Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Rafako wciąż walczy o życie. Udało się porozumieć z wierzycielami

7
Podziel się:

Rafako, spółka zależna i gwaranci podpisali wspólnie porozumienie dotyczące czasowego powstrzymania się przez ostatnich od podejmowania czynności zmierzających do zaspokojenia wierzytelności. Raciborska spółka poinformowała o tym w piątek w komunikacie.

Rafako wciąż walczy o życie. Udało się porozumieć z wierzycielami
Rafako podpisało porozumienie z wierzycielami. Na razie powstrzymają się od ściągania długów (East News, Andrzej Grygiel)

Porozumienie przewiduje, że do 15 grudnia gwaranci powstrzymają się od podejmowania czynności zmierzających do zaspokojenia wierzytelności. Dotyczy ono zwłaszcza postępowania egzekucyjnego – podaje wnp.pl za komunikatem Rafako.

Spór o budowę bloku kamiennego w Elektrowni Jaworzno

Za Rafako cały czas ciągnie się spór wokół budowy bloku na węgiel kamienny 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Wcześniej spółka podpisała porozumienie i na jego mocy wypłaciła 240 mln zł podmiotowi Tauron Wytwarzanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program wart setki miliardów. Co opozycja obiecała Polakom?

To jednak nie koniec kłopotów. Gwarancje należytego wykonania kontraktu na budowę bloku węglowego w Jaworznie – związane z wypłatą kwoty żądania – wystawili: PKO Bank Polski, Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), mBank oraz Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) – pisze wnp.pl.

Wspomniane zobowiązanie jednak wygaśnie, jeżeli do 30 listopada nie dojdzie do zawarcia umowy sprzedaży akcji. PBG, główny akcjonariusz Rafako, ma go zawrzeć z PG Energy Capital Management. Spółka informowała o umowie w poprzednich komunikatach.

Wszystko rozstrzygnie nadzwyczajne walne zgromadzenie

PBG wcześniej przekazało, że jest gotowe poprzeć kompleksowe warunki restrukturyzacji raciborskiej spółki. Jednak do ich spełnienia sporo brakuje. Ponadto spółka otrzymała ofertę zbycia 7 665 999 akcji oraz 34 800 001 akcji posiadanych przez Multaros Trading Company, zależną od PBG.

Cena każdej z nich została ustalona na 0,22 zł oraz 80 proc. średniej ważonej ceny rynkowej akcji Rafako za okres trzech miesięcy bezpośrednio poprzedzających pierwszą rocznicę dokonania przez PBG oraz Multaros sprzedaży pakietu akcji Rafako na rzecz inwestora. Cena jednak nie może być mniejsza niż 0,23 zł i nie większa niż 0,58 zł.

Na 14 listopada zaplanowane jest nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Na nim prawdopodobnie rozstrzygnie się kwestia restrukturyzacji Rafako.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Cały zarząd d...
4 tyg. temu
Jeszcze kilka lat temu chcieli wykończyć SEFAKO największego konkurenta a teraz sami klękają
qwert
4 tyg. temu
PBG utopiło RAFAKO, może Wiśniewska modlitwę odmówi jak to ma w zwyczaju?
hutnik
4 tyg. temu
a kiedy 5 poprzednich zarządów do więzienia za doprowadzenie do ruiny i tak zrujnowanej firmy
Prezydent2025
4 tyg. temu
Wygląda na to, że Wierzyciele stali się już zakładnikami Dłużnika.
Lucjusz
4 tyg. temu
Czas najwyższy aby wierzyciele PBG gr 5 zrozumieli że jedyną szansą odzyskania wierzytelności jest zgoda na zamianę długu Rafako na akcje.Z Panem Stanczukiem nie dostaniecie nic.