Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
04.08.2020 12:48

Rozmowy w sprawie restrukturyzacji PGG zostały rozpoczęte

W siedzibie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) rozpoczęto rozmowy trójstronne celem zorganizowania pracy zespołów, które zajmą się planem restrukturyzacji spółki, poinformował wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spotykamy się w siedzibie PGG zgodnie z ustaleniami przyjętymi w minionym tygodniu, żeby zorganizować pracę zespołów, które będą się zajmowały dostosowaniem PGG do zmian, czyli transformacji energetycznej oraz zmian wynikających z polityki klimatycznej UE" - powiedział Małecki w Katowicach przed spotkaniem strony rządowej, zarządu PGG, związkowców i innych zainteresowanych.

Dodał, że jeden zespół będzie funkcjonować na szczeblu ministerialnym, a jego przewodniczącym zostanie wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz wskazał natomiast, że konieczne jest określenie czasu i planu transformacji w górnictwie, "która da spokój społeczny, gwarancję pracy, która da trochę normalności i oddechu wszystkim".

W minionym tygodniu nie doszło do oficjalnej prezentacji programu restrukturyzacji PGG. Niemal w ostatniej chwili pod presją przedstawicieli związków zawodowych postanowiono powołać zespół, który ma przygotować rozwiązania pozwalające przetrwać spółce kolejne miesiące, a może i lata. Obecny na zeszłotygodniowych rozmowach minister aktywów państwowych dał stronom czas na wypracowanie rozwiązań do końca września br.

PGG jest największą firmą w sektorze węgla kamiennego w Unii Europejskiej. W 2019 r. wydobycie w kopalniach wyniosło ok. 29,5 mln ton.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2020

thxMam pytanie a Co z firmami co produkują urządzenia dla kopalń ??? czemu są omijane przy rozmowach??? Bez firm produkujących urządzenia dla górnictwa … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)