Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Awaria kotła w KGHM zmniejszy produkcję miedzi elektrolitycznej o 14 tys. ton

Awaria kotła w KGHM zmniejszy produkcję miedzi elektrolitycznej o 14 tys. ton

KGHM Polska Miedź szacuje zmniejszenie produkcji miedzi elektrolitycznej o ok. 14 tys. ton na skutek awarii kotła odzysknicowego w Hucie Miedzi Głogów I (HMG I), podała spółka. Ponowne rozpoczęcie produkcji planowane jest na 27 października br.

"Przyczyną awarii kotła było oberwanie się spieku (połączenia pyłów i metali, które zarastają kocioł), który spadając spowodował jego rozszczelnienie. Awaria kotła odzysknicowego spowodowała konieczność zatrzymania produkcji pieca zawiesinowego HMG I" - czytamy w komunikacie.

Zmniejszenie produkcji na skutek przerwy w działaniu kotła szacowane jest na ok. 14 tys. t miedzi elektrolitycznej.

"Po rozpoznaniu zakresu i czasu prac remontowych, na dzień dzisiejszy zakończenie remontu kotła i ponowne rozpoczęcie produkcji w HMG I planowane jest na 27 października br." - podano także.

Awaria kotła odzysknicowego odpowiedzialnego za schładzanie i odpylanie gazów procesowych z pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów I miała miejsce 3 października br.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

górnictwo, hutnictwo
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
analityk
2017-10-15 11:14
Czy tu się nie kłania brak kompetencji w zakresie planowania remontów ?