Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
04.03.2020 09:09

Prezes Druteksu: Z łatwością przekroczymy 1 mld zł przychodów w 2020 r.

Warszawa, 04.03.2020 (ISBnews) - Przychody ze sprzedaży Druteksu sięgnęły rekordowych 980 mln zł, a zysk netto wyniósł 98 mln zł w 2019 roku, podała spółka, co oznacza wzrost  odpowiednio o 7% i 15% w skali roku. EBITDA wyniosła 163 mln zł przy inwestycjach sięgających 123 mln zł. W ocenie prezesa i twórcy Druteksu Leszka Gierszewskiego ten rok ma być jeszcze lepszy- przychody spółki przekroczą 1 mld zł, a jej zysk netto 100 mln zł. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Powiem nieskromnie, że wyniki za 2019 r. pokazują, że moja wizja prowadzenia spółki jest słuszna i dostosowana do kierunku dynamicznego rozwoju. Zmiany w zarządzie były bardzo dobrą decyzją, dzięki nim wraz z nowymi menadżerami mogliśmy bez barier wdrożyć konieczne programy zwiększające efektywność. Stawiamy na optymalizację i automatyzację zarówno na poziomie produkcyjnym, jak i biznesowym. Uszczelniliśmy i zintegrowaliśmy wiele procesów wewnątrz organizacji. Wynikiem wysiłków nowego zarządu było m.in. istotne ograniczenie kosztów materiałowych przy jednoczesnym zwiększeniu sprzedaży produktów. Okoliczność ta potwierdza tylko, że przez ostatnie 3 kwartały zrobiliśmy znaczący krok ku poprawie jakości zarządzania, co dostrzegają również nasi klienci. Nie spoczywamy jednak na laurach. Z pełną świadomością mogę zadeklarować, że w 2020 r. z łatwością przekroczymy 1 mld zł przychodów i 100 mln zł zysku netto" - powiedział Gierszewski, cytowany w komunikacie.

Jak zapewnił, zysk zostanie przeznaczony zgodnie z filozofią spółki na rozwój, osiągany głównie w konsekwencji pracy organicznej. Drutex niebawem rozpocznie budowę kolejnej hali, która zostanie wyposażona w najnowocześniejszy na świecie park maszynowy.

"Nie jest sztuką zwiększać wolumen sprzedaży, kosztem zysku. Natomiast nie dla przychodów, lecz dla zysków właśnie prowadzi się biznes, a te ostatnie wzrosły nam rekordowo" - podsumował prezes.

Drutex jest jednym z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie. W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety. Przychody spółki wyniosły 980 mln zł w 2019 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2020

zapomniał dodać...dzięki bieda-pensjom i wyzyskowi rodaków

Rozwiń komentarze (1)