Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

i2 Development ma 114 mln zł kredytu na Bulwar Staromiejski we Wrocławiu

0
Podziel się:
i2 Development ma 114 mln zł kredytu na Bulwar Staromiejski we Wrocławiu

i2 Development - deweloper planujący publiczną emisję akcji i wejście na GPW - pozyskał 114 mln zł kredytu z mBanku Hipotecznego na finansowanie swojej flagowej inwestycji - Bulwaru Staromiejskiego we Wrocławiu, podała spółka. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2018 r.

Pozyskane środki w całości przeznaczone zostaną na finansowanie kosztów Bulwaru Staromiejskiego. W ramach tej inwestycji powstanie 14 budynków o przeznaczeniu biurowym, usługowym oraz mieszkalnym, podziemne parkingi oraz zagospodarowanie terenu.

"Negocjowaliśmy umowę kilka miesięcy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na ofertę mBanku. Zabezpieczenia oraz warunki kredytu nie odbiegają od standardowych umów rynkowych. Pozyskane środki pozwolą nam na kompleksową realizację inwestycji" - powiedział wiceprezes Marcin Misztal, cytowany w komunikacie.

Ze względu na skalę inwestycji kredyt został podzielony na cztery transze. Pierwsza z nich przeznaczona jest na sfinansowanie budynków o przeznaczeniu komercyjnym, a pozostałe na realizację budynków o przeznaczeniu mieszkalno-usługowym. Umowę kredytową z mBankiem Hipotecznym podpisała spółka i2 Development Sp. o.o. Przy Arsenale Sp.k. wchodząca w skład grupy kapitałowej dewelopera.

Bulwar Staromiejski to flagowy projekt urbanistyczny i2 Development- położony jest między fosą miejską a rzeką Odrą w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku. Na 2,5-hektarowym terenie ze starodrzewem znajduje się 14 budynków - w większości zabytków.

"Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem. W trzy miesiące od rozpoczęcia sprzedaży pierwszej inwestycji mieszkaniowej w ramach Bulwaru Staromiejskiego 'Lofty przy fosie', wrocławski deweloper znalazł chętnych na ponad połowę luksusowych apartamentów. Z 56 lokali w stylu loftów nabywców znalazło 23, a kolejnych 8 zostało zarezerwowanych. Średnia cena z m2 apartamentu przekracza 11 000 zł" - czytamy dalej.

Pod koniec lipca spółka podała, że zdecydowała się na publiczną emisję akcji i wejście na rynek główny GPW. Swoje potrzeby szacowała na kilkadziesiąt milionów złotych.

W skład grupy kapitałowej i2 Development wchodzi: deweloper, biuro projektowe (Chamielec Architekci), oraz generalny wykonawca (KPB).

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)