mateusz Morawiecki informował wcześniej, że decyzja ws. ewentualnego przedłużenia decyzji o zamknięciu szkół zostanie podjęta na początku przyszłego tygodnia lub w weekend.

W piątek Piontkowski powiedział, że "z informacji przekazanych przez kuratorów wynika, że ponad 92% szkół już prowadzi albo jest przygotowana do nauczania zdalnego".

"Zdecydowana większość młodzieży i nauczycieli ma możliwości techniczne do zdalnego nauczania. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszędzie tak jest. Zalecamy wtedy formę drukowanych pakietów, które trafiałaby do uczniów raz na kilka dni" - podkreślił.

Jego zdaniem przedłużenie, zamknięcia szkół nie powinno wpłynąć na końcowe egzaminy.

"Jeżeli zawieszenie pracy szkół potrwa do Świąt Wielkanocnych, to nie powinno to wpłynąć na dotychczasowy kalendarz roku szkolnego, w tym terminy egzaminów" - powiedział Piontkowski.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

pospolite ruszenieNauczyciele uczą online używając własnych komputerów i prywatnych łącz, za które sami płacą. Nie każdy uczeń ma swój komputer w domu (czasem jest … Czytaj całość

20-03-2020

BabaPanie Ministrze szkoła, to nie tylko uczniowie i dydaktycy, proszę na to zwrócić uwagę. Najprostszym rozwiązaniem w szkołach podstawowych jest … Czytaj całość

20-03-2020

ProblemUczniowie zostawili podręczniki w sławnych szafkach w szkole Nie mają z czego się uczyć

Rozwiń komentarze (11)