Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama rozmawiał z królem Salmanem na temat rynku ropy

0
Podziel się:

Arabia Saudyjska będzie nadal odgrywać swą rolę na globalnym rynku energetycznym i nikt nie powinien oczekiwać zmian jej stanowiska.

Obama rozmawiał z królem Salmanem na temat rynku ropy
(Colin Lowe / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bFdMqsMl

Podczas wtorkowej wizyty w Arabii Saudyjskiej prezydent Barack Obama rozmawiał z królem Salmanem o stabilizacji rynku ropy naftowej, a monarcha zasygnalizował kontynuację dotychczasowej polityki energetycznej - poinformował przedstawiciel administracji USA.

Występując przed dziennikarzami na pokładzie prezydenckiego samolotu po opuszczeniu Arabii Saudyjskiej przedstawiciel ten zaznaczył, że obaj rozmówcy nie dyskutowali sprawy obecnych cen ropy.

Według niego król zasugerował, że Arabia Saudyjska będzie nadal odgrywać swą rolę na globalnym rynku energetycznym i nikt nie powinien oczekiwać zmian jej stanowiska.

bFdMqsMn

Zobacz, jak zmieniały się ceny ropy naftowej:

Informator dziennikarzy powiedział również, że w trakcie spotkania z Salmanem Obama poruszył temat praw człowieka, ale nie rozmawiał na temat konkretnych związanych z tym kwestii.

Obama zatrzymał się w Arabii Saudyjskiej na kilka godzin powracając z wizyty w Indiach. W towarzystwie licznych członków swej administracji oraz poprzednich ekip prezydenckich złożył oficjalny hołd pamięci zmarłego w ubiegłym tygodniu saudyjskiego króla Abd Allaha. Następcą Abd Allaha został jego przyrodni brat Salman.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy problem Białego Domu: drony Dzisiaj rano, agenci służby Secret Service znaleźli rozładowanego quadcoptera na terenie Białego Domu. To poważny problem, gdyż ochrona prezydenta USA nie zdawała sobie sprawy o istnieniu maszyny, dopóki ktoś nie natknął się na nią przypadkiem.
Stany Zjednoczone czeka reforma podatków Jak podał Biały Dom, dzięki tym zmianom w ciągu dekady dochody państwa zwiększą się o około 320 miliardów dolarów.
bFdMqsMO
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)