Notowania

górnictwo
17.11.2017 11:01

Alumetal uważa cele fin. w programie opcji menedżerskich za ambitne, ale realne

Alumetal uważa, że planowane w ramach nowego programu opcji menedżerskiej uzyskanie 117,4 mln zł EBITDA i 86,2 mln zł znormalizowanego zysku netto w 2018 r. jest celem ambitnym, ale realnym do zrealizowania, wynika z wypowiedzi prezesa Szymona Adamczyka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zgodnie z uchwalonym 7 listopada br. nowym programem opcji menedżerskiej na lata 2018-2020, przegłosowano m.in., że w 2018 r. Alumetal zanotuje 117,4 mln zł EBITDA i 86,2 mln zł znormalizowanego zysku netto, a w 2019 i 2020 ma to wynieść odpowiednio: 129,1 mln zł i 94,9 mln zł, a także 145,2 i 106,7 zł.

"To jest ambitny plan, ale ma on podłoże realności. W 2018 r. liczmy m.in. na dodatkową kontrybucję z zakładu na Węgrzech. W I połowie 2018 r. nastąpi rozpoczęcie produkcji na rozbudowanym właśnie zakładzie w Gorzycach. W zakładzie węgierskim oprócz zwiększenia mocy to nastąpi optymalizacja na wzór polskich zakładów i liczmy na nowy produkt, który wprowadzimy do sprzedaży" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Jego zdaniem, 2017 rok był rokiem bardzo trudnym i wymagającym i wyniki będą słabsze niż w 2016. "Ale będzie to trzeci co do wielkości rok i będziemy mogli się podzielić naszym zyskiem, gdyż polityki dywidendowej nie zmieniamy" - dodał.

Według Adamczyka, następuje ewolucja zmian, jeżeli chodzi o przejście producentów z silników diesla na benzynowe przy relatywnie niewielkim wzroście silników alternatywnych.

"Mieliśmy wzrost rejestracji nowych pojazdów w UE o 1,5% w III kw. i następuje odchodzenie od silników diesla na korzyść benzynowych. Widzimy wzrost zapotrzebowania na nasze produkty ze stopu aluminiowych i będzie widać ten efekt w IV kwartale. Patrzymy również na silniki elektryczne, bo tam też występuje aluminium, ten wzrost na razie jest delikatny" - dodał prezes.

Przedstawiciele spółki zwrócili uwagę, że po 9 miesiącach br. firma zanotowała przychody na poziomie 1,4 mld zł co jest bliskie wynikowi zanotowanemu w całym 2015 r. na poziomie 1,44 mld zł przychodów.

"Widzimy poprawę w stosunku do II kw. br. w przypadku EBITDA i znormalizowanego zysku netto. Nie spodziewaliśmy się, że nastąpi, aż tak dobry wzrost. Myśleliśmy, że utrzymamy wynik z II kw., a tymczasem trend się odwrócił i mamy wzrosty - podsumował wyniki za III kw. prezes.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz