Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozmowy w sprawie restrukturyzacji PGG zostały rozpoczęte

1
Podziel się:

W siedzibie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) rozpoczęto rozmowy trójstronne celem zorganizowania pracy zespołów, które zajmą się planem restrukturyzacji spółki, poinformował wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Rozmowy w sprawie restrukturyzacji PGG zostały rozpoczęte

"Spotykamy się w siedzibie PGG zgodnie z ustaleniami przyjętymi w minionym tygodniu, żeby zorganizować pracę zespołów, które będą się zajmowały dostosowaniem PGG do zmian, czyli transformacji energetycznej oraz zmian wynikających z polityki klimatycznej UE" - powiedział Małecki w Katowicach przed spotkaniem strony rządowej, zarządu PGG, związkowców i innych zainteresowanych.

Dodał, że jeden zespół będzie funkcjonować na szczeblu ministerialnym, a jego przewodniczącym zostanie wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz wskazał natomiast, że konieczne jest określenie czasu i planu transformacji w górnictwie, "która da spokój społeczny, gwarancję pracy, która da trochę normalności i oddechu wszystkim".

W minionym tygodniu nie doszło do oficjalnej prezentacji programu restrukturyzacji PGG. Niemal w ostatniej chwili pod presją przedstawicieli związków zawodowych postanowiono powołać zespół, który ma przygotować rozwiązania pozwalające przetrwać spółce kolejne miesiące, a może i lata. Obecny na zeszłotygodniowych rozmowach minister aktywów państwowych dał stronom czas na wypracowanie rozwiązań do końca września br.

PGG jest największą firmą w sektorze węgla kamiennego w Unii Europejskiej. W 2019 r. wydobycie w kopalniach wyniosło ok. 29,5 mln ton.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
thx
4 lata temu
Mam pytanie a Co z firmami co produkują urządzenia dla kopalń ??? czemu są omijane przy rozmowach??? Bez firm produkujących urządzenia dla górnictwa nie da sie ani prowadzić wydobycia ani likwidowania.