Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
AZI
|

Upadek banku SVB uderza w producenta gier notowanego na warszawskiej giełdzie

4
Podziel się:

Upadłość amerykańskiego Silicon Valley Bank wystraszyła inwestorów na całym świecie. Okazuje się, że w amerykańskim banku swoje środki trzymała także firma Huuuge, będąca jednym z największych producentów gier na warszawskiej giełdzie.

Upadek banku SVB uderza w producenta gier notowanego na warszawskiej giełdzie
W piątek, 10 marca, upadł amerykański Silicon Valley Bank. To 16 co do wielkości bank w Stanach Zjednoczonych, który zajmował się m.in. finansowaniem firm we wczesnych fazach rozwoju. (GETTY, Justin Sullivan)

Firma Huuuge poinformowała, że na kontach SVB miała zdeponowane 24,2 mln dolarów. Blisko 14,2 mln trzymanych było na rachunkach bieżących, a 10 mln dolarów spółka ulokowała w funduszach rynku pieniężnego. Po obecnym kursie dolara (ok. 4,4 zł) daje to równowartość 106,4 mln zł. - Odzyskiwanie środków odbędzie się zgodnie z procesem prowadzonym przez Federalną Agencję Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) – podała spółka.

Huuuge: nasze saldo wystarczy na pokrycie potrzeb operacyjnych

Przedsiębiorstwo przyznało jednocześnie, że nie jest w stanie ocenić, w jakim czasie będzie możliwe odzyskanie aktywów zdeponowanych na kontach SVB.

Jednak zdaniem firmy saldo środków pieniężnych, ich ekwiwalentów oraz krótkoterminowych inwestycji zdeponowanych poza upadłym bankiem, będzie wystarczające na pokrycie potrzeb operacyjnych, oraz zobowiązań spółki w przewidywalnej przyszłości. - Według naszej wiedzy sytuacja związana z SVB nie będzie mieć istotnego wpływu na pozostałe operacje — zapewnia Huuuge.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 13.03 Program Money.pl | W USA upadł Silicon Valley Bank. Co to oznacza dla rynków finansowych?

Kurs Huuuge mocno się wahał, jednak spadki indeksów WIG były wyższe

Huuuge Games to producent gier zarejestrowany w amerykańskim stanu Delaware. Akcje spółki od lutego 2021 r. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Blisko 70 proc. z 600 pracowników spółki, jest zatrudnionych w Polsce — w Bydgoszczy, Szczecinie i Warszawie.

Dziś w ciągu dnia kurs Huuuge mocno się wahał, od wzrostów do blisko 3 proc. przeceny. O ok. godziny 16 ej kurs akcji spółki spadł o 1,5 proc. To jednak dużo mniej niż spadki indeksów WIG, WIG 20 czy WIG Gry, które zmalały o ok. 2,4 proc.

Przypomnijmy, że w piątek, 10 marca, upadł amerykański SVB. To 16 co do wielkości bank w Stanach Zjednoczonych, który zajmował się m.in. finansowaniem firm we wczesnych fazach rozwoju. Dwa dni później ogłoszono bankructwo Signature Bank, który był aktywny na rynku kryptowalut. Obecnie rosną obawy, że to początek poważniejszej fali zapaści na finansowych rynkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
banki
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Zły
rok temu
Początek nowego kryzysu który pewnie z czasem rozleje się na cały świat 😏proszę sobie przypomnieć od czego zaczął się kryzys światowy w 2008 roku😏 dokładnie od tego samego i też od Stanów Zjednoczonych.
Mhd
rok temu
Aha to wychodzi na to że te pieniądze nie były im potrzebne ! Nadal mają kasy jak lodu ! To mogli chociaż przekazać je na leczenie chorego dziecka ! Chory świat !
dcc
rok temu
Przekładając na język ludzki: w tym miesiącu czynsz już zapłacili, na pensje dla ludzi pod koniec starczy. W przyszłym miesiącu czy będzie kasa na kwietniowe faktury za prąd, a to się zobaczy ;-) Na pensje w kwietniu będzie tylko, jeśli rząd USA coś przekaże.
Krzysiek
rok temu
Kup kawałek ziemi i krowę, a narzędzia finansowe przestaną istnieć i kłopotów niw będzie.