Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Debiut Dino na GPW. Wartość oferty może sięgnać 1,6 mld zł

Debiut Dino na GPW. Wartość oferty może sięgnać 1,6 mld zł

Szymon Piduch, prezes Dino Fot. mat. prasowe Dino
Szymon Piduch, prezes Dino

33,50 zł - tyle maksymalnie wyniesie cena jednej akcji spółki Dino Polska w ofercie publicznej. Oznacza to, że - jeżeli się powiedzie - będzie to największy debiut na GPW w tym roku. Spółka chce wejść na parkiet około 21 kwietnia.

Aktualizacja 15:37

Aż 1,6 mld zł - nawet tyle może wynieść wartość oferty giełdowej sieci marketów Dino Polska. Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych ruszają w środę. Spółka w ślad za opublikowanym w poniedziałek prospektem emisyjnym ujawniła właśnie cenę maksymalną w zapisach na akcje.

Cena maksymalna 33,50 zł za akcję oznacza, że inwestorzy składający zapis muszą zarezerwować taką sumę na każdą akcję. Ostateczna cena emisyjna może być równa bądź niższa od ceny maksymalnej.

Znana sieć, która do końca 2020 r. chce mieć 1,2 tys. sklepów, ujawniła w poniedziałek szczegóły swojej oferty dla inwestorów. W jej ramach zamierza zaoferować im ponad 48 mln akcji, stanowiących 49 proc. kapitału zakładowego - obecnie akcje należą do Polish Sigma Group z siedzibą w Luksemburgu (należącego do Polish Enterprise Fund VI, zarządzanego przez Enterprise Investors). Nie będzie nowej emisji akcji.

"Przewiduje się, że po zakończeniu Oferty, pan Tomasz Biernacki (założyciel Dino), posiadający 50.000.000 akcji zwykłych, stanowiących 51 proc. w kapitale zakładowym spółki, pozostanie większościowym akcjonariuszem spółki" - czytamy w informacji przekazanej przez Dino.

Spółka już w poniedziałek rozpoczęła zbieranie zapisów na akcje wśród dużych inwestorów instytucjonalnych. To od nich zależy powodzenie oferty, bo dla drobnych inwestorów spółka przewidziała około 5 proc. całej oferty. Zgodnie z harmonogramem inwestorzy indywidualni będą mogli składać zapisy na akcje Dino od środy 22 marca do 3 kwietnia. Przydział oferowanych akcji ma nastąpić najpóźniej 12 kwietnia.

Według danych na koniec ubiegłego roku sieć sklepów Dino tworzyło 628 marketów, w których zatrudnione jest ponad 10 tys. osób.

Wyniki finansowe spółki Dino
Źródło: Dino
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
QInwestor
2017-04-12 12:53
Warto zainwestować, jest to spółka porównywalna do textilmarketu.
Polska zawsze z wami
2017-03-20 13:44
Wolnosc zawitala do Euroby . Niech Zyjom Brytole !
MAREK123
2017-03-20 12:43
ALMA STRACIŁA 85% KASY INWESTORÓW --TERAZ NASTEPNI ,,OFERUJĘ CUDA,,POLOWANIE NA LESZCZY NADAL TRWA!!!!!!!!!!!!!!!!-DLA KUPUJACYCH PATRZ WYKRES ALMY