Notowania

chemia
08.03.2016 16:37

Grupa Lotos musi zapłacić zaległe podatki. To ponad 100 mln złotych

Utrzymanie w mocy decyzji UKS jest odpowiedzią na złożone przez spółkę odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku w dniu 14 października 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Lotos)

Dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku utrzymał w mocy decyzję Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy określającą wysokość zobowiązania w podatku od towarów i usług za 2011 roku oraz wykazującą zaległości w kwocie 112,5 mln zł.

"Utrzymanie w mocy decyzji UKS jest odpowiedzią na złożone przez spółkę odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku w dniu 14 października 2015 roku" - czytamy w komunikacie.

Grupa Lotos uiściła kwotę zaległości w dniu 30 września 2015 roku wraz z odsetkami w kwocie 49,5 mln zł.

Spółce przysługuje prawo do wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Gdańsku w terminie 30 dni od dnia jej doręczenia, wskazano także.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 22,7 mld zł w 2015 roku.

Tagi: chemia, farmacja, lts, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz