Notowania

rynek spożywczy
28.04.2016 18:05

Colian Holding przejął znanego brytyjskiego producenta słodyczy

Wartość transakcji przekroczyła 2 mln funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Judy van der Velden/Flickr)

Colian Holding, producent m.in. czekolad "Goplana" oraz "Grześków" nabył 100 procent udziałów w firmie Elizabeth Shaw Limited z Wielkiej Brytanii za 2,25 mln funtów.

"Sprzedającym udziały był fundusz Imagine Capital AS z siedzibą w Norwegii. Spółka do dnia nabycia udziałów nie posiadała udziałów w spółce Elizabeth Shaw Limited. Cena transakcyjna wynosi 2.250.000 funtów za 100 procent udziałów, przy czym kwota 1.750.000 funtów została zapłacona sprzedającemu w dniu dokonania transakcji, natomiast pozostała cześć ceny została zablokowana na rachunku 'escrow' na okres 18 miesięcy jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń" - czytamy w komunikacie.

Nabywając spółkę Elizabeth Shaw Limited Colian Holding jednocześnie przejęła pełną kontrolę nad jej spółką zależną działającą pod nazwą Famous Names Limited. Spółka Elizabeth Shaw Limited jest dostawcą wyrobów czekoladowych oferowanych pod uznanymi na rynku brytyjskim markami Elizabeth Shaw i Famous Names.

"Przeprowadzenie powyższej transakcji jest zgodne ze strategią rozwoju Grupy Colian, której jednym z głównych celów jest rozwój na rynkach zagranicznych w tym poprzez akwizycje, komunikowaną przez Zarząd Colian Holding w ubiegłym roku. Colian Holding nabywając udziały w spółce Elizabeth Shaw Limited potwierdza zatem, że zainteresowany jest spółkami posiadającymi silne brandy, które można dynamicznie rozwijać w ramach dotychczasowych dywizji w których operuje Grupa, przy wsparciu organizacyjnym spółki" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa Colian S.A. osiągnęła pozycję jednego z największych producentów na polskim rynku słodyczy, dzięki akwizycjom i rozbudowie portfolio marek. Zdobyła również silną pozycję na rynku przypraw oraz napojów. Spółka jest notowana na GPW od 1995 roku.

Tagi: rynek spożywczy, col, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz