Notowania

górnictwo
10-08-2018 (10:13)

Bowim przygląda się możliwym przejęciom w obszarze sprzedaży detalicznej

Bowim przygląda się możliwościom akwizycji, które pozwoliłyby rozwinąć sprzedaż do klientów detalicznych, poinformował ISBnews wiceprezes Jacek Rożek. Jednocześnie rozważana jest budowa nowych obiektów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spółka przygląda się kilku podmiotom. W tej chwili skupiamy się bardziej na możliwościach akwizycji, ale nie zaniedbujemy inwestycji typu greenfield. Tam, gdzie mamy oddziały i grunty, robione są symulacje odnośnie budowania obiektów, które mogłyby posłużyć również obsłudze klientów detalicznych" - powiedział Rożek w rozmowie z ISBnews.

Regionem, na którym skupia się zainteresowanie Bowimu akwizycjami jest przede wszystkim Wielkopolska.

"Perspektywa czasowa, w której chcielibyśmy je zrealizować to kolejny rok" - dodał wiceprezes, wskazując również, iż kluczowym z perspektywy rozwoju obszaru detalicznego działaniem była budowa centrum magazynowo-dystrybucyjnego w Rzeszowie dla spółki Bowim Podkarpacie, która została już ukończona.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW.

Kamila Wajszczuk

 

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz