Notowania

górnictwo
04.09.2017 16:46

Ferrum zawarło porozumienie dotyczące spłaty zobowiązań z Węglokoksem

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 04.09.2017 (ISBnews) - Ferrum zawarło porozumienie dotyczące spłaty zobowiązań względem Węglokoksu, poinformowała spółka.

"Na mocy porozumienia strony ustaliły, że zobowiązania spółki wobec Węglokoks w wysokości ok. 17 mln zł, powiększone o odsetki ustawowe za opóźnienie w transakcjach handlowych będą uregulowane w miesięcznych ratach płatnych począwszy od dnia 30 września 2017 r. do końca marca 2018 r. Strony porozumienia ustaliły również, że w przypadku opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat w terminie i wysokości określonym w harmonogramie spłat, Węglokoks ma prawo postawienia całości przysługujących mu wierzytelności w stan natychmiastowej wymagalności, a także do skorzystania z uprawnienia do wypowiedzenia ww. umowy ramowej oraz umów wykonawczych ze skutkiem natychmiastowym" - czytamy w komunikacie.

Zawarcie porozumienia stanowi jednoczesne zrzeczenie się przez spółkę jakichkolwiek roszczeń względem Węglokoksu z tytułu dostaw towarów, podano także.

Grupa kapitałowa Ferrum specjalizuje się w produkcji rur do przesyłu mediów. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz