Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dąbrowski z ME: Złożono wniosek do KE o zbadanie sytuacji na rynku uprawnień CO2

0
Podziel się:

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zwrócił się na piśmie do Komisji Europejskiej w prośbą o przyjrzenie się sytuacji na rynku uprawnień do emisji CO2 w kontekście znacznego wzrostu cen, poinformował wiceminister Tomasz Dąbrowski. 

Dąbrowski z ME: Złożono wniosek do KE o zbadanie sytuacji na rynku uprawnień CO2

"Wczoraj minister Tchórzewski spotykał się z komisarzem Canete i z komisarz Vestager i m.in. zwracał uwagę na to zjawisko, prosząc jednocześnie pisemnie, by po pierwsze przyjrzeli się temu zjawisku ze strony ewentualnego uruchamiania mechanizmów przewidzianych w momencie, gdy w ciągu określonego czasu następuje znaczny wzrost cen, jak również w przypadku komisarz Vestager, aby Komisja przyjrzała się temu, czy na rynku nie dochodziło do jakichś uzgodnionych praktyk mających na celu podwyższenie ceny bardziej, niż mogłoby to wynikać z fundamentalnych przesłanek" - powiedział Dąbrowski podczas wystąpienia na IV Kongresie Energetycznym we Wrocławiu

Teraz Komisja ma czas na odpowiedź na pisemny wniosek.

"Sprawa zainteresowała nie tylko polski rząd. Być może inne państwa również się przyłączą" - powiedział także wiceminister.

Cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla wzrosła z 4,38 euro za tonę w maju 2017 r. do blisko 20 euro za tonę obecnie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)